Чи достатньо дитині молока? Покаже «тест мокрих пелюшок»!

Зміст:

  Кожна дитина – це індивідуальність. Далеко не завжди вона вписується в спущені кимось «згори» стандарти і болісно сприймає намагання її під них підігнати.

  Часто трапляється, що всілякі авторитети – педіатри, свекрухи тощо – тиснуть на молоду матір, доводячи, що дитині не вистачає молока, бо: а) дитина не набрала потрібну кількість грамів за звітний контрольний період; б) дитина млява, смокче неспокійно або просто не чутно її ковтальних рухів; в) молока прибуває більше, ніж висмоктує дитина, або навпаки – здається, що його нема… Варіантів може бути скільки завгодно.

  Визначити, чи достатньо дитині молока, можна дуже простим і екологічним способом – за допомогою «тесту мокрих пелюшок».

  У багатьох пологових будинках породіллю інструктують, як користуватися «тестом мокрих пелюшок», щоб зберігати такий необхідний для матері маленької дитини спокій. Але після виходу з пологового будинку далеко не кожна може відтворити одержану там інформацію, якщо вчасно не законспектувала…

  Отже, коли і як саме провести «тест мокрих пелюшок»?

  Показання

  Одна з найпоширеніших ситуацій, коли вдаються до «тесту мокрих пелюшок» – проблеми з вагою дитини. Тест допомагає визначити, чи є збої в лактації – власне, встановити об’єм материнського молока можна і за допомогою зважувань до і після годування, але такий метод не дає відповіді на запитання, чи дитині цього молока вистачає.

  Також «тест мокрих пелюшок» допоможе з’ясувати, наскільки обґрунтованими є підозри про проблеми з лактацією. Якщо мамі здається, що вона не відчуває припливів молока, що груди м’які, або, якщо дитина смокче подовгу, часто вимагаючи «дозаправки» – виникає враження, що малюк не наїдається.

  Бувають і протилежні ситуації: немовлятко смокче менше, ніж його середньостатистичні ровесники, і важливо з’ясувати, чи не йдеться тут про зневоднення організму.

  Є ще одна ситуація, в якій доречно провести «тест мокрих пелюшок»: коли дитину переводять зі змішаного вигодовування на грудне.

  Деякі фахівці радять проводити такий тест із десятого по чотирнадцятий день життя новонародженого просто в якості контрольного заміру.

  Протипоказання

  Протипоказань наразі не виявлено 🙂

  Що потрібно для проведення тесту

  Нічого, крім дитини, пелюшок і терпіння 🙂 Якщо йдеться про двійнят/близнят, фахівці радять залучати помічника. Бо складно буде дати раду двом малюкам без підгузків, та ще й рахувати при цьому пелюшки, не заплутавшись, де чиї.

  Пелюшок орієнтовно потрібно від 12 до 20 – більше здоровій дитині не забруднити 🙂 Можна взяти звичайні пелюшки та клейонку, як варіант – водонепроникні багаторазові пелюшки або просто одноразові пелюшки (їх узагалі можна різати на чотири частини і підкладати під місця, призначені для запісювання).

  Утім, не конче підходити до питання формально – згодяться не лише пелюшки, а й повзуни, трусики чи марлеві підгузки.

  Якщо ж ви практикуєте висаджування, тоді просто фіксуйте факти 🙂

  Для чистоти експерименту, малюк у добу проведення тесту має отримувати тільки материнське молоко – всі інші рідини з його раціону повністю виключаються. Нічого страшного: медицина давно зрозуміла, що до 6 місяців дитині достатньо тільки маминого молока, і несе це знання у маси.

  Як проводити тест

  Якщо ви зазвичай практикуєте підгузки, то в день проведення тесту можна взагалі відмовитися від прогулянки. Утім, влітку це питання вирішується за допомогою клейонки чи одноразової пелюшки, якою можна застелити візочок або слінг, а також запасу чистих сухих речей.

  Уночі буде трохи складніше, але нічого страшного. Просто тримайте напохваті біля місця, де дитинка спить, пелюшки та змінний одяг. Зазвичай діти всіляко показують дорослим свій дискомфорт, який відчувають при позивах до сечовипускання – для них це справжня подія :). Тому, якщо ви вночі годуєте дитину на вимогу, то без проблем почуєте її натяки на те, що вона хоче попісяти. Це часто йде одним пакетом.

  Дарина Семенчина, консультант із ГВ (Центр підтримки грудного вигодовування «Молочні ріки») радить зробити табличку, приблизно таку:

  Часкількість пелюшок

  8.00 – 9.00

  9.00 – 10.00

  10.00 – 11.00

  І так далі, до 8.00 наступної доби.

  Якщо вам не так важливо побачити погодинну динаміку цього процесу, можна не заморочуватися з табличкою, а просто фіксувати кожен пелюшковий здобуток дитинчати. На пам’ять не покладайтеся – навіть якщо вдень ви й не зіб’єтеся з рахунку, вночі це точно станеться 🙁

  Результати тесту

  Чудово, якщо ваші позначки показали 10-12 мокрих пелюшок за добу. (На випадок, якщо ви вирішили провести такий тест на першому тижні життя малюка, запам’ятайте нормальні показники, вони відрізняються: перші три дні – 2-5 пелюшок, третій-шостий день – 4-8 пелюшок.)

  Нема підстав панікувати, якщо пелюшок вийшло 8-9. Просто треба вжити заходів для підвищення лактації.

  Бити на сполох варто, якщо пелюшок менше 6-7. Дитині явно бракує маминого молока!

  Тут потрібна стороння допомога – фахівець із ГВ і/або гарний педіатр.

  Але врахуйте, що після шести тижнів діти можуть почати мочити та бруднити пелюшки рідше. Крім того, слід звернути увагу ще на деякі не лише кількісні, а й якісні моменти.

  До педіатра слід негайно звернутися, якщо:

  • Запісяних пелюшок не лише менше 6 – на них залишаються темні плями, які неприємно пахнуть (ранкова сеча трохи темніша, це нормально, але загалом у немовляток вона майже прозора і без запаху).
  • Пелюшок зі стільцем дитини 12 і більше (можливо, з кров’яними домішками), і вони мають неприємний різкий запах.
  • Процес пісяння супроводжується підвищенням температури.
  • Пісяючи, малюк відригує чи навіть блює.

  Автор: Атанайя Та

  Facebook Comments
  Анонс