Грудне вигодовування дитини. Рекомендації та поради лікаря

Зміст:

  Грудне вигодовування – це не тільки ідеальне харчування та захист для малюка, але і дуже важливий елемент розвитку психоемоційних стосунків матері і дитини. Діти на грудному вигодовуванні краще адаптуються до нових для них умов життя. Незручності, проблеми та обмеження, з якими стикаються жінки в зв’язку з годуванням грудьми, повинні сприйматися як тимчасові і менш важливі, порівняно з майбутнім здоров’ям власного чада.

  Зупинимося докладніше на правилах грудного вигодовування і варіантах вирішення найпоширеніших проблем.

  Що потрібно робити, щоб налагодити лактацію?

  Якомога частіше прикладайте малюка до грудей. Стільки разів, скільки він захоче, в денний та нічний час. Режим годування згодом виробиться самостійно.

  При виникненні на сосках тріщин, можна застосовувати силіконові насадки, але це не причина припиняти годування.

  Слід правильно прикладати малюка до грудей. Для цього дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • голова та тулуб дитини знаходяться на одній лінії;
  • обличчя дитини повернуте до обличчя матері (очі до очей);
  • потрібно підтримувати все тіло малюка, а не лише плечі та голову;
  • вказівний палець вільної руки розташовується під ареолою, а великий палець – зверху, вони виконують роль опори, а спеціально стискувати груди не потрібно;
  • підборіддя дитини торкається грудей матері;
  • рот дитини широко відкритий, нижня губа добре «вивернута»;
  • малюк захоплює ареолу, а не лише сосок;
  • чути, як дитина ковтає молоко.

  Що потрібно робити для підвищення лактації?

  Можна зціджувати залишки молока після годування. Справа в тому, що кількість молока, яке виробляється — процес, що саморегулюється. Чим більше молока споживається, тим більше організм жінки його виробляє. Тому, якщо ви помічаєте у себе недостатню лактацію, потрібно прагнути до максимального спустошення грудей.

  1. Прикладайте дитину за одне годування до обох грудей по черзі.
  2. Збільшіть частоту годувань, інтервал між ними може бути від півгодини до трьох годин.
  3. Вживайте достатню кількість рідини. Спеціальні чаї для стимуляції лактації, які пропонуються виробниками дитячого харчування, також підходять.​

  Як впливає харчування матері на самопочуття малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні?

  Внаслідок ще неповної зрілості травної системи немовляти, перший час матері необхідно виключити з раціону продукти, що сприяють здуттю кишківника (бобові, сирі овочі, фрукти тощо), а також продукти, що містять алергени (цитрусові, горіхи, мед і т. д.)

  У більшості випадків, суттєві обмеження в харчуванні матері мають тимчасовий характер (до одного місяця). Далі раціон поступово розширюється, у обмеженні залишаються тільки явно шкідливі продукти (алкоголь, продукти з консервантами).

  Задача люблячої мами – не позбавляти свою дитину корисного та смачного продукту – грудного молока, а також відчуття захищеності та любові, яке почуває малюк при годуванні груддю.

  Автор: Ярослав Драб

  Facebook Comments
  Анонс