Чому нас навчають наші діти?

Зміст:

  Традиційно вважається, що дорослий має навчати і виховувати дитину. Однак досвідчені батьки скажуть, що з появою малюка все їхнє життя набуває нового сенсу. Кожного дня ми навчаємося чогось нового і переосмислюємо своє життя і цінності в ньому. Не обов’язково це має бути ваша дитина. Достатньо тісного спілкування з будь-яким малюком дошкільного віку. Тож чому нас навчають наші діти?

  Любові – безумовної і всеохоплюючої

  Тільки діти здатні любити нас не за щось, а просто так. Їм байдуже, яка у вас вага, зовнішній вигляд чи скільки ви заробляєте. Вони люблять, навіть якщо мама не помила вчасно голову чи тато втратив роботу.

  Жити тут і зараз

  Це надзвичайно важлива здатність людини, яку, на жаль, з віком ми втрачаємо. Дорослі, як правило, надто заклопотані, щоб зупинитися і насолодитися простими речами: гарною погодою, співом пташок тощо.

  Від цього залежить ще одна здатність, яку ми можемо почерпнути від наших дітей – це вміння бути щасливими. Просто так, тому що гарний день, тому що поряд рідні люди, тому що тобі посміхається твій малюк…

  Наші діти нас навчають доброті

  Від природи дитина чиста, щира і добра. Це пізніше соціум і життя навчить її бути обережною і уважною, навчить захищатися, а інколи і нападати. А поки що їхня доброта проявляється у всьому, у ставленні до людей, до тварин, до себе.

  Ще одна важлива риса, яка з’являється у нас з появою малюка – це терпіння. А як же без нього?

  Також ми навчаємося ставитися з розумінням спочатку до своєї дитини, а потім і до інших людей. Ми частіше ставимо собі питання, чому дитина себе так поводить, може, щось сталося. Ми з розумінням намагаємося ставитися до її іноді дивних інтересів і потреб.

  Діти відкриті світу, а у відповідь світ відкритий для них. Дорослі дуже часто «закриваються», намагаючись уберегти себе від різних загроз і неприємних ситуацій. Інколи це дійсно виправдано, але часто це призводить до негативного сприйняття світу і себе в ньому. Але ж коли ми довіряємо світу, світ довіряє нам, він відкриває нам свої можливості і ресурси.

  Не грати та бути щирими

  Діти абсолютно відкриті і природні у проявах своїх почуттів, потреб і бажань. Вони не грають. Вони справжні в усіх своїх переживаннях, чи то у радості і захопленні, чи то у смутку і роздратуванні. Коли почуття і емоції усвідомлені і щирі, не заблоковані стереотипами і страхами, життя стає яскравішим і наповненим.

  Діти завжди відкриті і надзвичайно легкі у сприйнятті всього нового. Вони з легкістю руйнують усталені стереотипи простим запитанням «Чому?» чи своїми «незамислуватими» роздумами. Часто своїми питаннями вони ставлять нас, дорослих, у глухий кут і змушують замислитися над речами, які завжди здавалися нам зрозумілими і усталеними.

  Вони навчають нас творчості

  Їхній фантазії і уяві немає меж. Діти здатні з легкістю уявити чарівний корабель із простої картонної коробки, у хмаринці побачити фігуру тварини, а звичайну кімнату перетворити на замок. І тільки від дорослого залежить, чи створить він умови для розвитку дитячої творчості, чи порине він у цей захоплюючий взаємно творчий процес, а може заблокує і обмежить допитливість і відкритість малюка. Ті, хто з віком втрачає здатність користуватися своєю уявою, втрачають нові можливості. Вони так і залишаються у порожній кімнаті. Ті ж із нас, хто творчо сприймає світ, зрештою отримають замки.

  Саме дитина навчить вас сприймати себе такими, якими ви є. Бо вашому малюку абсолютно байдуже, як ви виглядаєте, чи виконали певну роботу. Для нього важливо любити і отримувати тепло і турботу у відповідь.

  Ще одна здатність дітей – це говорити правду

  Психологами доведено, що людина в середньому каже неправду близько 50 разів на день. Причин і форм неправди може бути безліч, від небажання відповідати на запитання до відвертої брехні, щоб виглядати краще в очах оточуючих. І тільки діти настільки щирі і відверті, що їм навіть не спадає на думку сказати неправду. Інколи їхня правда просто шокує, але завжди підкупає своєю безпосередністю.

  Діти вчать нас вірити в мрію

  Вони абсолютно впевнені в тому, що їхні мрії здійсняться і ні на мить не сумніваються в цьому. А поки людина вірить, вона все зробить для здійснення мрії. Дорослі дуже часто настільки заклопотані, що у них просто не вистачає часу на мрії та бажання.

  Спілкуйтесь зі своїми дітьми, приділяйте їм більш уваги і ваше життя стане більш яскравим і насиченим!

  Автор: кандидат психологічних наук, дитячий і сімейний психолог,  Ірина Губеладзе

  Facebook Comments
  Анонс