Хто такі гувернери?

Зміст:

  У багатьох із нас асоціації зі словом “гувернер” (у жіночому роді також “гувернантка” ) цілком певні: російська класика, опис побуту дворян. Тому, побачивши оголошення, в якому гувернер пропонує свої послуги, стає якось дивно… Проте гувернери нашого часу дуже відрізняються від цих стереотипів. Хто ж вони і чим можуть бути нам корисні?

  1

  У віці до чотирьох років малюки обживають порівняно невелику площу власної квартири, залюбки граються своїми іграшками, їм достатньо вражень, одержуваних від відвідин найближчого дитячого майданчика. Їм подобаються і цікаві усі домашні. Те невелике коло родичів та знайомих, з яким доводиться стикатися, його не лякає, оскільки завжди поруч хтось із близьких, хто захистить, зрозуміє, заспокоїть. Не зовсім ще розібравшись у цьому оточенні, малюкові належить у нових умовах дитячого садка засвоювати чужий для нього світ дорослих, речей, у відриві від захисту рідних. І хоч би як дорослі готували дитину, брак життєвого досвіду, відрив від сім’ї і знайомого оточення дуже болісно сприймається дитиною до чотирьох років. По суті, руйнується її базова довіра до світу. Це серйозна психологічна травма.

  Як фахівець раджу батькам дітей, що досягли однорічного віку, вдатися до допомоги гувернера.

  Що може гувернер

  Спробуйте наперед окреслити для себе коло обов’язків гувернера, аж до дрібниць, щоб уникнути неприємних сюрпризів у процесі подальшої роботи. Вирішіть: вам необхідний лише догляд за дитиною чи повноцінний виховний процес із різноманітними заняттями, розгорнутими іграми, прогулянками у ранкові та вечірні години? Уточніть, хто готуватиме дитині обід. Ви можете робити це самі з вечора і залишати у холодильнику. Або ви вирішите, що готувати буде гувернер. Тоді уточніть, у який час дня і хто наглядатиме за малюком, аби уникнути травм. Не забудьте оговорити, хто пере і прасує дитячу білизну, хто пилососить і прибирає дитячу кімнату. Деякі господині, перераховуючи обов’язки гувернера, не забувають уточнювати: тримати в порядку всі приміщення, де буває дитина. Часом гувернер і не підозрює, що маються на увазі не тільки дитяча кімната, а і вітальня, і кухня. Молода господиня тихо радіє, що в особі гувернера одержала безкоштовну прибиральницю, не підозрюючи про те, скільки корисного і потрібного недоодержить її дитя.

  Коли вибір зроблено

  Отже, гувернер приступає до роботи. Спробуйте тримати дистанцію: звертайтеся тільки на «Ви», розмову ведіть тільки про дитину. Підготуйте дитину до нового знайомства, повідомте, що завтра прийде в гості чудесна жінка Ольга Іванівна, яка знає багато пісень, казок і віршів, уміє цікаво гратися. При першій зустрічі гувернера з малюком ви повинні виступати ініціатором взаємодії незнайомого дорослого з малюком: «Будь господарем, покажи Ользі Іванівні свою улюблену іграшку».

  У порівнянні з вихователем дитсадка гувернерові працюється набагато складніше. Знайти спільну мову з будь-якою дитиною – не проблема, а ось взаємодія з членами сім’ї, в якій виховується дитина… Батьки повинні довіряти гувернерові, якому в перші дні робота в сім’ї необхідно швидко і безпомилково знайти свою нішу, визначити стиль поведінки з кожним із дорослих. Бувають сім’ї, які залюбки приймають пропозицію гувернера з’їздити всім разом у зоопарк. А отже, похмура картина не завжди буває нормою життя гувернера.

  До дітей, що вже подорослішали, гувернер із року в рік продовжує приїжджати в гості, не забуває їхні дні народження. І всі члени сім’ї пам’ятають про день народження улюбленого гувернера та його улюблені квіти або і просто заїжджають по нього, вибираючись на природу. Ось і виходить, що гувернер – це зовсім не працівник із розряду обслуговуючого персоналу, а улюблений і шанований член сім’ї.

   

  Автор: Ірина Гоголкіна, дитячий психолог

  Facebook Comments
  Анонс