Неправильне прикладання до грудей

Зміст:

  Зверніть увагу, якщо дитина постійно смокче груди, але видається голодною і повільно набирає вагу. Якщо для мами кожне годування – дедалі болісніше і на сосках утворюються тріщини.

  Причиною цих різних, але однаково неприємних явищ може бути неправильне прикладання малюка до грудей. Попри численні природні інстинкти, їсти мамине молочко дитина має навчитися. Так само, як згодом вчитиметься тримати ложку. Завдання ж мами – допомогти малюкові.

  Правильне прикладання

  Ось кілька основних ознак правильного прикладання, які повинна бачити мама під час годування немовляти:

  • ротик дитини відкритий широко, приблизно на 140 градусів, в одну лінію витягнуті вушко-плече-стегно,
  • тіло малюка щільно притулене до тіла мами, носик вільно дихає, а підборіддя притиснуте до грудей,
  • активно працює нижня щелепа, видно, як малюк ковтає і робить паузи. Якщо пауз немає – дитина може не отримувати молока взагалі, або отримувати дуже мало, тому таке годування триває довго, інколи годину і більше,
  • для повноцінного вигодовування у ротику немовляти має бути не лише сосок, але й ареола – область довкола соска

  Фізіологічні проблеми

  Також неправильне прикладання можуть спричиняти проблеми, які складно передбачити і виправити самотужки – тут потрібне втручання лікаря. Наприклад, коротка вуздечка під язиком у дитини або високе піднебіння.

  Щоб дитина навчилася правильно смоктати мамине молоко слід узагалі відмовитися від використання пляшечок і ґумових сосок-пустушок. 

  Годування із пляшечки псує природне прикладання до грудей, так само, як і пустушка. Використання цих «ґумових мам» спричиняє чи суттєво ускладнює більшість проблем грудного вигодовування.

  Facebook Comments
  Анонс