Поради мамам: що робити, якщо дитина переплутала день із ніччю?

Зміст:

  Малюки до року повинні спати, як котики, 12-14 годин на добу. Не дивлячись на такий тривалий сон, проблема зі сном – найактуальніша для батьків немовлят. Не рідко маленькі діти погано засинають, сплять уривками, неспокійно ворочаються, а часто навіть плутають день із ніччю.

  Якщо дитина спить цілий день безперервно, прокидаючись лише для годувань, а вночі проявляє активність і вимагає розваг, то ви явно зіткнулися з перевернутим режимом. Повернути режим дня в звичайне русло можна, інколи це завдання всього лише одного або декількох днів, але знадобиться прикласти сили і трішки побути суворою мамою.

  Чому малюки плутають день і ніч

  У новонароджених ще немає жодного режиму, тому вони не знають, коли спати, а коли ні. Щоб адаптуватися до нового життя потрібен час, перші місяці підуть на вироблення розпорядку дня.

  Дивно, але діти чуйно реагують, що вдень у мами повно турбот (робота або хатні клопоти), і вона не може повністю весь час проводити зі своїм дитям. А ось вночі мамі (і тату) ніщо не заважає займатися лише малюком, носити його на ручках і розважати.

  Як повернути правильний режим дня

  • Контролюйте денний сон. Не бійтеся будити малюка, якщо сон вдень явно затягується.
  • Активно проводьте денний час. Знайдіть час для розвиваючих занять, ігор, обов’язково щодня гуляйте на вулиці. Якщо є можливість, виходьте на прогулянку і перед сном.
  • Дотримуйтеся чіткого розпорядку дня. Забудьте про гнучкий графік, маленькі дітки не можуть звикнути засинати в різний час. Режим не налагодиться самостійно, прагніть день за днем дотримуватися наміченого графіка.
  • Понизьте активність дитини перед сном. Малюки легко збудливі, від нових занять і вражень крихітці буде не до сну, виключите активні ігри.
  • Налаштовуйте на нічний сон. Гімнастика, масаж, вечірня ванна допомагають дитині заспокоїтися і нагуляти апетит. Не зашкодять тиха музика, спокійні заняття.
  • Відрегулюйте годування. Останнє годування має бути ситним, щоб дитя не прокинулося через годину-дві від голоду. Якщо малюк на прикормі, має сенс його погодувати кашею, якщо лише на грудному вигодовуванні або на суміші, то краще недогодувати в передостаннє годування.
  • Готуйте приміщення до нічного сну. У кімнаті не повинно бути задушливо і жарко, провітрюйте перед сном, залишайте кватирку відкритою для циркуляції повітря.
  • Не включайте вночі світло. Навіть якщо щось знадобиться серед ночі, скористайтеся нічником.

  Деякі матусі (і навіть педіатри) жартують, що відновити режим досить легко – потрібно лише один день не дати малюку виспатися вдень і… вночі він спатиме без задніх ніг. Доба на перезавантаження і дотримуйтесь людського режиму.

  Міцного нічного сну вам і малюку!

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс