Топ-7 засобів збільшити лактацію

Зміст:

  Молоко матері є ідеальним продуктом харчування для немовлят. Адже грудне молоко легко перетравлюється і відмінно засвоюється, має сталу температуру і завжди готове до вживання.

  Материнське молоко цілком забезпечує малюка як мінімум до 6 місяців всіма необхідними речовинами та рідиною. Саме тому важливо вжити заходів, які допоможуть мамі налагодити лактацію.

  Годуйте за вимогою дитини

  Дайте своїй крихітці можливість їсти так часто і стільки, скільки вона сама забажає. Кількість материнського молока регулюється самим малям і залежить від потреб дитини! Чим більше ви прикладаєте дитину до грудей, тим більше молока буде вироблятися. Тому грудне вигодовування за вимогою сприяє збереженню та посиленню лактації. Нехай ваша дитинка їсть і вдень, і вночі без особливого режиму. Звісно, спочатку буде важко прикладати малюка до грудей по 10-15 разів за добу, але через пару місяців дитина виробить свій режим, і життя значно налагодиться.

  Годуйте обома грудьми при кожному годуванні

  Найпоширеніший спосіб годувати при необхідності збільшити кількість молока – це дати дитині висмоктати одну грудь, а потім зразу запропонувати іншу. Намагайтеся годувати малюка з двох грудей кожне годування. Ви можете під час одного годування прикладати дитинку з кожної до грудей два і навіть три рази. Наступне годування потрібно буде почати з тієї груді, яку дитинка смоктала останньою. Дайте малюку можливість смоктати так довго, як він цього хоче. Чим більше спустошені груди – тим швидше буде вироблятися в них молоко.

  Пийте трав’яні настої або чаї

  Дехто впевнений, що різноманітні чаї для підвищення лактації – це лише рекламні трюки та самонавіювання. Але факт, що приплив молока стимулює будь-яке тепле пиття. Коли ви годуєте грудьми малюка, рівень рідини зменшується у вашому організмі. Його потрібно вчасно відновити! Тож немає різниці, який саме чай ви будете пити, головне – пити. Можна купити лактаційні чаї в аптеці, запарити трави (найкраще кропиву, але молоду), заварити будь-який пакетний чай. Також добре смакують та підходять годуючим матусям узвари та домашні компоти. Пийте що-небудь перед годуванням і після нього. Під час годування можна також поставити поблизу склянку води, аби втамувати спрагу та усунути відчуття сухості у роті.

  Приймайте контрастний душ

  Існує думка, що лактації сприяє контрастний чи теплий душ перед годуванням. Звісно, діти їдять не за графіком, та іноді неможливо знайти час на себе та на водні процедури. Але у будь-якому випадку, контрастний душ зранку або ввечері мамі не зашкодить, а лише зніме втому та покращить самопочуття.

  Підтримуйте тісний тактильний контакт з малюком

  Тісний тактильний контакт мами і дитинки – це супер засіб, який сприяє виробленню лактогенних гормонів і збільшенню кількості грудного молока. Частіше носіть малюка на руках (або у слінгу), кладіть дитинку собі на живіт, годуйте так, щоб підтримувався близький контакт «шкіра до шкіри» з мінімумом одягу.

  Відпочивайте разом з дитиною

  Відчувуаєте, що молока таки замало? Можливо, ви недостатньо відпочиваєте і не висипаєтесь? Спробуйте підлаштувати свій графік до режиму малюка. Намагайтеся поспати вдень разом з дитинкою. А нічний спільний сон легко налагодить лактацію та дасть можливість мамі висипатись, бо не потрібно буде прокидатись і вставати, аби нагодувати дитину.

  Гуляйте на свіжому повітрі

  Піші прогулянки нікому не зашкодять! Свіже повітря насичує кров киснем, а грудне молоко виробляється з елементів плазми крові. Загальновідомо, що на лактацію також впливає емоційний стан жінки. На прогулянці можна відпочити, провітрити голову та зарядитися позитивною енергією.

  Важливо! Не давайте дитині сосок-пустишок, які заспокоюють та імітують грудь. Не поспішайте догодовувати маля з пляшки молочними сумішами та допоювати водою – це зменшить кількість молока.

  Тривалого вам грудного вигодовування!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс