Переношена дитина

Зміст:

  Є малюки, що не поспішають народжуватися. Для мами та самої дитини це не дуже добре. Затримка пологів негативно впливає на перебіг вагітності. Причини переношування бувають різними. Серед них – ендокринні порушення у мами, екстрагенітальні хвороби породіллі, а також її вік після 30-35. Ці жінки складають групу ризику з переношування.

  А от про особливості малюків, що народились від переношеної вагітності, більше знає Людмила Григорівна Кузюк, молодший науковий співробітник Державної установи «Інститут педіатрії,  акушерства і гінекології Національної Академії наук України», лікар-педіатр медичної мережі «Добробут».

  Переношеною вважається дитинка, яка народилася після сорока двох тижнів. Нормальна вагітність триває сорок тижнів. Якщо минуло вже 294 дні, а пологів нема, то вагітність вважають переношеною. Крім цього, у дитини мають бути наявні ознаки переношеності.

  Ознаки переношеної вагітності

  Коли жінка переношує вагітність, то плацента, яка живить дитину, старіє. Відповідно, малюк не отримує необхідну кількість поживних речовин. Тому, коли така дитинка народжується, як правило, тім’ячко в неї менше, ніж у доношених дітей, шви сходяться більше.

  В нормі тім’ячко в новонародженого малюка повинно бути розміром приблизно 2 на 2 сантиметри. У переношеної дитини воно суттєво менше. Через це кістки голови погано рухаються в пологах і материнські пологові шляхи часто травмуються. У переношеної дитини воно закривається трохи швидше, ніж у доношеної.

  Такі малюки, зазвичай, мають нижчу масу тіла, але потім добирають до норми. У них великі нігті, які можна стригти навіть у перший день після пологів та майже зовсім нема підшкірно-жирової клітковини. Шкіра у переношених малюків вже без пологової змазки. Вона суха, гіпотрофічна і потребує в подальшому якісного зволоження.

  Є багато акушерських ознак переношеної вагітності, які видно на УЗД. Тож, якщо лікар ультразвукової діагностики бачить, що плацента старіє, то акушери-гінекологи стараються викликати пологи і якомога швидше їх провести. Буває, що в жінки нерегулярні місячні, вона порахувала дату можливого зачаття і вважає, що переношує дитину. Але під час ультразвукового дослідження видно, що плацента в нормальному стані, дитинка почуває себе гарно. Отже, і переживати не варто.

  Інша річ, коли старіє дитяче місце. Адже плід живиться за рахунок речовин, що надає плацента. Якщо там з’являються кальцифікати, то плацента вже не в змозі повноцінно забезпечити свою функцію і дитина може страждати. Вже після 40 тижнів кожна вагітна знаходиться під наглядом лікарів.

  Малюк, який народився пізніше терміну, нічим не відрізняється від інших дітей в подальшому житті.  Його так само треба годувати, доглядати, любити. Втім, перший триместр життя після народження шкіра таких діточок потребуватиме підвищеної уваги.

  Переношений малюк: особливості догляду

  На третю-п’яту добу після народження шкіра новонародженого починає сильно лущитись. Адже після пологів вона не була захищена спеціальною змазкою. Через це шкірні покрови у таких малюків дуже сухі, особливо на долоньках та ступнях. Лущення проходить у малюків без будь-якого лікування і  цього не варто лякатися. Часто у переношеного малюка педіатри спостерігають подразнення, попрілості і навіть шкірні інфекції. Тому особливу увагу після народження дитинки приділяють саме шкірі.

  Купати переношених малюків в травах лікарі не рекомендують. Краще використовувати засоби по догляду для дитини. Все, що йде для зволоження шкіри і для зволоження після купання: різні лосьйони, гелі та креми для зволоження шкіри немовлят. Післяродова сухість, як правило, проходить впродовж місяця.

  Втім, доглядати за переношеною дитиною треба правильно: після миття шкіру обов’язково треба гарно висушити. А тільки потім наносити засоби догляду. Якщо ж нанести на вологу шкіру, то її стан тільки погіршиться. Не забувайте про повітряні ванни. Обов’язково викладайте роздягненого малюка на 5-10 хвилин без підгузників та пелюшок. В залежності від сезону час повітряних ванн можна збільшувати, але не одразу, а поступово. Адже  новонароджені ще тільки адаптуються до навколишнього середовища, вони швидко мерзнуть. Якщо надворі спека, то старайтесь не кутати малюка. Одягайте дитя по погоді, щоб шкіра не запріла.

  Підготувала Вікторія Астахова

  Facebook Comments
  Анонс