Масаж для малюків

Зміст:

  Уже від народження в малюка формується такий собі розпорядок маленького життя: спати, їсти, купатись, їсти, агукати, спати… І в цьому насиченому графіку обов’язково має бути місце для масажу. При чому виконуватись він може як спеціалістом, так і мамою, що навіть краще для дитинки.

  Чому робити масаж немовлятам не лише можна, а й потрібно, розповідає масажист-реабілітолог Роман Магас.

  Кому з немовлят масаж необхідний в першу чергу?

  На жаль, в сучасних умовах деякі дітки народжуються кволенькими. Тому в перші місяці їх розвиток не проходить такими темпами, як у міцніших малят. Це часто пов’язано з передчасними пологами, ускладненими пологами або з важким перебігом вагітності у мами.

  Масаж обов’язково входить в комплекс лікування, якщо в малюка діагностували:

  • підвищений або понижений м’язевий тонус;
  • проблеми з опорно-руховим апаратом;
  • «кривошийку»;
  • плоскостопість (у діток до трьох років плоскостопість, зазвичай, не виражається. Зрідка є випадки вродженої плоскостопості, у цьому випадку необхідне серйозне комплексне лікування);
  • клишоногість (теж виражається у діток трошки старшого віку);
  • пупкова грижа – при цій проблемі корисним буде масаж животика, який укріплюватиме м’язи, і грижа затягнеться швидше.

  Дітки, яким регулярно роблять масаж, мають стійкіший імунітет, менш схильні до різних вірусних захворювань, розвиваються швидше та енергійніше.

  Протипоказання для масажу

  Є ситуації, коли масаж дитині просто протипоказаний. Адже він може нанести невиправну шкоду здоров’ю дитини. Та на жаль не всі масажисти звертають увагу на ці ситуації. Тому мамам потрібно пам’ятати, що масаж в жодному випадку не можна робити, якщо:

  • у дитини висока температура тіла,
  • є виражені проблеми з шкірою,
  • якщо у немовлятка діагностували проблеми з серцем, то загальний масаж робити йому не варто. Але ніжки легенько розминати можна,
  • у дитини діагностували пахову грижу,
  • у дитини діагностували важке захворювання крові.

  Коли краще проводити сеанс масажу і як до нього підготуватись

  Для того, аби дитинка почувалась під час сеансу комфортно, потрібно правильно обрати час та місце проведення процедури. Найкраще, на мою думку, підходить вечір. До прикладу, в проміжку між купанням та годуванням. Викупана дитинка, зазвичай, спокійніша, її м’язи розслаблені, шкіра розпарена.

  Перед початком масажування шкіру малечі потрібно зволожити.  Молочко для тіла не дуже підходить для масажу, краще використовувати спеціальні дитячі масажні олійки. Можна також взяти звичайну олійку для тіла або ж оливкову олію. Зрештою, якщо немає ні того, ні іншого, можна взяти просту рослинну олію. Але потрібно пам’ятати, що ніжна шкіра дитини є чутливою. Тому спостерігайте, аби той чи інший засіб не викликав алергічної реакції.

  Як проходить сеанс масажу: покрокова інструкція для мам

  В основі дитячого масажу – розтираючі, погладжуючі рухи і так звана вібрація.

  1. Масаж необхідно розпочинати з погладжування. Візьміть трошки олійки, капніть на руки і легкими, повільними рухами погладжуйте дитині спинку шию, ручки, ніжки. Погладжування є різне, спеціалісти розрізняють його за інтенсивністю, інтервалом, тощо. Мамам просто потрібно пам’ятати, що гладити малюка потрібно легенько; можна чергувати долоні з зовнішньою частиною руки. На перший погляд погладжування нічого особливого не дають, але під час того, як мама гладить свого малюка, його шкіра розігрівається, налагоджується правильний приток і відтік крові та лімфи.

  2. Далі переходимо до легенького розтирання. Розтирати тіло теж потрібно обережно, невеличкими ділянками. Під час розтирання розігріваються шкіра та м’язи дитини. Але не варто розтирати дуже інтенсивно, адже дитинка дуже чутлива і їй може бути боляче. Після розтирання потрібно знову провести кілька погладжувань.

  3. Наступний етап – розминання. Саме він є основною лікувальною частиною. Як правильно розминати проблемні ділянки, мамі може показати професійний масажист. Краще всього спочатку поспостерігати за його рухами, тоді мама зможе впевненіше і без страху промасовувати кожну діляночку тіла дитини. Після розминання також обов’язково повторити погладжування.

  4. Наприкінці масажу можна легесенько поплескати дитинці спинку, ручки, ніжки. Або ж дуже легенько, ніжно пощипати. Ці процеси гарно тонізують шкіру малюка і є логічним завершенням масажу.

  Основні правила:

  При масажі животика рухи повинні бути за годинниковою стрілкою.

  Загальний сеанс для малюка має тривати не більше 10 хвилин.

  Масуючи спинку та грудну клітку рухи мають бути від середини грудини або від хребта і до боків.

  Руки мами обов’язково повинні бути розслабленими.

  Ділянку, де знаходиться печінка, краще не зачіпати. А в ділянці нирок краще уникати поплескування. Також категорично неможна зачіпати ділянку статевих органів.

  Під  час масажу добре проводити гімнастичні вправи. Вони є легенькі та всім відомі: «потягушки», схрещування рук, розведення рук та ніжок, «велосипедик»…

  Якщо говорити про психологічні та духовні моменти, то уже доведено, що чим більше мама торкається малюка, цілує, обіймає, пестить та погладжує його, тим міцнішим стає енергетичний зв’язок між ними.

  Тому навіть якщо масаж вашій дитині робить спеціаліст, знайдіть час та можливість та проведіть свій власний сеанс. Нехай масаж буде не надто професійний, але з такою кількістю любові та ніжності, що здатна заполонити та підтримати кожну клітиночку дитячого тіла.

  А дотиків до рідної душі забагато не буває…

  Автор: Ольга Магас

  Facebook Comments
  Анонс