Грудне вигодовування: ідеальний час, щоб скинути зайву вагу та привести себе в форму

Зміст:

  Лікар-ендокринолог розповідає, як скинути зайву вагу в період ГВ

  Після пологів всю увагу жінки зосереджено на малюкові. Але мамі не варто забувати і про себе. Адже грудне вигодовування – це ідеальний час, щоб привести себе в форму. Чому саме це так, допоможе розібратися лікар-ендокринолог «Центру здорового материнства» Грищенко Наталія Юріївна.

  Грудне вигодовування, зайва вага та целюліт

  Під час вагітності жінка значно набирає у вазі. Вага збільшується за рахунок маси дитини, навколоплідних вод, плаценти та об’єму циркулюючої крові. У той же час, гормональні зміни запускають так звані процеси запасання. Вони проходять на рівні м’язової, хрящової та кісткової тканин. Також збільшується товщина підшкірної жирової клітковини. Вона необхідна для того, щоб після пологів мама за будь-яких умов змогла вигодувати дитину грудьми. Навіть при обмеженому харчуванні.

  Тобто, грудне вигодовування забезпечується тими зайвими кілограмами, які фізіологічно запаслися в організмі жінки ще під час вагітності.

  При раціональному харчуванні мама, яка годує грудьми, повинна повернутися до своєї колишньої ваги протягом 3-6 місяців після пологів. Навіть якщо вона набрала трохи більше норми, яка становить від 9 до 14 кг при одноплідній вагітності. Ці процеси – фізіологічні: вага, що була спеціального відкладена про запас для лактації та на час грудного вигодовування, зменшується природно!

  Чому ж часто відбувається так, що жінка на ГВ не втрачає вагу природно?! Якщо мама, яка годує, здорова, то, найчастіше причиною цього буває її нераціональне харчування. У перші 3 місяці лактації жінці до її звичного харчування необхідно додатково близько 250 ккал / на день (один невеликий бутерброд).

  Але часто мама, вважаючи, що чим більше вона з’їсть, тим більше прибуде молока, значно збільшує свої порції та їх кількість. Це міф! Лактація майже не залежить від кількості спожитої їжі. При такому раціоні, жінка не тільки не втратить у вазі, а й набере зайву.

  А тієї ваги, яка з’явиться під час грудного вигодовування, позбутися ще важче. У здорових жінок, які добре та правильно харчувалися до вагітності, і зберегли таку ж звичку під час грудного вигодовування –  практично не буває проблем з вагою після пологів. Ключ до зниження ваги у годуючої мами – це раціональне харчування: збалансоване меню з крупами, м’ясом, овочами, фруктами і т.д, яке з дорослішанням дитини поступово розширюється.

  Деякі жінки відмовляються годувати грудьми, так як вважають, що саме грудне вигодовування – причина збільшення ваги та ожиріння. Це не так. Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я показали, що ті жінки, які годували грудьми, схудли в більшій мірі, ніж ті жінки, діти яких не були на грудному вигодовуванні.

  Стан целюліту також значно поліпшується на грудному вигодовуванні, так як в цей період добре та фізіологічно витрачається жирова тканина.

  Якщо за перший рік після пологів вага здорової жінки не приходить в норму, то скоріше за все, в харчуванні та способі життя жінки є фактори, які заважають організму фізіологічно від цієї ваги позбутися. Щоб схуднути, потрібно їх усунути. Якщо жінка продовжує набирати вагу на грудному вигодовуванні при правильному, раціональному харчуванні та здоровому способі життя, то необхідно відвідати ендокринолога, щоб виключити можливі захворювання.

  Автор: Олена Акопджанян

  Читай також на СвітМам про Особливості вагітності після 30 років: консультація ендокринолога

  Facebook Comments
  Анонс