Як вечеря може вплинути на сон дитини?

Зміст:

  На сон маленької дитини впливає багато чинників, серед яких:

  1. розпорядок дня,

  2. режим ігор та прогулянок,

  3. здоров`я малюка.

  Одним із найважливіших факторів, який впливає на сон дитини, є вечеря, тобто те, як і чим ви погодужте малюка перед сном. Давайте з`ясуємо, коли і чим годувати дитину, щоб ваш та її сон був міцним та здоровим.

  Причинами поганого сну малюка можуть бути такі:

  1. Якщо вечеря дитини складалася з важко перетравлюваних продуктів, це може викликати дискомфорт у шлунку, печію, нудоту; що, в свою чергу, негативно позначається на якості сну. До тих самих наслідків може привести занадто ситна вечеря.

  2. Якщо, навпаки, вечеря дитини була дуже легкою, малюк може прокинутися вночі від почуття голоду.

  3. Якщо малюк повечеряв занадто пізно або занадто рано, це також призводить до проблем з травленням і до порушення сну.

  4. Існують продукти, що збудливо діють на мозок людини, особливо дитини, і продукти з заспокійливою дією. Це теж треба враховувати при підборі меню для дитячого вечері.

  Виходячи з вищенаведеного, виникають три питання: коли, що саме і в яких кількостях запропонувати дитині на вечерю, щоб вона спокійно проспала всю ніч?

  Перше, що потрібно налагодити – це час вечері дитини. Це питання залежить від того, о котрій малюк лягає спати. Я рекомендую пропонувати малюкові вечерю за дві години до сну. Якщо малюк поїсть раніше, він встигне зголодніти, якщо пізніше, то це може привести до проблем з травленням.

  Якщо дитина лягає дуже пізно, можна погодувати вечерею о 19:30-20: 00, а перед сном запропонувати легкий перекус – наприклад, кефір та вівсяне печиво.

  Ідеальна їжа для вечері дитини – тепла, «об'ємна», що легко засвоюється. Наприклад, рідка каша, сирна запіканка, відварені або запечені овочі, нежирне відварене (або приготоване на пару) м'ясо.

  Не варто пропонувати малюкові на вечерю жирну рибу або м'ясо, копченості, гриби (до 7 років їх взагалі треба виключити з раціону дітей), бобові (квасоля, горох і т.д.). Ці продукти важко перетравлюються і можуть викликати «бродіння» і здуття живота.

  Що стосується свіжих фруктів і овочів, то їх давати дитині на вечерю корисно, але в невеликих кількостях, щоб не викликати дискомфорт у шлунку.

  Ми поговорили про те, як ті чи інші продукти впливають на травну систему малюка. Однак варто враховувати і інші властивості продуктів – те, як вони впливають на мозок дитини, викликають збудження або гальмування.

  От перелік продуктів, які не рекомендується пропонувати дитині перед сном (бо вони викликають збудження та можуть викликати безсоння):

  1. солодощі: швидкі вуглеводи, що містяться в них, викликають викид енергії та перешкоджають сну

  2. какао, кава, шоколад: ці продукти збуджують нервову систему малюка. Зловживати ними в дитячому раціоні в принципі не рекомендується, а перед сном – особливо

  3. м`ясні напівфабрикати (копчене м'ясо, ковбаси, сосиски): вони сприяють виробленню норадреналіну. Ця речовина підвищує кров'яний тиск та викликає прилив крові до головного мозку, що веде до відсутності сну.

  Перелік продуктів, які позитивно впливають на сон:

  • молоко
  • сир
  • нежирна риба
  • індичка
  • банани
  • яблука
  • арахіс

  Ці продукти містять триптофан – це речовина, без якої неможливий сон людини. Включення в вечірній раціон цих продуктів «уповільнить» дитину та м'яко підготує її до сну.

  Наскільки ситною повинна бути вечеря дитини?

  Що таке «ситна» або «легка» вечеря для дитини? Це поняття індивідуальне для кожного. Найголовніше – годувати малюка «по апетиту». Адже, якщо не пропонувати дитині на вечерю солодощі або інші «делікатеси», вона не з'їсть більше того, що потрібно її організму. Тому обмежувати дитину в їжі не потрібно, як і «впихати» в неї їжу насильно.

  Якщо малюк вередує і не хоче їсти те, що йому пропонують, можливо, він просто не голодний. Однак, якщо перед сном дитина попросить їсти, відмовляти їй не варто, інакше вночі вона може прокинутися від голоду.

  На ніч можна запропонувати дитині фрукти (банан, печене яблуко), печиво, бутерброд з сиром. Головне, щоб це не стало звичкою. Якщо малюк не вечеряє, а потім перед сном просить їсти, значить, треба серйозно переглянути розпорядок дня, в тому числі і режим харчування.

  Автор: дієтолог Тетяна Примак

  Facebook Comments
  Анонс