Культурний декрет – музейний проект для батьків з малюками

Зміст:

  Вже вчетверте батьки з малюками завітали до столичного Музею Ханенків на «Культурний декрет».

  На фото: Ольга Гаркава веде повтрону екскурсію "Культурний декрет" на подорожах Едокко"

  Цей проект покликаний розширити дозвілля для батьків маленьких дітей, більшість з яких забули, коли востаннє відвідували художню виставку. На жаль, причини цього – не лише в необхідності догляду за дитиною, що забирає у мами весь час. Все простіше і складніше водночас – наші музеї не пристосовані для відвідин з малюками.

  Коли востаннє я була в музеї? Наскільки комфортно і зручно я почувалася там зі своїм малюком? Відповідаючи собі на ці питання, в ФБ-групі «Київ, дружній до батьків і малюків» я прочитала про європейський музейний досвід роботи з аудиторією молодих батьків. Як мистецтвознавець за освітою, я не уявляла свого життя без мистецтва. При цьому, могла на пальцях перерахувати, скільки разів я сходила в музей з сином, якому на той час уже виповнилось два роки.

  Так і з'явилась ідея проведення екскурсій для батьків з малюками, яку всіляко підтримав Музей Ханенків. Відразу скажу, що саме цей музей в Києві асоціювався у мене з передовим досвідом. Крім того, мій сходознавчий бекграунд також визначив мій вибір – музей зберігає найкращу колекцію східного мистецтва в Україні.

  Навесні, разом із заступником генерального директора музею по освітній роботі Ганною Рудик ми почали готувати пілотну версію проекту, паралельно вирішуючи практичні питання. Для нас були важливими такі питання: встановлення в гардеробах пеленаторів, які передали музею батьки; відкриття арки в музейний двір для входу з візочками, збір іграшок для дітей тощо.

  На фото: Офіційній старт проекту на екскурсії Юлії Філь

  Звичайно не всі питання вирішилися одразу і повністю. Адже для того, щоб облаштувати пандус в історичній будівлі, потрібно пройти багато погоджень, а щоб встановити сучасні відкидні пеленатори в туалетах – необхідні значні кошти. Тим не менш ситуація значно покращилась. І, хоча музей і раніше радо вітав батьків з малюками, тепер відвідини стали набагато доступніші і зручніші. Батьки також подарували музею три візочки-тростини для подальшого користування відвідувачами з малечею. 

  В травні ми символічно відкрили проект тестовою екскурсією «Культурний Декрет у Царстві Флори». Екскурсовод Мар'яна Варчук привітала всіх загальновідомим висловом «Діти – це квіти». І успіх проекту було гарантовано.

  На фото: На першій тестовій екскурсії "Культурний декрет у царстві Флори"

  А на офіційне відкриття проекту «Культурний декрет на Подорожах Едокко» зацікавлених сімей було вдвічі більше, ніж зміг прийняти музей. Подивитись японське мистецтво прийшло 15 сімей, тому музей вирішив провести додаткову екскурсію цією виставкою. Наступним на черзі був «Культурний декрет на Малярстві Польському» – це унікальна виставка з Львівської Національної Галереї Мистецтв ім. Бориса Возницького, яка ще жодного разу не виставлялись за межами Львова. 

  Разом з мистецтвознавцем Ігорем Хоборовим учасники Культурного декрету розгадували символи на картинах польських живописців. Дізнавалися, як безпомилково визначити, де зображений князь, а де – король-реформатор. Аналізували, чому деякі картини інакше, як епатажними, не назвеш. І як не переплутати, що карпатська гуцулка на полотні належить пензлю все ж польського художника, а не українського.

  На фото: Мистецтвознавець Ігор Хоборов розповідає батькам про Малярство польське

  Найменшим відвідувачам, більшість з яких активно граються іграшками на розстеленому килимі, поки батьки слухають розповідь, теж окрема увага. Разом з батьками відвідали виставку японського мистецтва двомісячний малюк, який солодко спав у мами у слінгу та вбраний в традиційний японський халат Іванко, дідусь якого – японець. Зіркою ж останньої польської екскурсії став 4-місячний Оскар.

  На фото: Вдягнений у японську юкату Іванко грається, поки батьки слухають екскурсовода

  Ми запрошуємо всіх мам з татами приєднуватись до музейного життя, відвідувати Культурний декрет, активно соціалізуватися та насолоджуватися такою унікальною можливістю вдома, в Києві!

  Інформація про Культурний декрет в Музеї Ханенків:

  Наступний Культурний Декрет відбудеться вже за тиждень, у понеділок, 14 серпня об 11:00 за адресою: Київ, вул. Терещенківська, 15 (метро Площа Льва Толстого або метро Університет).

  Автор: Світлана Призиничук

  Facebook Comments
  Анонс