Укладаємо дитину спати правильно: ефективні поради батькам

Зміст:

  Одне із щовечірніх завдань для мам і тат – це укладання малюка на нічний сон. Деколи потрібно багато часу, сил та нервів, щоб невгомонний карапуз нарешті заснув.

  Хитрощі, до яких можна вдатися, щоб прискорити процес засипання:

  • Дотримуйтесь постійного режиму

  Прагніть укладати дитину спати в один і той самий час, це допоможе налагодити біологічні години. Чим чіткіше у вас буде розпорядок дня, тим легше його буде дотримуватися всім членам родини. Прагніть рідше робити виключення заради вихідних та свят.

  • Запровадьте вечірні ритуали

  Прогулянка перед сном на свіжому повітрі, розслаблююча ванна з травами, годування, казка або пісенька на ніч – гарний варіант для грудничків. Діткам старшого віку сподобається вкладати на сон поряд із собою м’яку іграшку, слухати казку на ніч.

  • Скоротіть денний сон

  Якщо вдень малюк відмінно висипається, то недивно, що вночі не може довго заснути. Варто пам’ятати, що нічний сон діток стає довшим саме за рахунок скорочення денного сну. Якщо денний сон явно затягнувся, не бійтеся розбудити крихітку. Деякі діти так довго сплять удень, що починають плутати день і ніч.

  • Активно проводьте день

  Багато батьків погоджуються з думкою, що чим активніше дитинка проведе день, тим швидше вона засне, міцніше спатиме вночі. Зовсім вже вимотувати малюка не потрібно, але прогулянки, заняття гімнастикою, рухливі ігри точно не зашкодять.

  • Провітрюйте кімнату перед сном

  Свіже повітря насправді допомагає заснути. Якщо не виходить прогулятися перед сном, то обов’язково потрібно гарненько провітрити спальню. І спати бажано з відкритою кватиркою.

  • Підтримуйте комфортну температуру

  Оптимальними показниками вважають 18-22 градуси. Влітку перед сном можна остудити приміщення кондиціонером. Стежте також, щоб малюк не перегрівся в одязі та під ковдрочкою.

  • Вмикайте монотонні звуки

  Пригадайте, як самі інколи відключалися під нудне кіно, особливо якщо втомилися. Укладати малюка під включений телевізор не варто, але можна поставити аудіо для сну – звуки природи, заспокійливу музику або казку.

  Спільний сон або окреме ліжечко?

  • Вибирайте спільний сон для новонародженого

  Спільний сон відмінно підходить для найменших – немовлята швидше засинають поряд із мамою, особливо якщо знаходяться на гв. Звичайно, набагато приємніше засинати в маминих обіймах і в батьківському ліжку.

  • Після 6 місяців привчайте малюка до свого ліжечка

  Більшість педіатрів рекомендують із 6-8 місяців переселяти дитину до власного ліжечка. Для багатьох батьків комфортніше та спокійніше, коли малюк спить окремо, але дитяче ліжко стоїть поруч. Чим частіше ви піддаватиметеся на капризи, і спатимете з дитиною, тим важче буде перевчити і умовити її засинати окремо.

  На малюках немає кнопки «Вимкнути на сон», і немає однієї універсальної методики, як вмить приспати дитину. Спробуйте різні методи, може, ви винайдете свій власний ефективний засіб.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс