Таїнство Хрещення

Зміст:

  Не всі батьки, які збираються хрестити дитину, усвідомлюють, що таке Хрещення.

  Святе Хрещення – це не традиція, не звичай або обряд, це – велике таїнство! Священик у церкві, куди я ходжу на службу, відповів так: «Мета хрещення має бути одна: з'єднання з Богом для вічного життя. Не слід шукати в цьому таїнстві здоров'я, розуму, здібності до навчання. Це другорядне – воно не повинне затуляти головне».

  Книга «Ази православ'я» говорить: «Хрещення – двері до Церкви Христової. При хрещенні хресні батьки малюка відрікаються диявола і всіх справ його, і при зануренні в освячену воду в ім'я Отця і Сина, і Святого Духа, дитя очищається від усіх гріхів, від спадкових гріхів і особистих, і в той же час народжується в життя духовне, святе» .

  Що потрібно принести з собою до Храму?

  Хрестик можна купити в церковній крамниці або принести з собою. Хрестик, куплений в ювелірному магазині, потрібно дати священику, він його освятить. Для хрещення малюка замість тонкого шнурочка або ланцюжка краще використовувати нешироку стрічку, тасьму. Хрестик зазвичай купує хресний тато.

  Одяг для малюка. Існує благочестивий звичай: під час таїнства на того, кого хрестять, одягають новий білий одяг – символ віри, очищення від гріха, початок нового життя. Якщо з якоїсь причини білого одягу немає, не страшно, таїнству хрещення це не перешкоджає.

  Для хрещення також потрібна крижма (або «різка» ) – нове біле простирадло або рушник – вона знадобиться, коли крихітку діставатимуть з купелі. Крижму повинна подарувати дитині хресна мати. Також вона купує хрестильну сорочку і чіпець.

  Хресні батьки (Восприємники)

  Для хрещення дитини обов'язково виберіть із чоловіком хресних батьків своїй дитині. Це люди, які навчатимуть хрещеника основам православного віровчення, правилам християнського життя. Хресних батьків може бути двоє, але, за церковним статутом, обов'язковий один восприємник: жінка для дівчинки, чоловік для хлопчика.

  Хресними не можуть бути малолітні діти, неосвічені у вірі люди, іновірці. Не можуть також бути хресними батьками однієї дитини подружжя або батьки дитини.

  Що потрібно від хресних?

  Не лише приналежність до православної віри по хрещенню, але й хоч би елементарні знання про віру, яких хресні батьки повинні навчати свого хрещеника. Хресні повинні наставляти дитину в питаннях віри, водити її до храму на причастя. Саме хресні батьки відповідають за хрещеника перед Богом.

  Коли хрестити?

  Чим раніше, тим краще. Якщо малюк здоровий, то краще це зробити на 40 й день. Тоді в храм зможе прийти мама немовляти, і священик над нею прочитає молитву очищення.

  Звичай, що існує в деяких місцевостях, не допускати до хрещення батька і матері, не має жодної церковної підстави. Єдина вимога – батьки не повинні брати участь в таїнстві хрещення, а можуть бути лише присутніми при ньому.

  Після таїнства хрещення хрестик з дитини не знімають. Він не заважає ні при одяганні, ні при купанні. Малюк звикає до нього і не звертає на нього особливої уваги.

  Автор: Олена Яструбенко

  Facebook Comments
  Анонс