Як вкласти дитину спати?

Зміст:

  Вкласти новонароджену дитину у ліжечко зовсім не складно, вона і так майже весь час спить та прокидається тільки для того, щоби поїсти та трохи погратися. Але чим старшою стає дитина, тим складніше її «приспати».

  Сон та їжа

  Діти часто засинають прямо під час їжі, і не важливо, годує їх мама груддю чи з пляшечки. А деякі немовлята засинають навіть у момент годування у стільчику. Відбувається це тому, що їжа не лише насичує наш організм, але і впливає на центри задоволення та сну, так що заснути дитині після ситного обіду чи вечері значно легше. Як тільки ви побачили, що дитина заснула – не переносіть її одразу в ліжечку, дочекайтеся фази глибокого сну.

  Спільний сон

  Багато дітей сплять тільки зі своїми батьками – дітям важливо відчувати знайомий запах та тепло близької людини. Це зручно і мамам – не потрібно по декілька раз за ніч вставати та підходити до малюка, коли він прокинувся та хоче їсти. Якщо ви обрали спільний сон з дитиною, то необхідно забезпечити безпеку дитини. Не можна вкладати дитину на краю ліжечка – вона може впасти на підлогу. Також не варто вкладати її поряд з батьківською подушкою – є вірогідність, що малюк невдало перевернеться та його дихання порушиться. Ідеальний варіант – присунути дитяче ліжечко впритул до ліжка, на якому сплять дорослі та опустити бортик.

  Колихаємо правильно

  Самий давній та до сих пір популярний спосіб – заколихування. Сьогодні до нього ставляться по-різному. Прихильники вважають, що заколихування нагадує малюку про перебування у маминому животику. А противники заявляють про стан, близький до втрати свідомості у дитини, що виникає в результаті характерних рухів.

  Але якщо заколихувати правильно – несильно та ритмічно, то цей спосіб засинання ніякої шкоди не нестиме та допоможе дитині швидше заснути. Головне – знайти «золоту середину». Адже, якщо «не доколихати» дитину, вона просто не засне і теж саме буде, якщо заколихувати надто сильно. Дитину, яка після заколихування заснула на руках, не варто відразу перекладувати у ліжечко, а так само дочекатися фази глибокого сну (це легко визначити по диханню дитини). Популярний спосіб, що допомагає не втомлюватися мамі, а також продовжувати займатися необхідними справами – заколихувати за допомогою слінгу.

  Режим та ритуали

  Маленьким дітям потрібні певні кордони та рамки – так їм легше адаптуватися до навколишнього світу. Тому всім малюкам необхідний режим дня та певна послідовність дій. Прокидатися, гратися, їсти, митися та спати малюкам необхідно приблизно в один і той же самий час. Перед нічним сном бажано обрати якесь спокійне заняття, приємне для дитини, наприклад, купання чи легкий масаж. Поступово у малюка виробиться свій ритуал: одні люблять засинати під звуки музики, шум моря чи казку, інші – після того, як їх декілька раз погладять по голові чи спинці, треті – тримаючись за мамину руку, четверті – після того, як вкладуть спати свої іграшки. Ритуал знайдеться для кожної дитини.

  Місце для сну

  Місце для сну малюка повинно бути зручним. Важливо все: комфортний матрац, приємна постільна білизна, затишне освітлення (в очі дитини не повинно світити яскраве світло) та адекватний температурний режим (температура в кімнаті не вища 22° С). Адже кому захочеться засинати, коли ковдра «кусається», а в кімнаті спекотно чи душно?

  Якщо дитина спить в своєму ліжечку, то воно повинно бути для сну, а не для ігор. Не потрібно вкладати спати малюка то в ліжечко, то в коляску, то до себе на ліжко – малюку легше звикнути засинати на одному й тому ж місці.

  Зручно та з задоволенням

  Вкладайте дитину спати так, як зручно і їй, і вам. Якщо потрібно заколихувати – заколихуйте, якщо використовуєте сповивання – використовуйте, якщо дитина просить на ніч поїсти – нагодуйте її. Не слухайте тих, хто скаже, що ви своєю поведінкою створюєте складнощі для дитини. Головне – комфорт для вас та вашої дитини. Ще важливий момент – дитячий сон – це зовсім не привід для домашніх ходити по дому навшпиньках. Звикнувши спати у повній тиші, малюк в подальшому буде прокидатися від найменшого шуму. Чим раніше ви навчите дитину засинати під звичайні звуки дому, тим легше вам буде в подальшому.

  Звуки для сну

  Звичайно, нема нічого більш приємного для малюка, ніж звук батьківських голосів. Навіть якщо малюк довго не засинає – ні в якому разі не кричіть на нього. Навпаки – спокійно та лагідно говоріть з ним, читайте чи співайте колискові. Доведено, що неголосна музика, звуки природи (шум водоспаду, прибою, шелест осінніх листочків, шум дощу тощо) та, особливо, материнській спів знімають перезбудження та заспокоюють дитячу нервову систему. До речі, татам також нескладно вкласти дитину спати, як і мамам – просто нехай мама попередньо погодує малюка.  

  Автор: Ярослав Драб

  Facebook Comments
  Анонс