Акне у новонароджених (гормональний висип)

Зміст:

  Ніжна шкіра новонародженої дитини схильна до появи висипань. І досить часто різного виду прищики можуть з’явиться вже в перші тижні життя. У деяких випадках висип вимагає негайного лікування, так як може бути викликаний алергією на побутову хімію або на харчування мами, що годує. Але найчастіше у немовлят з’являються гормональні вугрі, які ще називають – акне новонароджених. Як відрізнити подібні висипання від алергічних і як з ними боротися, ми розповімо в цій статті.

  Що таке акне новонароджених?

  Це дрібний червоний висип у немовлят, викликаний материнськими гормонами, які потрапили в організм дитини ще в період вагітності. У народі ці прояви перебудови організму дитини також називають «цвітінням».

  Молодим мамам не потрібно боятися цього висипу. Подібне трапляється приблизно у чверті всіх немовлят. А основною причиною появи пустул на шкірі діток, крім надлишку маминих гормонів, є адаптація малюка до нового середовища і незрілість його шлунково-кишкового тракту.

  На що схожий гормональний висип новонароджених

  Виглядає він як дрібні окремі червонуваті точки з білою верхівкою. Іноді пустули бувають жовтуватими і шорсткими на дотик. Такі прищики покривають обличчя, іноді шию і волосяну частину голови малюка.

  Ці точки вельми схожі на ті, які з’являються у підлітків в період статевого дозрівання, так як під дією процесів, які відбуваються в організмі і немовлят, і підлітків починають посилено працювати сальні залози, які й провокують висип.

  Зазвичай перші прояви «цвітіння» немовлят починаються на другий або третій тиждень життя. А тривати це явище може до трьох місяців, але зазвичай проходить швидше. Через надлишок гормону естрогену в організмі мами, іноді малюк може вже народитися з дрібними прищиками.

  Як відрізнити акне новонароджених від проявів алергії та іншого висипу?

  Шкіра дитини – індикатор його внутрішнього стану. Тому будь-який висип сповіщає батьків і лікарів про те, що потрібно звернути увагу на здоров’я немовляти. Але дуже важливо вміти відрізняти акне від всіх інших висипань.

  Гормональні прищі у новонароджених виникають тільки в області обличчя, голови та шиї. Іноді їх можна побачити на грудях і пенісі у хлопчиків. Алергія ж може виникнути в будь-якому місці. Алергічний висип виникає на стегнах, гомілках і ручках малюків.

  Подразнення від мокрих пелюшок буває на сідницях і в пахових складках, а в складних випадках – в області геніталій. Пітниця зазвичай виглядає як дрібні прищики без білої точки. Крім того, плями або висип від алергії можуть виникати купчасто і зливатися один з одним, чого не відбувається з акне.

  Не слід плутати з акне  діатез, який виникає від неправильного харчування мами. Діатез схожий на червоні плями, що лущаться, а прищики від гормонів нагадують вугровий висип у підлітків і мають білясту верхівку. Але, на відміну від підліткових вугрів, у акне немає комедонів, тобто чорних крапок, що закупорюють акне.

  Крім того, алергія або подразнення від пелюшок завдає дитині дискомфорт та навіть біль. Акне новонароджених малюків ніяк не турбує. Якщо ви сумніваєтеся в походженні висипу, то можете подивитися на фото, яких багато в мережі, або звернеться до педіатру.

  Як лікувати висип новонароджених?

  На відміну від алергічного висипу будь-якого походження, дитячі вугри не потребують серйозного лікування. Досить дотримуватися звичайних заходів гієни, в які входить купання і повітряні ванни. Різні мазі, присипки, а також трав’яні відвари тільки додають організму дитини непотрібні йому речовини і можуть пересушувати шкіру.

  Тому завдання батьків – з’ясувати, висип якого виду уразив немовля і діяти згідно з цим. Звичайно, мамам і папам хочеться, що б їх крихітка мала ідеальну шкіру і виглядала, як маленьке янгеля. Але якщо ви виявили у свого немовляти “цвітіння”, то краща стратегія в цьому випадку – не зашкодити.

  Видавлювати і підсушувати пустули спиртовмісними настоянками не можна, оскільки ви можете занести на шкіру малюка інфекцію, з якою доведеться вже дійсно боротися. Крім того, від вдавлювання прищів залишаються шрами і рубці, а від спирту ніжна шкіра може отримати опік, і потім довго відновлюватися.

  Єдине, що можна робити без шкоди для дитини – це іноді змащувати висипання кремом від попрілостей, що містить цинк.

  Якщо прищиків занадто багато, і вони не пройшли після трьох-шести місяців – слід показати малюка педіатра і, можливо, пройти обстеження. Так як за цей час шкіра повинна очиститися сама собою.

  Автор: Наталя Блок

  Facebook Comments
  Анонс