Як прибрати живіт після пологів

Зміст:

  Часто після пологів живіт жінки, яким би великим він не був за вагітності, зникає просто на очах, і починається цей процес вже у пологовому залі. Та деякі жінки мають специфічну проблему – після пологів «вагітний» животик залишається надовго. Виглядає це не надто гарно, що не дає молодій мамі почуватися впевнено. Як можна вирішити проблему складок та розтягнутої після пологів шкіри живота? Спробуємо знайти відповідь на це питання.

  У сучасних спортивних залах є кваліфіковані тренери та спеціальні програми, за допомогою яких молодій мамі можна прийти в форму за кілька місяців тренувань. Та на жаль, більшість із нас не має можливості займатися із персональним тренером. Тож середньостатистичним українським мамам рік, а то й більше доведеться прискіпливо розглядати себе в дзеркало.

  Що можна зробити вдома, самостійно? Для початку треба віднайти 20-30 хвилин вільного часу серед буденних справ. Використай його, щоб зайнятися фізичними вправами. Тільки так ти досягнеш позитивного результату.

  Чому наше тіло зазнає таких трансформацій?

  Неестетичні складки шкіри в зоні живота називають післяпологовим провисанням. Це особливість жінки, коріння якої треба шукати у генетиці. Сама вона відповідає за те, як швидко ми відновлюємось після вагітних змін. Буває так, що живіт не зникає місяць після пологів чи навіть більше. А все тіло ніяк не може повернутися до своїх допологових параметрів – рік чи більше. У цьому випадку жінка має сама докласти зусиль, щоб прискорити природній процес відновлення.

  Але не поспішай починати боротися з проблемами через тиждень після пологів. Це зарано для вправ. Почекай хоча б місяць, а краще – півтора.Так ти будеш впевнена, що з твоїм жіночим здоров*ям уже все гаразд і вправи не завдадуть шкоди. Якщо у тебе був кесарів розтин, то будь-які вправи можна робити не раніше, ніж через 2 місяці після операції.

  Скажемо відверто – позбутися післяпологового живота буде складно. Якщо було б інакше, всі б жінки ходили стрункими. Із цим завданням «на відмінно» впораються лише найбільш уперті й наполегливі жінки.

  Починаймо робити вправи для животика

  Найпростіша вправа для підтяжки м'язів живота – тренування черевного преса. «Качати прес» ми всі добре вміємо. Роби підходи, трохи міняючи комбінації – підтягнувши коліна до живота, чи навпаки, нахиляючиь до них, притиснувши ноги чимось важким, або ж за допомогою «шведської стінки».

  На початку, через місяць після пологів краще обмежиться декількома підходами в день, довівши кількість разів до 20. Почни з найпростіших вправ. Лягай на спину, згинай коліна, ступні постав на підлогу. Повільно підніми голову та плечі від підлоги, потягнувши м'язи живота до хребта, видихни.

  Через 6-12 тижнів після пологів ти просто зобов'язана відвідати гінеколога. Маючи підтвердження фахівця про відмінний стан власного здоров*я, ти можеш починати більш інтенсивні тренування. Роби колишнє вправу, але вже по 30 разів на день в три підходи.

  Зарядка для мам

  Ефективність будь-яких фізичних вправ залежить не тільки від того, скільки разів їх робити, але і від того, як. Фізіотерапевти відзначають, що тренування преса потрібно виконувати максимально уважно. Після того, як ти прийняла вихідну позицію, вдихни і видихни кілька разів. Не притискай спину до підлоги, просто зроби природний вигин, який не зашкодить хребту. На вдиху напружуй м'язи живота. Уяви, як тягнеш пупок до хребта. Потрібно навчитися максимально зафіксувати спину. Інакше вправи для тренування преса завдаватимуть болю, без потрібного ефекту.

  На відео Як прибрати живіт після пологів у домашніх умовах

  Вправа № 1

  Лягай на підлогу, коліна зігнуті, руки витягнуті. Втягни живіт і утримуй його, потім підніми одне коліно до грудей і повільно випрями його паралельно підлозі, не торкаючись її. Далі треба повернутися в початкове положення, живіт розслабити. Повтори з другою ногою. Роби по 5 вправ, чергуючи ноги. Всього треба зробити вправу 20 раз.

  Вправа № 2

  Лежачи на спині, підніми обидві ноги вгору на одному вдиху. Тримай ноги в прямому положенні, зробивши кут в 90º від стегна. Тримаючи ноги разом, повільно опусти їх вниз до підлоги. Виконувати треба 20 разів. Якщо відчуєш біль у попереку, краще припини вправу і заміни її на іншу.

  Непомітні тренування

  Крім перерахованих способів активної боротьби за форму власного живота, не забувай про свою проблему і в повсякденному житті та на відпочинку. Адже і тут можна непомітно для оточуючих, але дуже ефективно потренувати зайвий раз м'язи черевного преса.

  Наприклад, стоячи в транспорті, в черзі, гуляючи з дитиною, не забувай регулярно робити  невидиму стороннім гімнастику живота – втягувати і розслабляти передню черевну стінку. Розслабляти на вдиху, а втягувати – на видиху, намагаючись не збивати подих.

  Приймаючи душ, щодня розтирай живіт холодною водою за допомогою насадки для душу – з правого боку (на рівні талії) до лівого і навпаки. Потім круговими рухами за годинниковою стрілкою.

  Купаючись в морі, річці, озері або плаваючи у басейні, приділяй кілька хвилин своєму животику, роби його масаж рухом води. Для цього треба зчепити долоні горизонтально та водите ними вниз -вгору на відстані приблизно 3-4 см від живота. При цьому ти маєш відчути, як хвилі торкаються живота та масажують його. Робити цю вправу потрібно якомога довше, поки не втомляться руки.

  У басейні, тримаючись за бортик руками і притулившись прямій спиною до стінки басейну, по черзі піднімай до грудей, зігнувши коліно, то одну, то другу ногу і потім різко, до кінця випрямляй її.

  Намагайся жити зі втягнутим животом. Спочатку за таким станом треба буде постійно стежити, але потім це стане звичкою.

  Коли будуть помітні результати?

  При дотриманні рекомендацій через 1,5-2 місяці м'яза живота зміцніють і будуть уже добре тримати черевну стінку. Робота над м'язами черевного преса, крім плаского живота, забезпечить ще й витончену тонку талію, за яку багато в чому відповідають ті ж м'язи.

  Але це не означає, що тепер про них можна забути. Тільки регулярні підтримуючі вправи допоможуть зберегти і поліпшити отримані результати. Пам'ятай, що плаский живіт – це спосіб життя, а не разова акція, яка забезпечить тобі гарні форми на все життя.

  Підготувала Яна Білецька

  Facebook Comments
  Анонс