Як зрозуміти дитину, яка плаче: що повідомляють нам немовлята

Зміст:

  Мамам і татам не завжди зрозуміло, чому плаче їх карапуз. Для грудничків плач – це один із найважливіших способів спілкування, невербальної комунікації. Криком і сльозами малюк привертає увагу, дає зрозуміти про свої проблеми і бажання.

  Вважається, що дітки до року саме плачем закликають дорослих про допомогу. Багато педіатрів класифікують плач новонароджених усього за сьома головними причинами. Звичайно, досвідчені мами зможуть знайти значно більше підстав, чому вередує їх крихітка.

  Розглянемо 7 основних причин плачу новонароджених

  Біль

  Перші місяці найчастіше немовлята плачуть від проблем із животиком. Про коліки може свідчити роздутий живіт, метеоризм, слизисті водянисті випорожнення, неспокійний сон. Ніжки малюк може підтягувати до живота і щільно стискувати кулачки. Зовсім інші симптоми з’являться пізніше, коли почнуть різатися перші зубки.

  Голод

  Поки лише гучним і вимогливим плачем новонароджені повідомляють, що зголодніли. Проте не потрібно при першому ж крику відразу намагатися нагодувати малюка, щоб його заспокоїти. Спершу варто виключити інші причини, особливо якщо годуєте дитину на вимогу.

  Дискомфорт

  Насамперед, почувши плач малюка, варто перевірити, чи не переповнений його підгузник. Дітки також криком сигналізують про те, що їм жарко, холодно або незручно.

  Самотність

  Немовлята роблять усе, щоб добитися уваги дорослого, не варто відразу вважати такий плач маніпулятивним. У новонароджених, поза сумнівом, присутнє бажання в спілкуванні, тісному контакті з мамою. Відмінною рисою такого плачу є те, що якщо узяти малюка на ручки, то він відразу затихає.

  Зайва стимуляція

  Нервова система грудничків занадто збудлива, тому вони швидко втомлюються і багато сплять. Плач є реакцією на втому, можна сказати, дитина висловлює бажання відпочити. Очевидними ознаками можуть служити занепокоєння, пхикання, у дитинки пропадає інтерес до навколишнього світу. Малюк часто буває сонний, але не в змозі самостійно заспокоїтися і заснути. У такому разі розслабитися допоможе, якщо поносити крихітку на ручках, краще за все дітки втихомирюються і засинають на свіжому повітрі.

  Недостатня стимуляція

  Можливо, ви мало з дитиною проводите часу, у вас немає досить тісного контакту. В цьому випадку необхідно більше розмовляти з малюком, робити йому масаж, грати в будь-які ігри.

  Фрустрація

  Дитина може відчувати відчай, безпорадність, роздратування, агресію або тривогу. Частіше це відбувається, коли малюк хоче щось отримати, але не може через фізичні можливості (наприклад, не може дотягнутися, узяти вподобаний предмет або спробувати на зуб). Плач – це крик від розчарування, наслідок невдачі. Щоб припинити такий плач від незадоволеності можна допомогти карапузу отримати бажане або перемкнути увагу маленького дослідника на інший предмет.

  Дивний факт, у кожної матусі є природна суперздатність відрізнити плач своєї дитинки від плачу інших дітей. Не переживайте, якщо перший час буде складно зрозуміти, чому саме вередує карапуз. Трохи практики, терпіння і почнете розбирати всі відтінки плачу свого малюка.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс