Якщо закисають очі у новонародженого

Зміст:

  Молоді матусі схильні до підвищеного занепокоєння, якщо справа стосується здоров’я їх маляток. Новонароджена дитина тільки адаптується до навколишнього світу, тому багато в його зовнішності насторожує. Особливе побоювання викликає недосконалий стан очей у малюків. Давайте детально розберемо, чому закисають очі у новонародженого і що з цим робити.

  Які очі у новонароджених

  Колір

  Майже всі діти народжуються з блакитними або сіро-блакитними очима. Це обумовлено тим, що в райдужній оболонці відсутні пігменти. Природні пігменти почнуть утворюватися через місяці після народження, тоді очі вашої дитини почнуть набувати справжнього кольору. Але тільки близько року, а у деяких діток близько двох років, сформується остаточний колір очей.

  Набряклість

  Відразу після народження у більшості діток очі трохи набрякші, іноді навіть на стільки, що майже не відкриваються. Це наслідки сильного здавлювання під час пологів. Набряклість має зникнути за кілька днів.

  Косоокість

  Немовля спершу косить очима. Це цілком нормально, вмінню бачити немовля ще буде вчитися. У доношених малюків косоокість має зникнути до двох місяців, якщо цього не сталося, то вашу дитинку слід показати офтальмологу.

  Плач без сліз

  Новонароджені діти зазвичай плачуть без сліз. Перші сльозинки найчастіше з’являються після першого місяця життя. Слізні протоки у багатьох крихіток закупорені або звужені. Це пов’язано з особливостями їх будови. Тому сльози не ллються, а в куточках вічко з’являються білі виділення. Таке звуження характерно лише перший час після народження, а з часом все повинно прийти в норму.

  Непрохідність слізного каналу у новонародженого

  У маминому животику оченята у дітей закриті мембраною (тонкою перетинкою з ембріональної тканини). Вона захищала очі від попадання навколоплідних вод. Зазвичай ця перетинка рветься в момент пологів (пыд час першого крику), або через недовго час пысля пологів. У рідкісних випадках захисна мембрана не зникає, що призводить до порушення слізного відтоку і запалення.

  Дакріоцистит

  Запалення слізного каналу (або дакріоцистит) – патологія, яка виникає під час закупорки каналів слізних залоз. Рідина з слізного канальця потрапляє в носові пазухи, де утворюється застій, через що накопичуються і розмножуються бактерії, починають відбуватися запалення. Дакріоцистит буває одностороннім і двостороннім, але частіше спостерігається у дітей з одного боку. За статистикою, проблеми непрохідності слізних каналів схильні близько 5% новонароджених, але у більшості немовлят пробка, яка закупорює канал, розсмоктується до другого тижня життя і проблема вирішується сама по собі.

  Симптоми непрохідності слізного каналу

  Скоріш за все, ви зіткнулися з закупоркою слізної протоки, якщо помітили, що у вашого малюка:

  • постійно сльозяться або закисають очі;
  • з слізного каналу (трохи помітного отвору в куточку ока) з’являється слиз або гній на другому тижні життя, гній також виділяється при мінімальному натисканні на область слізного мішка;
  • почервоніла шкіра у внутрішніх куточків очей;
  • сильна припухлість і набряклість вік;
  • сльозотеча;
  • злиплі після сну вії, часом діти навіть не можуть відкрити очі вранці – повіки склеєні гнійними виділеннями.

  Багато ознак дакриоциститу схожі на звичайний кон’юнктивіт, але при виявленні усіх вищезазначених симптомів, не відкладайте візит до лікаря!

  Лікування закисання очей у малюків

  Жодну хворобу не можна ігнорувати. Без відповідного лікування, у немовляти може бути підвищена сльозливість, безперервна сльозотеча, сильне запалення.

  Багато мам намагаються вилікувати дитячі оченята за допомогою народних методів, керуючись своєю інтуїцією або порадами інших мам і бабусь. Промивання грудним молоком – найпопулярніший домашній спосіб лікування, але його можна використовувати тільки в перші дні життя малюка, через час мамине молоко втрачає бактерицидні властивості та стає гарним живильним середовищем для різних бактерій.

  Якщо через два тижні після народження крихітки вам не вдається прочистити слізний канал за допомогою стерильної серветки, кип’яченої води, відвару ромашки, календули або слабкого розчину фурациліну, обов’язково зверніться за допомогою до окуліста.

  На жаль, при повній непрохідності слізного канальця промивання, антисептики і антибіотики дають лише тимчасовий ефект. Після припинення процедур оченята у дітей знову продовжують сльозитися, відновлюється виділення гною. При фізичній патології (вродженому звуженні слізних протоків), необхідний більш серйозний підхід до лікування – слід усунути причину хвороби.

  Якщо лікар діагностував запалення слізного каналу у малюка, то призначається спеціальна терапія: дезінфікуючі промивання очей, антибактеріальні очні краплі і особливий масаж. При важкій стадії дакріоциститу масаж протипоказаний, щоб не допустити протікання гною в тканини, які оточують слізні канали та утворення флегмони слізного мішку.

  Консервативне (нехірургічне) лікування запалення слізного канальця проводиться тільки до двохмісячного віку. Якщо краплі і масаж не допомагають, то призначають хірургічне лікування – зондування (бужування). Під місцевою (крапельною) анестезією в слізні канальці вводять спеціальний зонд, щоб пробити ембріональну мембрану, що стала причиною розвитку хвороби. Ефективність подібного втручання помітна майже відразу – нормалізується стан очей, пропадає запалення і сльозливість.

  Після процедури іноді призначають курс масажу, антибактеріальні мазі або гелі, очні краплі для профілактики утворення спайок (щоб спайки не привели до рецидиву  захворювання). Вкрай важливо подолати всі проблеми із запаленням очей до напівроку дитини, інакше не уникнути ускладнень – тоненька мембрана значно ущільниться і операція з простої перетвориться на складну.

  Пам’ятайте, якщо вас щось турбує в стані очей вашої крихітки, або ви просто хочете перестрахуватися, покажіться з місячним малюком дитячому офтальмологу.

  Красивих і здорових оченят вашим діткам!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс