Правила зимової прогулянки з малюками у візочках: одяг, тривалість прогулянки, вибір візка

Зміст:

  Багатьох мам хвилює, як узимку краще одягати малят, які ще не ходять ніжками, а лише лежать або сидять у дитячих візочках. Ми підкажемо, як підготуватися до зимової прогулянки та знайти золоту середину у виборі дитячого гардеробу, щоб малюк на вулиці не змерз і не перегрівся. 

  Чому рекомендують гуляти з дітьми до півроку взимку?

  Здається, що з маленьким дитям реально пережити зиму в квартирі, не виходячи на вулицю. Але постійне перебування в приміщенні, де через опалювальні пристрої пересушене повітря, не піде нікому на користь, тим паче малечі.

  Свіже повітря і мороз стимулюють розвиток різних органів і систем організму, а також допоможуть із профілактикою вірусних хвороб. Морозне повітря, на противагу теплому, містить більше кисню (приблизно на 30% ). Завдяки цьому малята дуже швидко засинають уже з самого початку вуличної прогулянки. При цьому вміст вірусів та бактерій в холодному повітрі знижений, а окремі шкідливі організми на морозі перестають розмножуватись чи взагалі гинуть. Саме тому взимку бажано частіше провітрювати приміщення, а шанувальники холодних прогулянок рідше страждають від сезонних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

  Час і тривалість зимової прогулянки

  Здоровим дітям корисно бувати на свіжому повітрі мінімум півтори-дві години на день. Цей час можна поділити на частини. Наші лікарі пропонують гуляти з крихітками до півроку при температурі не нижче мінус 15 градусів.

  Взимку основна прогулянка повинна бути всередині дня: між 10:00 і 14:00 годинами. Від виходу на вулицю краще утриматися, лише якщо мороз або вітер дуже сильні.

  Зимовий візочок

  Дитячий візочок повинен відповідати порі року: взимку вашому візочку потрібен утеплений корпус і неслизькі колеса. До комплекту сучасних візочків часто входять чохли, призначені для холодної зими з пронизливим вітром.

  Додатково слід утеплити люльку, постеливши всередину покривало чи ковдру. В холодну пору року обов’язково потрібна невеличка подушка, щоб голова маляти не опинилася нижчою за тулуб через велику кількість одягу. Під час прогулянки опускайте капюшон дитячого візочка на якийсь час, щоб малюк отримав притік свіжого повітря та заряд вітаміну D: сонце світить навіть крізь хмари.

  Про всяк випадок не зашкодить мати додатково флісову ковдру чи покривало, якщо на вулиці виявиться холодніше, ніж ви думали. При температурі повітря до -10 °C таке покривало використовувати не потрібно. Зимовий візочок є гарним захистом від вітру, тому не вкутуйте дитину надмірно.

  Одяг для дитини на зимову прогулянку

  Взимку малюка потрібно утеплювати за багатошаровим принципом (одягати на дитину декілька шарів одягу) :  

  Перший шар

  Підгузок, сліп і чіпець з бавовняної тканини, а також шкарпетки з вовни або махри. Шкарпетки краще одягати поверх сліпу.

  Другий шар

  Закритий комбінезон або сліп з махри чи флісу. Альтернативний варіант – це светрик та штани з аналогічних матеріалів або вовни. На ніжки рекомендується надягати теплі пінетки, оскільки немає сенсу одягати взуття, а дитячі ручки та ніжки ноги особливо вимагають утеплення.

  Третій шар

  Закритий зимовий комбінезон для новонародженого або теплий вітрозахисний конверт і шапка. Оптимально, якщо ці речі будуть на овечому хутрі. Шапка має бути на зав'язках, щільно прилягати до дитячої голівки та вушок, аби добре захищати від вітру й морозу. За бажанням можна пов'язати шарф поверх комбінезона.

  Запасний шар

  Якщо прогулянка намічається при температурі нижче мінус 10 °C, то потрібно накрити малюка пледом з флісу. Погода взимку мінлива. Виходячи на вулицю, завжди беріть плед із собою. Такий запасний шар ніколи не буде зайвим.

  Слід пам’ятати, що на прогулянку першою одягається мама, а вже потім вона одягає дитину. Якщо змінити послідовність, то малюк швидко спітніє.

  Ознаки того, що малюк змерз

  Визначити, чи змерзла дитина, можна за температурою шкіри перенісся, шиї та шкірі вище над ступнями та кистями рук. Міф «перевіряти по носику» – це варіант рекомендації педіатрів «перевіряти по переніссю». Отже, холодний ніс говорить про необхідність повернутися додому і наступного разу одягнути маля тепліше.

  Рум'яні щічки та носик – це ознака здоров'я і гарно проведеного часу, а не замерзання. Кров повинна приливати до обличчя, щоб личко не мерзнуло.

  Приємних вам зимових прогулянок!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс