Топ 5 способів загартовування дитячого організму

Зміст:

  Найкращий профілактичній засіб проти застуди – це загартовування. Воно не лікує, а попереджає хвороби, підвищує опір дитячого організму до протягів, перепадів температури та респіраторних захворювань.

  Діточок загартовувати можна з самого народження! Головне, дотримуйтесь систематичності, поступовості і послідовності у проведенні оздоровчих процедур.

  Загартовування свіжим повітрям

  Починати можна з систематичного і ретельного провітрювання дитячої кімнати та всієї квартири. Незалежно від погодних умов свіже повітря необхідне всім. Тому протягом дня відкривайте кватирку або вікно, поки повітря не охолодиться на кілька градусів (поступово з часом можна знижувати температуру до 5 градусів).

  Обов’язково провітрюйте дитячу кімнату хоча б 10-15 хвилин перед нічним сном. Ідеально, якщо вийде привчити малюка спати при відчиненій кватирці. Єдина обережність – уникайте протягів. При можливості залишайте дитинку на денний сон на відкритому повітрі (у візку в парку або на балконі).

  Невід’ємною частину дитячого дня повинні стати щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Зимові прогулянки краще починати в ясні та тихі дні, а надалі можна сміло гуляти при будь-якій погоді, поступово збільшуючи час прогулянок.

  Важливим моментом загартовування є одяг. Особливо якщо планується активна прогулянка, рухлива, то одяг має бути не надто теплим, щоб в процесі розігрівання (активних ігор) можна було зняти верхній шар.

  Купання та плавання

  Щоденне купання – важлива процедура, яка не лише підтримує чистоту тіла, а й стимулює циркуляцію крові, зміцнює нервову систему, розвиває психофізичну моторику дитини. Починають купати немовлят при температурі не вище 37ºС і не нижче 34ºС.

  Понижувати температуру на один градус можна щотижня, слідкуючи за станом малюка. Дитина не має відчувати дискомфорт, тремтіти та плакати. Вода не повинна викликати неприємних відчуттів. Важливо наглядати, щоб дитина не лякалась, а отримувала задоволення від купання.

  Перші купання можна проводити у маленькій дитячій ванночці, а через якийсь час можна починати «плавати» у дорослій ванні. Якщо все йде за планом, дитина весела та активна під час плавання, то можна записатися на відвідування дитячого басейну, який знаходиться ближче до вас.

  Проведення повітряних ванн

  Можна вважати, що перші повітряні ванни починаються тоді, коли ви змінюєте малюку пелюшки. Почніть з того, що при переодяганні залишайте дитя голеньким на декілька хвилин. Поступово можна збільшувати тривалість повітряних ванн.

  Але спонукайте дитину до активних рухів. Грайтеся з ним, щоб малюк не переохолодився та дитяча шкіра залишалася теплою і рожевою. Малюкам, які вже добре ходять, дозвольте певний час побігати з голими сідничками вдома або влітку на дачі, нехай шкіра «подихає».

  І, звісно, без підгузок буде легше привчити дитинку до горщика. При перших же ознаках переохолодження, – появі «гусячої шкіри», тремтінні губ, блідій шкірі, млявості, — повітряну ванну треба припинити та швиденько зігріти дитину.

  Майте на увазі, якщо дитину вдома загартовують повітряними ваннами, але на вулицю вдягають надто тепло, то користі не буде!

  Сонячні ванни

  Завдяки сонцю, в нашому організмі активізується вироблення вітаміну D, необхідного для розвитку зубів та кісток. Нестача вітаміну D у діточок може призвести до розвитку рахіту.

  Опромінювання розсіяними сонячними променями можна проводити всім дітям. Але потрібно бути дуже обережними з опроміненням дітей прямими сонячними променями, щоб не допустити перегріву шкіри, теплового удару та опіків. У деяких випадках (наприклад, фотозалежна форма дерматиту), сонячні ванни взагалі протипоказані.

  Найкращий час для прийому сонячних ванн (особливо влітку) – з самого ранку, коли повітря чисте і менш нагріте. Під час сонячної активності намагайтесь гуляти у тіні.

  Загартовування водою

  Взагалі водні процедури несуть найбільш сильну загальнозміцнювальну дію. Обтирання – найпростіша водна процедура, яку краще починати в теплу погоду, щоб уберегти дитину від швидкого переохолодження. Починають обтирання водою, підігрітою до температури тіла, понижуючи градус кожен тиждень.

  Після обтирання будь-якої частини тіла розітріть її сухим рушником до легкого почервоніння шкіри. Обтирання повинні проходити швидко (не більше 5-ти хвилин), при цьому не слід намочувати волосся, це може стати причиною переохолодження тіла. Якщо ваша дитина звикла до обтирання, то з річного віку можна спробувати обливання за таким самим принципом.

  Ранкові вмивання – відмінний спосіб почати активний ранок для діточок дошкільного віку. Температура води для вмивання змінюється від ступеня загартовуваності: від теплої до кімнатної, а вже потім до прохолодної.

  Пам’ятайте, загартовування має бути комфортним та безпечним! Дотримуйтесь відчуття міри і здорового глузду.

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс