Як одягати дитину на весняну прогулянку

Втомившись від холодних зимових днів, ми з радістю квапимося назустріч теплому весняному сонечку. Нарешті можна довше погуляти з дітками на свіжому повітрі.

Проте не варто забувати, що весняна погода може бути дуже підступною. А для того, щоб прогулянки приносили лише користь і позитивні емоції, особливу увагу необхідно приділити тому, як ви одягаєте свого карапуза. 

Важливі правила

Найголовніше правило при виборі одягу для вуличної прогулянки – краще недогріти, ніж перегріти. Вираження «краще сім разів покритися потом, ніж один раз інеєм» – тут не працює. Якщо ви сумніваєтеся – одягнути ще щось або не одягнути, то краще не одягати. Адже коли маля спітніло, навіть щонайменший протяг або порив вітру може викликати простуду.

Друге правило – багатошаровість. Ось визирнуло сонечко, і стало дуже тепло. Але раптом набігли хмари, і відразу відчувається холод. У такому разі легше зняти/одягнути кофтину або светр, ніж бігти переодягатися. Для новонароджених таке призначення виконає ковдрочка або плед.  Педіатри рекомендують одягати маля так само, як самі одягаєтеся, плюс один шар.

Вибираючи одяг для прогулянки, слід орієнтуватися на комфортність температури (температура з урахуванням сили вітру), а також вік і активність маляти. 

Як одягати дитину відповідно до віку

0-3 місяці

Під час прогулянки дитя найчастіше спить у колясці. Сильно вкутувати малюка не потрібно, але все-таки необхідно одягнути досить тепло: боді з довгим рукавом і повзунки або сліп, махровий або флісовий сліп, комбінезон-конверт, легка шапочка і демісезонна шапочка. До речі, майже у всіх колясок є теплі знімні чохли. Вони призначені в основному для зимових прогулянок, а з настанням тепла лише затрудняють доступ ультрафіолету та кисню до дитинки. Те ж саме стосується москітних сіток і дощовиків. Не варто користуватися ними без необхідності.

3-6 міс. 

У цей час дитина починає пізнавати світ, розглядає, грає з брязкальцями. Тому при одяганні дайте більше свободи ручкам: боді з довгим рукавом і колготки або сліп, трикотажний костюмчик, демісезонний комбінезон (на прохолоднішу погоду) або толстовка чи легка курточка з капюшоном і штанці на м'якій гумці (на теплішу), легка шапочка, шкарпеточки, теплі пінетки.

6-9 міс. 

Дитина активна: крутиться, вертиться, все хапає, намагається вставати. Одяг має бути теплим, але в той же час не утрудняти рухів. Не забудьте про перше взуття для вашого малюка. Приблизний список одягу такий: боді з рукавами і колготки, демісезонний комбінезон або боді з рукавами і колготки, трикотажна кофтина, толстовка або курточка з капюшоном і штанці на м'якій гумці, легка шапочка, шерстяні шкарпеточки або теплі пінетки (черевички).

9-12 міс. 

Цей вік – період перших кроків. Дитинка вчиться топати, падає, сідає на землю. Для таких випадків краще всього підійде непромокальний одяг, а в теплішу погоду просто візьміть зі собою запасний комплект. Особливу увагу потрібно приділити черевичкам – вони мають бути зручними, «дихаючими», але непромокальними. При одяганні зупиніть свій вибір на такому одязі: майка, футболка або боді, колготки, трикотажна кофтина, демісезонний комбінезон (у прохолоднішу погоду) або толстовка чи курточка з капюшоном і штанці на м'якій гумці (у теплішу), легка шапочка, утеплені або легкі черевички.

Якщо ви користуєтесь слінгом – не забувайте, що окрім одягу, ви зігріваєте дитинку своїм теплом. Якщо ви намотуєте слінг поверх куртки – одягніть маля в один-два шару легкого одягу, а зверху надіньте флісовий комбінезончик. Але не забудьте утеплювати ніжки – пінетки або шерстяні шкарпеточки (залежно від погоди) обов'язкові. Якщо ж малюк сховався під курткою зі слінговставкою – одягніть його так само, як себе, але ніжки все одно утепліть шерстяними шкарпеточками.

Ви легко можете перевірити, чи комфортно маляті, доторкнувшись до перенісся, задньої частини шиї або шкіри за вухами. Перевіряйте ці зони періодично і коректуйте вибір одягу. Крім того, якщо ви користуєтесь коляскою, обов'язково беріть з собою ковдру або плед. Навесні відмовтеся від теплих рукавичок, хутряних шапок і конвертів на овчині. Хай прогулянки приносять радість і вам, і вашому малюку. 

Автор: Юлія Рассудовська

Facebook Comments
Анонс