Фрукти та соки в раціоні мами, що годує грудьми

Зміст:

  Фрукти та фруктові соки – важлива частина харчування жінки, що вигодовує грудьми. Як правильно вводити їх в меню, аби не зашкодити малюку, розповідає молодший науковий співробітник Державної установи «Інститут педіатрії,  акушерства і гінекології Національної Академії наук України», лікар-педіатр медичної мережі «Добробут» Людмила Григорівна Кузюк

  У фруктах багато вітамінів та мікроелементів, які дуже необхідні в післяпологовий період. Тому вони обов’язково повинні вживатись, але це  має бути розумно і правильно. Найперше, що повинна їсти жінка, що годує дитину, це натуральні продукти, позбавлені будь-яких хімікатів та отруйних речовин. Бажано, щоб продукти, які вживає мати не були нічим оброблені, краще – вирощенні в домашніх умовах. Якщо це літо, то потрібно їсти літні сезонні фрукти. Бо зимою вони, як правило, вже неякісні.

  З яких фруктів починати на початку грудного вигодовування

  Своє фруктове меню відразу після народження дитини починаємо з яблук. Їх можна запікати в духовці і додавати в печеню. Ніколи не починайте в цей період вживати фрукти, які ви раніше не вживали в житті, або ж не їли під час вагітності.

  Вибір фруктового меню напряму залежить від пори року. Якщо це літо, то це більш сприятлива пора, коли можна спробувати ягоди та фрукти. Якщо це зима, то арсенал обмежений. Взимку фрукти в більшості екзотичні. Вважається, що всі червоні і не наші  фрукти (апельсини мандарини, лимони) є алергенними. Тому починати з таких фруктів  не варто. Шлунково-кишковий тракт жінки навряд чи звик до папаї, манго та  інших екзотичних фруктів. На відміну від яблука.

  Плоди – провокатори кишкових негараздів

  Не бажано їсти під час грудного вигодовування фрукти, які здатні викликати кишкові кольки в немовлят. Іноді це можуть бути навіть яблука в сирому вигляді. З грушею – це спірне питання. Одні автори пишуть, що груші викликають кольки, інші, навпаки, радять вживати грушу без шкірки для лікування розладів. Насправді, на практиці, педіатри бачать, що є діти, які реагують кольками на груші, або навпаки. Все дуже індивідуально.

  Тому все треба пробувати, як, кому і що підходить. Слива має послаблюючий ефект. З екзотичних і більш калорійних фруктів можна вживати банан. В ньому досить багато калію. Але декого він кріпить і на початку грудного вигодовування з ним також треба обережно. В пологових будинках цей фрукт заборонено їсти в перші дні після народження малюка.

  Черешня сильно пучить, вишня кріпить, але багата на залізо і потрібна, тож потроху можна.

  Скільки, коли і яких плодів їсти

  Це залежить від терміну годування. Якщо чогось хочеться, то організму цього не вистачає. Пробуйте, але з обережністю. Не треба їсти кілограм ягід чи половину кавуна. Він має сечогінну та лактогінну дію.

  Але він буває оброблений нітратами і хімічні речовини, що в ньому містяться, можуть суттєво зашкодити не тільки організму матері, але й дитини. Ягоди також в сезон можна пробувати, але потроху, з обережністю.

  Пам’ятайте про накопичувальний ефект при формуванні алергічної реакції. Попробували одну-три ягідки – і спостерігаємо. Якщо немає ніякої реакції, то на другий день знов куштуємо декілька плодів, якщо немає почервоніння, висипань, здуття, дитина спокійна, стілець, як завжди, то можна потроху додавати ці ягоди до раціону.

  Багато під час грудного вигодовування залежить від стану здоров’я самої мами. Якщо вона здорова, то в неї правильно виділяються і працюють всі ферменти шлунково-кишкового тракту і їжа повністю перетравлюється, корисні елементи та вітаміни потрапляють в кров і тоді вже через молоко їх отримує дитина.

  Коли свіжі фрукти не на користь

  Протипоказанням до вживання деяких видів фруктів є захворювання шлункого-кишкового тракту: холецистити, гастрити та гастродуоденіти. В такому разі ягоди та фрукти обмежуються. З обережністю їх вживають під час грудного вигодовування у мами, в родині якої є аллергіки, чи в когось раніше виникала реакція на фрукти чи соки.

  В такому разі педіатри радять не експериментувати. Всім іншим мамам можна вживати фрукти та ягоди в кількості «скільки хочеться», звичайно, не в перші місяці вигодовування. Можна робити та їсти цукати, але також не кілограмами.

  Не вживайте сухофрукти, куплені в магазинах та на базарах. Зазвичай їх обробляють хімічними речовинами, різними стабілізаторами, консервантами, щоб вони не псувались під час довгого зберігання. Краще заготовити сухофрукти самостійно. Для цього є безліч рецептів.

  Вживання фруктових соків

  Їх мамі на ГВ можна пити, але в обмеженій кількості. Бажано не вживати до їжі. Дуже корисні фреші у трохи розведеному вигляді. Але знову ж таки, не на перших місяцях життя немовляти. Інакше дитину буде пучити і з’являтиметься симптоматика кишкових кольок. Обережно ставимося до соків червоного кольору і  соків з екзотичних фруктів. З цитрусовими соками під час годування грудьми бажано взагалі не експериментувати.

  Окремо треба сказати про пакетовані соки – це, як правило, нектари. Більша частина вмісту в них – це  глюкозний сироп. Він підвищує процеси бродіння в кишечнику і, як наслідок, з’являються кишкові кольки. Це, практично не сік, а сироп. Від фруктів там часто – лише назва.

  Краще використовувати у меню жінки, що годую грудьми, готові пюре і соки для дитячого харчування. Добре пити компотики, морсики  чи звичайну чисту воду. Можна заварювати чаї, що мають лактогінну дію, наприклад з суницею чи журавлиною. Але не зловживайте. Пам’ятайте, що суниця може спровокувати алергію у малюка. Якщо ж спробували і  все нормально, тоді потроху п’ємо.

  В лимоні багато вітаміну С. А лимонна кислота потрібна для засвоєння кальцію, який дуже необхідний під час грудного вигодовування. Але, пам’ятаємо, що цей плід також має здатність викликати алергію в  малюків, і застосовуємо його обережно. Наприклад, одна долька лимона в чай – це нормально. А от цілий лимон – вже занадто.

  Адже одна жінка їсть все підряд і вони з дитиною нормально почуваються, а інша – з’їла одну полуницю, і посипало її маля. І тут багато різних причин. Можливо, ягоди були оброблені хімічними речовинами, або ж пройшли кислотні дощі. Або ж був такий склад ґрунту, що викликав алергію. Тому «обережно і потроху» – це головні правила вживання соків та фруктів при грудному вигодовуванні.

  Автор: Вікторія Астахова

  Facebook Comments
  Анонс