Висип у новонароджених

Зміст:

  Немовля після народження потрапляє в незнайоме середовище, і всі системи його організму повинні пристосуватися до нових умов, що змінилися. Адже тепер замість навколоплідних вод – сухе повітря і пелюшки з підгузками. Крім цього, починає працювати в повну силу шлунково-кишковий тракт, дитина стикається з новими бактеріями і адаптується до температурного режиму. Реакції на це все можуть бути найрізноманітнішими. І одна з найпоширеніших – це висип у новонародженого.

  На фото: Висип у новонароджених

  До нього потрібно ставитися уважно і вміти розрізняти, коли потрібно хвилюватися, коли міняти дієту або засоби гігієни, а коли – просто почекати, що «саме пройде».

  Що значить висип на шкірі у немовляти?

  Будь-які висипання на шкірі у дитини свідчать про те, що в його організмі не все в порядку. Наприклад, часто висип на обличчі у новонароджених має алергічний характер або говорить нам про початок хвороби. Крім того, висип на сідницях може бути викликаний роздратуванням від підгузників або речовинами, які містяться в побутовій хімії. Ніколи не ігноруйте подібні прояви на шкірі і обов’язково звертайте на них увагу лікарів. Розглянемо детальніше: які бувають види висипу у маленьких дітей?

  Акне новонароджених або гормональна висипка

  У новонародженої дитини в перший місяць може з’явитися так званий гормональний висип. Він виглядає як дрібні прищики на щічках, шиї, на лобі і іноді на голові під волоссям місячного малюка. Ці висипання не мають білої або темної точки – закупореної пори, а виглядають як пустули або навіть зовсім крихітні червоні точки.

  Іноді вони такі дрібні, що мама спочатку виявляє їх випадково, погладжуючи шкіру дитини рукою, а потім вже бачить. Такий висип називається акне новонароджених і не потребує лікування. Його походження пов’язують з налагодженням гормонального балансу у новонароджених.

  На фото: Гормональна висипка у новонароджених

  Крім того, висипання у немовляти можуть бути через реакцію шкіри на активне її заселення різними бактеріями (в основному, дріжджовими грибками), які він отримує від матері і навколишнього середовища. В основному це корисні для імунної системи мікроорганізми, тому турбуватися не потрібно.Висипання цього типу можуть триматися кілька місяців. Зазвичай вони ніяк не турбують дитину. У народі існує повір’я, що лікувати цей висип потрібно за допомогою притирань, ванночок з чемерицею, ромашкою та іншими антисептиками. Ці засоби, звичайно, можуть стати в нагоді в разі подразнення, попрілостей або пітниці, про які ми розповімо далі в цій статті, але при акне новонароджених буде достатньо звичайної гігієни з нейтральними засобами, що не подразнюють шкіру немовляти. Бо зайва старанність може викликати сухість і навіть алергічну реакцію у крихітки. У разі, якщо ці прищики не проходять більше двох-трьох місяців, потрібно звернутися за консультацією до педіатра. Але в більшості випадків вони з’являються незабаром після народження і проходять протягом декількох тижнів.Іноді вже після трьох місяців у дитини можуть з’явитися прищики схожі на підлітковий вугровий висип. Це теж пов’язано з роботою гормонів. Найчастіше він трапляється у хлопчиків. Такий висип потрібно лікувати під наглядом лікарів.

  Пітниця

  Пітниця – це дрібна висипка, рожевого або червоного кольору, яка виникає як реакція на роздратування, бруд, піт і перегрів. Зазвичай вона виникає по всьому тілу: в тих місцях, які приховані під одягом – на спинці новонародженого, його потилиці, колінах, сідницях, ручках, ніжках, животику, плечах і шиї. Пітниця може з’явитися несподівано, наприклад, після прогулянки або нічного сну. Вона свідчить про те, що ви занадто сильно одягаєте або сповиваєте немовля.Іноді пітниця буває через те, що дитину довго не переодягають. Боротися з нею потрібно за допомогою більш ретельної гігієни. Щодня обмивайте малюка теплою водою, намагайтеся, щоб він регулярно отримував повітряні ванни і завжди був в чистому одязі. Чи не одягайте його занадто тепло, особливо вночі і на вулицю. Міняйте підгузки якомога частіше, бо після пітниці можуть з’явитися і попрілості, які лікуються набагато складніше.

  Алергія на їжу

  Рожеві або навіть червоні щоки, що лущаться, у дитини до року і старше свідчать, що в маминому молоці або прикормі присутній алерген. Найчастіше червоніє обличчя. Рожеві або червоні плями з’являються на обличчі, в основному, в області підборіддя і щік. Крім того, в разі сильної алергії вони можуть бути на передпліччях, ногах, і навіть животі.У цьому випадку мамі, якщо вона годує грудьми, потрібно переглянути свою дієту і виключити всі продукти, які можуть провокувати таку реакцію. У разі прикорму потрібно так само з’ясувати – на що алергія у малюка. Для цього можна здати аналізи. Якщо ж дитина на штучному вигодовуванні, то можливо, йому не підходить суміш.

  Висипання на побутову хімію

  Іноді дрібна висипка або лущення шкіри у дитини виникають як реакція на пральний порошок, засоби для прибирання квартири, крем, мило або шампунь. Такий вид алергічної висипки називають контактним. Зверніть увагу на ті засоби побутової хімії, якими ви користуєтеся і змініть їх на більш безпечні.

  Эта болезнь похожа на ОРВЗ, но при этом у ребенка нет признаков простуды. Высокая температура резко поднимается, и на третий день внезапно падает, а малыш покрывается розово-красной сыпью. Причем практически весь. Особо страдает спина, руки, плечи и ноги. Эта сыпь так же сама собой проходит через некоторое время.

  Розеола

  Ця хвороба схожа на ГРВЗ, але при цьому у дитини немає ознак застуди. Висока температура різко піднімається і на третій день раптово падає, а малюк вкривається рожево-червоною висипкою. До того ж абсолютно весь. Особливо страждає спина, руки, плечі і ноги. Цей висип проходить самостійно за через деякий час.

  Відео: Розеола у дітей  

  Висипу буває так багато, що він буквально зливається в дрібні плями, які в свою чергу фарбують шкіру дитини в рожевий колір. Ніякого лікування цієї хвороби не існує. Потрібно просто запастися терпінням і стежити за температурою у крихти. Не допускайте різких її стрибків і збивайте після 38.5 за допомогою нурофену або парацетамолу. Слідкуйте за станом дитини.Якщо після прийому жарознижуючих температура падає, і дитина відчуває себе бадьоро, грає і їсть як зазвичай, до нового стрибка жару, то, швидше за все, це просто вірус. А якщо ж навіть після того, як температура впала, дитина млява і сумна, то, можливо, це бактеріальна інфекція. А її потрібно лікувати за допомогою більш сильних ліків, наприклад, антибіотиків.

  Скарлатина

  Скарлатина – це небезпечне інфекційне захворювання, на початку якого у дитини з’являється висип на грудях, шиї та спині. Він дуже дрібний і має яскравий червоний колір. Поступово висип покриває й інші ділянки тіла. Одним із стійких ознак скарлатини є побілілий носогубний трикутник. Якщо ви зіткнулися з подібним проявом хвороби, потрібно викликати лікаря. Висип може з’явитися не відразу, але ігнорувати інші прояви хвороби не потрібно. У будь-якому випадку, практично будь-які прояви шкірних висипань: роздратування, лущення, плями, висип, і так далі свідчать про те, що з дитиною відбуваються якісь процеси, які в більшості випадків потребують лікування або профілактики. Будьте уважні до дитини, дотримуйтесь дієти дотримуйтесь гігєни і будьте здорові.

  Автор: Наталя Блок

  Facebook Comments
  Анонс