Особливості сну новонароджених дітей

Зміст:

  Здоровий сон дуже важливий для повноцінного розвитку дитини. На перший погляд може здаватися, що нема сенсу досліджувати, як сплять новонароджені. Що ці хаотичні підйоми та відбої, які виснажують батьків, не мають особливого значення. Проте, це не так.

  Більш детально про сон новонароджених СвітМам розповідає педіатр клініки ISIDA Райфурак Світлана Василівна

  У перші місяці життя дітки дуже багато сплять, як коти, але з часом період сну зменшується. Сон новонароджених можна поділити на періоди: від 0 до 3 місяців, від 3 до 6 місяців, від 6 до 9 місяців та від 9 місяців до рочку. Кожен із цих триместрів має певні особливості. Про них корисно знати, щоб зберегти здоров`я та нерви собі, чоловікові та дитині. Отже:

  Сон малюка від 0 до 3 місяців

  Новонароджений в цей період спить від 18 до 19 годин на добу, ближче до трьох місяців тривалість його сну зменшується до 17 годин. Потрібно пам’ятати, що малюки в цей час не сплять більше трьох-чотирьох годин поспіль, а це значить, що і ви не зможете відпочити.

  Вночі на вас чекає годування та зміна підгузків, а вдень додасться ще розважальна програма – прогулянки та ігри з малюком. Все що ви можете зробити – це прищепити малюкові «гарні манери» правильного сну J

  Як це можна зробити:

  Навчитись розпізнавати ознаки втоми

  Спостерігайте за малечею, її поведінкою та режимом. Як тільки бачите перші ознаки втоми, вкладайте дитину у ліжечко. Адже, якщо пропустити цей момент, малюк розбуркається. Потім йому буде важко заснути і спати він буде погано. Стомлені дітки труть оченята, вушка, починають вередувати, а під очками в них з’являються невеликі набряки або темні кола. Якщо ви помітили ці або інші ознаки – час у ліжечко. Незабаром спостереження розвине у вас інтуїтивне розуміння, коли малюку час спати.

  Навчіть немовля розрізняти день і ніч

  Як і дорослі, деякі немовлята – сови, деякі – жайворонки. Це можна помітити ще під час вагітності. В перші дні життя дитини ви нічого не зможете з цим робити, і малюк буде жити за режимом, до якого він звик у мами в животику. Але з двох тижнів можна починати це міняти.

  Вдень грайте з дитиною, вмикайте світло, телевізор, музику, використовуйте кухонне приладдя, привчайте малюка до звичних денних шумів та звуків. Вночі – жодних розваг. Використовуйте м`яке світло, говоріть з ним спокійніше і не дуже довго. Згодом ваш карапуз зрозуміє, що ніч – час для сну.

  Привчайте засинати самостійно

  З 6 тижнів життя дитини можна давати їй можливість заснути самостійно. Коли вона вже стомлена, але ще не спить, спробуйте вкласти її в ліжечко, не прикачуючи і не годуючи перед цим. Побутує думка, що не ефективно привчати малечу так рано, але це насправді не так. Малюки, як і більш старші дітки, набувають певних звичок.

  Якщо мама постійно прикачує немовля перед сном, а потім, у півроку, хоче, щоб він заснув самостійно, то малюк просто не зрозуміє – з якого це дива такі зміни. Як у тому анекдоті: «Ви мене розбалували, і я ще й винен». Вірте у дитину з перших днів.

  Можливі труднощі:

  По-перше, ближче до 2 місяців малюк може прокидатися вночі трохи частіше, ніж потрібно. Трапляються випадки, коли у 3 місяці малеча вже спить всю ніч, але це буває вкрай рідко. 

  Новонароджені мають прокидатися, щоб поїсти. Проте, сам того не бажаючи, малюк може будити себе ручками раніше, ніж зголодніє. Спробуйте пеленати крихітку. Пам’ятайте про те, що у мами в животику було не так багато місця. Тому і в перший час дитині буде комфортно в обмеженому просторі.

  По-друге, в цей час можуть формуватися негативні асоціації зі сном. Тому привчайте малюка засинати самостійно і не залежати від прикачування, годування, музики і т.д.

  Автор: Тетяна Котелкіна

  Читай також на СвітМам статтю Сон малюка 3-6 місяців

  Facebook Comments
  Анонс