Почуття провини у мами. Складності материнства сучасної жінки

Зміст:

  Сучасна молода мама може відчувати почуття провини, адже вона вважає, що повинна весь свій час віддавати дитині. Як позбутися почуття провини, знає психолог.

  Відношення до ролі матері

  Сучасна жінка часто ставить себе в ситуацію вибору: дитина або робота, материнство чи кар’єра. Засоби масової інформації за декілька років сформували образ успішної жінки сьогоднішнього дня, у якої на першому місці – кар’єра та незалежність.

  Тим не менш, не слід забувати, що для жінки природньою функцією є материнство, продовження роду. При цьому, поняття материнства не зводиться лише до біологічних аспектів. Важливим є усвідомлення мамою позитивної відповідальності за здоров’я та нормальний розвиток дитини, емоційні відносини з нею.

  Звідси народжується психологічно дискомфортна ситуація для жінки, а саме – не забуваючи про себе, про свої потреби і бажання індивідуального успіху, сучасна мама може відчувати почуття провини, так як вважає, що повинна весь свій час віддавати дитині.

  Багатьом матерям може здаватися, що вони приділяють надто мало часу своїй дитині. Що не встигають займатися всіма варіантами раннього розвитку, не заохочують дитину до пізнавальної діяльності тощо. Здебільшого, ці страхи є абсолютно безпідставними. Почуття провини не має об’єктивних причин, а є лише наслідком надмірного «тиску» на сучасну маму величезної кількості інформації про те, як, нібито, слід правильно виховувати дітей.

  Зміни в житті жінки з народженням дитини та допомога чоловіка

  Ставши мамою, жінка перестає належати лише собі, тепер від неї залежить життя іншої людини. Відповідальність за дитину, її благополуччя – це обов’язок, перш за все, матері. Але обов’язок цей є приємним, зовсім не слід сприймати цю ситуацію як набридливу рутину. Очевидним також є те, що чим старшою стає дитина, тим самостійнішою є її життєва позиція, і тим більше часу звільняється для матері.

  Абсолютно нормально, що мама може відчувати втому. І її повинен підстраховувати чоловік (не говорячи вже про те, що батько може вдало справлятися з усіма необхідними аспектами виховання своєї дитини – було б бажання). Жінку потрібно всіляко заохочувати продовжувати займатися саморозвитком та приділяти час собі – забезпечення цієї можливості повинно бути в пріорітеті для чоловіка.

  Як позбутися почуття провини?

  Основна рекомендація – зрозуміти, що будь-яка любляча мама робить усе саме так і в тому об’ємі, як це і потрібно для її дитини. Адже ніхто інший не може знати, як краще для цієї дитини. По-друге, лише задоволена собою жінка (в тому числі, в контексті витраченого на себе часу) може повноцінно виконувати свою сімейну роль.

  Не слід вибирати для наслідування ні чим не підкріплені приклади. Треба гармонізувати витрати часу на дитину та на себе, адже обидва ці компоненти є невід’ємними частками щасливого сімейного життя і невірно буде віддавати перевагу лише чомусь одному.  

  Автор: Ярослав Драб

  Facebook Comments
  Анонс