Чому дитина погано спить: головні помилки батьків

Зміст:

  Труднощі, пов’язані з нічним сном, бувають у всіх дітей, важливо якомога раніше знайти цьому причини. Усунувши можливі помилки, можна буде налагодити дитячий сон, відповідно, батьки теж почнуть спокійніше спати і краще висипатися.

  Розглянемо основні причини поганого сну у дітей.

  Пізнє вкладання спати

  Сучасні дітки зазвичай засинають пізно вночі. Недивно, адже працюючі батьки частенько приходять пізно, хочуть більше часу провести з дитинкою. Не потрібно намагатися розворушити карапуза, якщо він починає дрімати. Перевтомленому малюку складніше буде заснути, до того ж він може неспокійно спати, пробуджуватися кілька разів за ніч.

  Непостійний режим

  Здається, що гнучкий режим – це добре, адже тоді можна підстроїти розпорядок дня на свій розсуд. На практиці, плаваючий розпорядок дня лише збиває сталий ритм, дитина не може звикнутися засинати в різний час. В ідеалі, не варто робити послаблення і дозволяти малюку грати на декілька годин довше на честь свята або приїзду бабусі, навіть якщо наступного дня вихідний.

  Немає постійного місця для засинання

  Стомлені малюки можуть засинати практично скрізь: у автомобілі, в колясці, стільчику для годування. Звичайно, більшість дітей люблять засинати в ліжку батьків. Чим старше буде дитина, тим складніше її буде відвадити від спільних засипань. І не дуже зручно кожного разу переносити сплячого малюка в дитяче ліжечко. Крім того, прокинувшись, дитина не пам’ятатиме, як вона там опинилася. В кожного має бути своє особисте, улаштоване спальне місце.

  Відсутній ритуал перед сном

  Навіть дорослим людям складно швидко перемкнутися на сон. Спокійні дії, що повторюються, на зразок розслаблюючої ванни, казки на ніч, укладання на сон улюбленої іграшки, допомагають заспокоїтися, налаштується на сон.

  Використовувати заколисування для швидкого засипання

  Намагайтеся не привчати до заколисування на ручках, від такої звички малюку буде важко відмовитися. І точно не варто кожен вечір намотувати круги в автомобілі, щоб швидше дитя заснуло в автомобільному кріслі.

  Між вечерею і сном минуло мало часу

  Малюки не можуть переїсти на ніч, але на повний шлунок дійсно важко заснути. Після вечірнього годування до укладання на сон діткам до року досить півгодини, після року – від години до двох.

  Надмірне збудження

  Зайва активність перед сном лише нашкодить. Перезбуджена дитина ще деякий час не зможе заспокоїтися і розслабитися. Намагайтеся увечері займатися спокійними іграми, можна почитати казку, послухати спокійну музику. Добре допомагає зняти напругу тепла ванна, легкий розслаблюючий масаж.

  Довгий денний сон

  Якщо дитинка відмінно подрімала кілька разів або виспалася вдень від душі, то увечері довго засинатиме, а вночі спатиме мало. Є дітки, в яких перебудовується режим дня: вони починають плутати день і ніч. Щоб такого не сталося, пильнуйте, щоб денний сон не затягувався, не бійтеся будити малюка.

  Дуже жарко

  Дійсно, важко заснути, коли в приміщення задушливо і жарко. Обов’язково провітрюйте спальню перед сном, а якщо необхідно, то й остуджуйте повітря кондиціонером. Зверніть увагу на спальний одяг, дитина не повинна потіти від жари. Якщо крихітка постійно ворочається і розкривається уві сні, значить, їй жарко. Навіть взимку немає жодної необхідності надівати на малюка чіпець. Влітку досить на сон одягати підгузник і футболочку, а замість ковдри вкривати малюка легкою пелюшечкою або простирадлом.

  Дитина пробуджується від спраги

  Стежте, щоб дитина вживала досить рідини протягом дня, особливо простої води. Знову ж таки, якщо жарко, то захочеться пити. Тримайте поїльник поряд із ліжечком, при першому занепокоєнні, пропонуйте зробити ковточок.

  Не хвилюйтеся, якщо не завжди вдається дотримуватися всіх правил для хорошого і довгого сну. Чим старше буде дитина, тим простіше буде налагодити нічний сон.

  Міцного і спокійного всім сну!

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс