Кіно для мам з малюками – нарешті і в Україні!

Зміст:

  Проект під кодовою назвою «У кіно з малюком» – не новина у сучасному світі. Сеанси для батьків з дітьми від 0 років успішно себе зарекомендували зокрема у Канаді, США, Бразилії, Фінляндії. Моє особисте знайомство з кіно у такому форматі відбулося у Гельсінкі, там проект має назву Vauvakino (де vauva – це малюк, немовля, бейбі).

  Сьогодні у кіно з малюком можна ходити і в Україні. Наприклад, у київському кінотеатрі «Жовтень» на Подолі щовівторка діє спеціальна програма – «0+. Кіно для батьків з малюками». Це проект кінотеатру та спільноти «Київ дружній до батьків і малюків». Також у Києві діє подібна програма в кінотеатрах «Планета Кіно» (РЦ «Блокбастер» ) та «Флоренція». У Львові – «Планета Кіно». Подібні сеанси ініціювали також мами Житомира та Білої Церкви.

  Як все відбувається

  Зупинюся на «0+», оскільки я була серед його ініціаторів і особисто його тестувала. Тут здебільшого показують фільми, орієнтовані на дорослу аудиторію, але такі, що не шкодять малюкам. Тобто комедії, мелодрами і – як без цього обійтися! – мультики 🙂

  Світло у залі на такому сеансі приглушене (батьки і діти можуть вільно пересуватися). Звук – стишений. У просторі перед екраном є необхідний бейбі-френдлі та чайлд-френдлі набір: мікрохвильова піч, пеленальні столики і підгузки, ігрова зона, де повзаюча і бігаюча малеча може погратися (іграшки є в кінотеатрі), симпатичний вігвам та пуфи для комфортного напівлежання.

  Перший сеанс «0+» відбувся 15 березня. Відтоді фільми для батьків успішно крутять щовівторка.

  Враження мам

  «Сьогодні я вперше прийшла на такий сеанс», – розповідала нам на початку червня Марина, мама двох непосидюх: хлопчика (7 років) і дівчинки (4 роки). «Прийшла, щоби відволіктися і відпочити, і це мені вдалося. Менша дитина трохи навіть дивилася мультик (того дня показували «Підводна ера» – Авт.)».

  Тобто кіносеанси для батьків мають релаксаційний ефект: немовлята, здебільшого, сплять, а тоддлери – граються. А також терапевтичний – у залі знаходяться такі ж мами і тата, як і ви.

  І ніхто не буде косо дивитися, коли дитина «подасть голос», навпаки – тут усі однодумці і можна поспілкуватися на наболілі теми. Первинна ідея таких ініціатив полягає в тому, що батьки мають право залишатися активними членами соціуму, як це було до народження спадкоємця.

  Пригадую свій перший похід на сеанс із дітьми (Vauvakino у Гельсінкі, коли моєму синові було всього три місяці). Малюк спав, їв, «гуляв» з мамою по залу. Навколо замість чотирьох стін дому чи холодної вулиці (була пізня осінь) – дружня «мамська» атмосфера і – моє улюблене кіно. Це було свято життя! 

  Окрема категорія сеансів «0+» – мами з двома дітьми. Особливо в літній період канікул. У такому випадку сходити в кіно для мами – це можливість побути з двома дітьми у відносному спокої. Тоді й стають у пригоді мультики 🙂 «На кінофільм я ходила з молодшою, а от з двома обрала мультик», – пояснює Таня, біля якої бігають 6-річний хлопчик і 2-річна дівчинка. – Мультики треба крутити інколи, особливо влітку, коли старші дітки не у садку чи школі».

  Фільми на «0+» батьки обирають самі, голосуючи у фб спільноті «Київ дружній до батьків і малюків».    

  І наприкінець трохи загальної інформації про сеанси «0+» у київському «Жовтні»

  1. У кінотеатр зручно приходити з візком (пологий пандус, просторе фойє для «паркінгу» дитячих візочків, зал «Гегемон», де проходять сеанси, розташований на 1 поверсі).

  2. Сеанси «0+» відкриті для дітей до 5 років, тобто для діток старше необхідно купувати квитки.

  3. Ціна – 60 грн. (квитки можна купити зокрема онлайн через сайт кінотеатру).

  4. У кіно з малюком запрошуються також тата, друзі, бабусі та няні!

  Автор: Наталя Терамае

  Facebook Comments
  Анонс