Як з'являється грудне молоко

Зміст:

  Материнське молочко – найцінніший і найнеобхідніший продукт харчування для новонародженого малюка. І тому твій організм почав працювати над його створенням ще під час вагітності.

  Пологи позаду. Довгоочікуваний малюк лежить поруч і тихенько сопе, а тебе починають долати сумніви – «А де ж моє молочко? А чи з'явиться воно? А чи зможу я годувати свою крихітку грудьми?» Стоп. Відкинь непотрібні хвилювання. Повір, все буде добре. Адже процес утворення грудного молока природа запрограмувала задовго до твоєї появи на світ.

  Етап перший – підготовчий

  Кожна дівчинка з'являється на світ із вже сформованими грудними залозами. І хай на крихітному тільці це всього лише дві малюсінькі крапочки, весь внутрішній механізм вже влаштований так, щоб у майбутньому вигодувати дитину. Пізніше, в період статевого дозрівання, груди ростуть і розвиваються – збільшується кількість підтримуючої тканини, молочних залоз і жиру. І це своєрідний сигнал, який жіночий організм сприймає приблизно так: «До вагітності і грудного вигодовування готовий!»

  Етап другий – у тестовому режимі

  І ось настає довгождана вагітність. Що на неї реагує насамперед? Правильно, груди. Під впливом жіночих гормонів естрогену і гормону вагітності прогестерону в них відбуваються складні зміни. Більшість клітин жирової тканини замінюються залозистою, а між ними розростається мережа каналів-трубочок, якими вже через декілька місяців потече молочко.

  Вироблятися воно буде в альвеолах – мішечках, розташованих в кінці кожного каналу. І як тільки малюк почне смоктати твої груди, спеціальні м'язи стискатимуть залози, проштовхуючи молочко по молочних каналах прямо до ротика карапуза. До речі, вже до кінця другого триместру вагітності всі зміни в грудях закінчуються, і вони повністю налаштовуються на лактацію. Значить, навіть якщо твій карапуз вирішить народитися завчасно, молочко обов'язково з'явиться, і ти зможеш годувати грудьми.

  Етап третій – годування

  Лише не думай, що з першої хвилини появи малюка на світ, молоко поллється з грудей річкою. Нічого подібного. Перша їжа, яку отримає крихітка, – молозиво: в'язка жовтувата субстанція. Можливо, ці краплі виділялися з твоїх грудей ще під час вагітності, а може, з'явилися відразу після пологів. Для новонародженого вони безцінні!

  Адже в молозиві в оптимальному співвідношенні знаходяться потрібні дитині речовини: вітаміни А, З, Е і В 12, мінерали і протеїни, імуноглобуліни і багато-багато білку. А цукру і жирів у ньому мінімум. Тому навіть декілька крапель молозива для дитини – безцінна їжа.

  Перше молочко з'явиться через декілька діб після пологів. Воно рідке і набагато жирніше за молозиво. Ти навряд чи пропустиш момент його приходу – груди збільшаться і доставлятимуть певний дискомфорт. Давай їх малюку частіше, і все мине.

  Зріле молоко утворюється після двох-трьох тижнів після початку годування. До цього часу в твоєму організмі налагоджується вироблення гормону пролактину, встановлюється графік індивідуального годування, і малюк отримує їжу тієї якості й у такій кількості, яка необхідна саме йому.

  Автор: Вікторія Слюсенко

  Facebook Comments
  Анонс