Девайси, які полегшують материнство

Зміст:

  Вам бабуся не казала, що діти – це пута на руки? Справді, для поколінь наших мам і бабусь материнство було чимось важким. Але з того часу з’явилося багато девайсів, котрі значно полегшили цей процес.

  Молоковідсмоктувач

  Для чого? Хоча радянські рекомендації зціджуватися після кожного годування давно в минулому, інколи виникає потреба у такій маніпуляції. Передусім це стосується ситуації, коли мамі необхідно відлучитися з дому. Також інколи на початку становлення лактації малечі може бути важко взяти груди через їх сильне наповнення – тоді може бути корисно трохи зцідитися. У випадку лактостазу ідеальним є часте прикладання дитини, але може допомогти й невеличке зціжування. Ще молоковідсмоктувач може допомогти зберегти лактацію, якщо мама змушена приймати ліки, не сумісні з ГВ. Наголошуємо, що зціджуватися після кожного годування не потрібно, молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині.

  Девайси 1

  Які бувають? Ручний, молоковідсмоктувач, що працює від батарейки, та електричний (останній може бути подвійним).

  Який обрати? При чутливих грудях потрібно підібрати так званий «ручний» молоковідсмоктувач, який захищає сосок від травмування. Деякі молоковідсмоктувачі не доставляють дискомфорту жінці, бо в них є пелюстковий масажер, який масажує навколососкову область, а не сам сосок. Завдяки цьому сосок не травмується. М’які силіконові подушечки, що складаються з п’яти секцій у формі пелюсток, обережно масажують зону навколо соска, що робить процес зціджування фізіологічним і простим. Проте основна перевага такого масажера – вплив на молочні синуси, які запускають процес виділення молока.

  Якщо є потреба у частому зціджуванні великої кількості молока (наприклад, якщо мама змушена вийти на роботу), є сенс обрати електричний молоковідсмоктувач, який дозволяє економити час.

  Молокозбірники

  Для чого? Коли лактація тільки встановлюється, молоко, як правило, дуже сильно підтікає. В даному випадку можна скористатися вкладками в бюстгальтер, а можна користуватися молокозбірниками. Мололкозбірник представляє собою чашечку, яка вкладається в бюстгальтер, захищає соски і білизну, а зібране молоко можна використати для догодування дитини.

  Девайси 2

  Які обрати? Молокозбірники бувають пластикові – дешеві, але громіздкі (тим не менш для дому вони достатньо зручні), і силіконові – дорогі, але м’які і непомітні.

  Накладки на соски

  Для чого? Коли є утруднення при годуванні груддю. Насправді пласкі соски не є протипоказанням для годування грудьми – мамин сосок ідеальний для маляти, але в деяких випадках насадки можуть стати у нагоді. Також вони можуть допомогти при тріщинах, дати можливість їх загоїти. Нагадуємо, що найкращою профілактикою тріщин є правильне прикладання, і насадками краще не зловживати.

  Девайси 3

  Як обрати? Вони відрізняються за матеріалом (силікон чи латекс) та розміром. Варто вибрати тонкі накладки відповідного розміру, максимально наближені до натуральних.

  Соска

  Для чого? Коли з якоїсь причини мама не має можливості погодувати груддю, на допомогу зазвичай приходить соска.

  Девайси 4

  Як обрати? Давно минули часи неоковирних радянських сосок – тепер виробники враховують анатомічні особливості немовлят. Крім форми, соски розрізняються за розміром і отвором, діаметр яких відповідає віку дитини. Кількість і величина дірочок регулюють швидкість потоку молока: повільний, середній або швидкий.

  Розмірів у сосок, як правило, всього два. Дітям до 2-3 місяців підходять соски маленького (першого) розміру з однією або двома дірочками. Соски з трьома дірочками (середній потік) призначені для малюків 2-5 місяців.

  Для зовсім маленьких дітей слід обирати більш тугі, силіконові, соски. Їхній «термін служби» – до появи перших зубів.

  При виборі соски варто звернути увагу і на правильність розташування дірочок або надрізів – не посередині (тоді рідина ллється в горло дитині), а трохи вище (тоді потік рідини спрямований у піднебіння, дитина не захлинається, а їжа змішується зі слиною).

  Подушка для годування

  Для чого? Подушка для годування допомагає надійно зафіксувати малюка, дозволяє годувальниці розвантажити м’язи рук, спини, шиї, потиличної області. Зручна поза, коли жінка не втомлюється, – це запорука успішного і тривалого грудного вигодовування.

  Переваги, що даються подушкою для годування, дозволяють правильно прикласти немовля до грудей, звільнити руки мами. З’являється можливість змінити положення тіла, якщо малюк їсть повільно і довго.

  Девайси 5

  Як обрати? Варто обрати подушку з гіпоалергенних матеріалів зі змінним чохлом з натурального матеріалу. Форма подушки може бути різна, схожа на рятівне коло, с-подібна, г-подібна чи схожа на бумеранг. Обирайте те, що вам до вподоби, – головне, щоб ви почувалися розслабленою і вам не доводилося тягнутися.

  Безкаркасні меблі

  Для чого? Звісно, вони не є предметом першої необхідності, але якщо вам подобається годувати сидячи, а ваша дитинка любить повисіти на циці, безкаркасні меблі дадуть вам можливість годувати довго і з комфортом. А якщо у вас раптом народилася двійня, то безкаркасні меблі значно полегшать одночасне годування малюків.

  Девайси 6

  Як обрати? Варіантів таких меблів дуже багато: крісло-мат (універсальний варіант, його можна використовувати і як спинку на дивані, і самостійно), крісло-груша, крісло-мішок. Обирайте те, що подобається, а можна й власноруч пошити таке крісло. Для зовнішнього чохла варто обирати гіпоалергенні матеріали.

  Непромокаюча пелюшка

  Для чого? Дозволяє перевдягти дитинку і не боятись «аварій». Також на ній можна залишити малюка поголопопити.

  Девайси 8

  Як обрати? Бувають одноразові і багаторазові. Поверхня одноразової залишається сухою, багаторазову можна прати і використовувати багато разів.

  Слінг

  Для чого? Це прекрасний винахід людства, який дозволяє мамі бути мобільною, все встигати і при цьому залишатися в контакті з малюком.

  Які бувають? Слінг-шарф, слінг з кільцями, май-слінг, фаст-слінг, слінг-кишеня. Для новонароджених слінгоконсультанти радять використовувати слінг-шарф та слінг з кільцями, які дозволяють точково зафіксувати малюка. Май-слінг варто використовувати тоді, коли малюк уже тримає верхню частину тіла, тобто місяців з 3-х. В жодному разу не варто використовувати рюкзак-кенгуру та сумку-слінг. Ці переноски не є фізіологічними та можуть нашкодити дитині.

  Девайси 8

  Як обрати? Правильний слінг з кільцями має бути без бортиків, оскільки це не дозволить точно відрегулювати його по дитині. Слінг-шарф – це чудовий варіант універсального слінгу на всі часи. Може бути трикотажним і тканим. Трикотажний м’який і добре підходить для новонародженого, але дитинку, що вже підросла, триматиме погано. Тканий слінг витримує значно більше навантаження. Слінги бувають з різних натуральних матеріалів: бавовни, льону, шовку, шерсті (хороший варіант для зими), туси, бамбуку, конопель, а також їх поєднання. Обирайте те, що вам до вподоби.

  Автокрісло

  Для чого? За новими ПДР дитяче автокрісло обов’язкове для перевезення малюка.

  Девайси 9

  Як обрати? Автокрісла розробляються для дітей трьох вікових груп: з 0 до 1 року, від 9 місяців до 4-х років, від 4 до 12 років. Вибираючи автокрісло, необхідно визначитися: для якого віку і ступінь надійності. Автокрісла кріпляться стаціонарними ременями безпеки або спеціальною системою, якщо така наявна в машині.

  Радіо- та відеоняня

  Для чого? Якщо квартира чи дім достатньо великі, радіо– чи відеоняня можуть бути корисні – наприклад, ви можете займатися своїми справами і не боятись пропустити момент прокидання дитини. Радіоняня передає тільки звук, а відеоняня ще й зображення. Також вона дуже зручна, якщо малюк спить на свіжому повітрі, на дачі надворі або на балконі. Ще вона дозволяє проконтролювати, чи не наближаються до малюка домашні тварини чи старші діти. Максимальна віддаленість сигналу – 300-400 метрів на відкритій площині і 50-100 метрів в приміщенні.

  Девайси 10

  Як обрати? Буває аналогова (більш дешева) і цифрова (зручніша), одностороння і двостороння (ви зможете при необхідності поспілкуватися з дитиною), на батарейках або дротова (в ідеалі комбінована). Обирайте, виходячи зі своїх потреб та можливостей.

  Автор: Наталія Гура-Корецька, Тетяна Бондар

  Facebook Comments
  Анонс