Як підготувати груди до годування. Чи потрібно готувати соски до годування?

Зміст:

  Будь-яка мама мріє дати своїй крихітці все найкраще з перших хвилин життя. Природою задумано так, що це бажання запросто виконується. І справа тут не в прекрасних комбінезончиках та яскравих іграшках, які новонароджений поки навіть не зауважує. Справа в материнській любові та найкращому харчуванні – грудному молоці. А щоб годування проходило без сліз, варто готуватися до нього заздалегідь.

  Будь готова! 

  У перші ж хвилини після пологів найкраще, що ти можеш зробити для маляти, – це запропонувати крапельки молозива. Так починається налагодження грудного вигодовування. З цієї миті найніжніше місце на твоїх грудях – сосок – стає найвразливішим. Тобі доведеться пропонувати груди малюку досить часто. Не дивлячись на те, що зубів у дитинки поки немає, вона досить інтенсивно стискатиме сосок і шкіру довкола нього своїм маленьким ротиком. Отож вже через добу може з'явитися біль, але годування ще й не починалося. Після двох-трьох діб, коли у тебе з'явиться в грудях молоко, ти вимушена будеш зважати на апетит і характер малечі, та доведеться якось пристосовуватися.

  Корисні поради 

  Тому ще однією бажаною процедурою під час вагітності може стати гартування сосків та ареоли довкола них. Для цього можна регулярно розтирати шкіру довкола сосків щіткою з натуральної щетини, користуватися контрастним душем, удома, відповідно до можливостей, ходити з відкритими грудьми, піддаючи соски повітряним ваннам. Можна також обтирати соски і шкіру довкола них шматочками льоду із замороженим трав'яним настоєм (для основи цього настою найкраще підходить кора дуба, в якій є дубильні речовини).

  Втім, виконуючи ці рекомендації, потрібно знати міру. Адже інколи медики наполегливо радять утриматися від таких процедур. Це не дивно. Оскільки занадто активний масаж області сосків, а тим більше самих сосків, стимулює скорочення матки. А це, у свою чергу, може спровокувати таке явище, як тонус матки і навіть передчасні пологи. Якщо ти сумніваєшся, чи можна в твоєму випадку займатися підготовкою грудей до годування, краще порадься з лікаркою. Проте статистика свідчить, що гартування грудей вище описаними способами без зайвого фанатизму принесе організму лише користь.

  Вікторія Савельєва, консультант з грудного вигодовування: "Виконуючи комплекс дій, направлених на підготовку грудей до годування, ми тим самим здійснюємо ще одну корисну річ, а саме – укріплюємо тканини грудей, по можливості зберігаючи її красу, форму і пружність. Адже під час годування груди постійно мінятимуть свої розміри. З іншого боку, і обтирання льодом, і контрастний душ, і робота щіткою, і фізичні вправи, які заставляють працювати м'язи грудей, – все це після пологів зіграє важливу роль у стабільному виробленні в грудях молока, необхідного вашому малятку"

  Facebook Comments
  Анонс