Що робити з тріщинами сосків?

Зміст:

  Тонкі червоні ранки, часто схожі на порізи, завдають чималого болю. З часом тріщини поглиблюються, кривавлять, вкриваються пухирями… Хоча у малюка немає й натяку на зуби – сосок можуть травмувати ясна і піднебіння дитини.

  Наші бабусі радили вагітним жінкам класти у бюстгальтер грубе домоткане полотно, з натурального льону. Вважалося, що це має заґартувати сосок, підготувати чутливу шкіру до грудного вигодовування. Та й зараз – в обов’язковому списку речей у пологовий є креми, що допомагають боротися із тріщинами.

  Єдиний спосіб позбутися тріщин – це правильне прикладання до грудей. Без цього ранки можуть з’являтися знову і знову. Правильне ж годування – цілком безболісне, незалежно від тривалості.

  Якщо мама налагодила прикладання, а тріщини довго не гояться, груди болять і печуть, навіть після годування, а біль віддає між лопатками – слід перевіритись на молочницю Candida. Цей грибок може «оселитися» і на сосках молочної мами.

  У домашніх умовах найпростіше зробити содовий тест – протягом доби промивати уражені місця розчином соди. Якщо є полегшення – слід звернутися до лікаря, який порадить дієві ліки для боротьби з молочницею. Адже содовий розчин дає лише короткотривалий ефект.

  Facebook Comments
  Анонс