Як грати з немовлям у перші 3 місяці?

Зміст:

  Спілкування з немовлям – це завжди надзвичайно приємно, а ще й відповідально. Хіба можна залишитися байдужим, коли у відповідь на твій дотик чи голос немовля розпливається у милій ще беззубій посмішці? Дитя радіє так щиро, що хочеться ще і ще порадувати його якою-небудь грою.  

  Однак деякі батьки впевнені, що новонародженому малюкові ще зовсім не потрібні ігри та розваги. Він же ще зовсім маленький. Часто-густо це означає, що батьки просто не знають, як можна розважити малюка і пограти з ним. У декого просто не вистачає часу і сил за шаленою кількістю щоденних турбот про малюка. Проте діти цього тендітного віку тежпотребують уваги і розваг. Для них є свої легкі і корисні ігри-хвилинки.

  У перші три місяці малюк адаптується до умов навколишнього середовища, а молоді батьки звикають до своєї нової ролі. Навіть вже досвідчені батьки по-новому проживають цей етап. Щоб період адаптації пройшов максимально легко і комфортно, для усіх вкрай необхідний постійний контакт з малюком. Ваша крихітка потребує того, щоб постійно чути, бачити і відчувати маму, її запах і дотики. Тож усі ігри для цього віку спрямовані на розвиток органів чуття дитини: слуху, зору, тактильного відчуття.

  Лежалки з мамою

  Коли ви лягли, покладіть малюка животом собі на живіт чи на груди. Лагідно поговоріть з ним. Почувши ваш голос, він буде намагатися підняти голівку і подивитися на вас. Так розвиватиметься не лише слух, а й м’язи шиї і спини. Дитинка скоріше почне тримати голівку самостійно.

  Повільно покачуйтесь з боку в бік, обов’язково притримуючи малюка. Це чудова гра для розвитку координації рухів і вестибулярного апарату.

  Кривляка

  Дуже скоро після народження найцікавішим об’єктом пізнання для малюка стає мамине обличчя. Малюк вчиться сприймати оточення за реакцією мами, а різний настрій мами – за виразом її обличчя.

  Нахиліться над малюком, спіймайте його погляд і посміхніться. Потім змініть вираз обличчя, наприклад широко відкрийте очі, надуйте щоки, зморщіть лоб, витягніть губи трубочкою тощо. Малюка надзвичайно тішить мамина міміка, він уважно дивиться, а коли підросте – сміятиметься і наслідуватиме вас, намагаючись покривлятися у відповідь.

  У віці близько 3-4 тижнів у дітей з’являється великий репертуар гримас. Вони їх змінюють надзвичайно часто, і це ще поки не прояв зміни їхнього настрою. Просто у такий спосіб малюк перевіряє на дорослих, що означає і яку реакцію викликає кожен вираз обличчя. Трохи пізніше міміка стане моментом соціалізації і емоційною реакцією на оточення.

  Лоскоталки

  Ви можете урізноманітнити тактильні відчуття малюка, злегка полоскотавши його пір’ячком, шматочком вати, м’якою щіточкою для рум’ян по животику, колінцях, п’яточці, шийку, ручку, щічку. Малюк відчує, що це різні дотики і у різних частинах тіла він відчуває їх по різному.

  Це сприятиме розвитку сприйняття себе, свого тіла і окремих його частин. Так дитина навчиться краще розуміти власні тактильні відчуття. Слідкуйте, щоб враження і емоції малюка під час таких експериментів були позитивними. Якщо малюку не подобається, припиняйте.

  Куй-куй, ковальок

  Постукуючи вказівним пальцем по п’яточці малюка, примовляйте потішку. У кінці полоскочіть злегка стопу, що малюк піджав пальчики. Повторюйте поперемінно для обох ніжок.

  Куй-куй, ковальок,

  Підкуй чобіток.

  Не підкуєш чобітка,

  Не віддам молотка.

  Так ви стимулюватимете чутливість нервових закінчень на ступнях і укріплятимете м’язи. А як чудово разом весело сміятися і радіти!

  Подорожі по квартирі

  Влаштуйте малюку екскурсії по квартирі. Поступово знайомте його з різними кімнатами і предметами. Називайте їх, кажіть, для чого вони потрібні, які їх властивості.

  Так розвиватиметься зорова і слухова пам'ять, а головне – пасивний словниковий запас малюка. Трохи пізніше ви зможете попросити малюка знайти той чи інший предмет. А він у відповідь почне повертати голову і шукати очима знайомі предмети.

  Веселих вам ігор і приємних відкриттів разом!

  Автор: кандидат психологічних наук, дитячий і сімейний психолог, Ірина Губеладзе.

  Facebook Comments
  Анонс