Проблеми зі шкірою, нігтями та волоссям у жінки на ГВ

Зміст:

  Після народження дитини всю увагу жінки зосереджено на немовляті. Але і про себе не варто забувати. Адже грудне вигодовування – це чудовий час, щоб привести себе у форму.

  Про особливості жіночого здоров’я у цей період розповідає лікар-ендокринолог «Центру здорового материнства» Грищенко Наталія Юріївна.

  Вагітність та після неї

  Під час вагітності у жінки можуть з’являтися певні проблеми зі шкірою: утворюються пігментні плями на обличчі, темніє середня лінія живота та соски. Це фізіологічні явища, які виникають в результаті гормональних змін. Після пологів вони проходять самі. У когось із жінок – швидше, у когось – повільніше, в залежності від індивідуальних особливостей організму.

  Якщо у годуючої мами виникають проблеми з вагою, нігтями, волоссям та шкірою, – то їй, в першу чергу, необхідно відвідати лікаря-ендокринолога, щоб виключити проблеми зі щитовидною залозою та інші захворювання ендокринної системи. Після цього можна звертатися за допомогою до інших фахівців: дієтолога, косметолога тощо.

  Якщо ендокринна система жінки у нормі, то причини проблем з вагою, нігтями, волоссям та шкірою можуть бути різними. Наприклад, сильно випадати волосся може при анемії. Якщо шаруються нігті – це можуть бути проблеми із засвоюваністю кальцію та нестачею його в організмі. Зайва вага часто має таку банальну причину, як неправильне харчування та переїдання. Якщо ж у жінки є захворювання по ендокринології, то кожну ситуацію потрібно розглядати індивідуально.

  Грудне вигодовування – ідеальний час, щоб привести себе в форму! Тому бережіть лактацію. Це корисно не тільки для мами, але, в першу чергу, для малюка. Прикладання до грудей в перші хвилини після пологів, здорова ендокринна система мами та сприятлива емоційна атмосфера в родині – ключ до успішного та тривалого грудного вигодовування. Будьте здорові!

  Автор: Олена Акопджанян

  Консультувала: лікар-ендокринолог «Центру здорового материнства» Грищенко Наталія Юріївна

  Facebook Comments
  Анонс