Які іграшки потрібні однорічному малюкові?

Зміст:

  Що б там не казали, але маленькій дитині, яка лише навчилася ходити, освоює розмовну мову і закони навколишнього світу, потрібно якомога більше іграшок. До того ж – найрізноманітніших.

  Як розвивається ігрова діяльність малюка? Активно. І в двох напрямках: з одного боку, він знайомиться з властивостями речей і причинно-наслідковими зв'язками між ними, а з іншого – вчиться користуватися предметами. Як ти розумієш, чим різноманітнішими будуть ці речі, тим краще крихітка адаптується серед них і більшого навчиться. Кожній іграшці відведи своє місце, а в потрібний момент зроби так, щоб вона легко опинилася в дитячих руках.

  Музичні іграшки

  Згодні, не дуже мелодійні (а деколи навіть досить фальшиві) звуки дитячих скриньок, телефонів і каруселей не завжди радують дорослих. Радше діють дратівливо на слух деяких шанувальників класичної музики. Але, по-перше, невибагливі мелодії дуже подобаються дитині і не здатні вплинути на її майбутні музичні переваги. А, по-друге, за допомогою таких іграшок ваш син або дочка осягають причинно-наслідковий зв'язок: потягнув за шнурок – грає, натиснув на кнопку – співає. Облизав, укусив, постукав – нічого. Знання отримані 🙂

  Сортери, кубики, пірамідки

  Пальчики крихітки повинні постійно отримувати інформацію й розвиватися. Річну дитину дуже цікавлять дрібні предмети, різні отвори та дірочки, в які вона з задоволенням щось вставляє. Спеціальні логічні куби з численними отворами геометричних форм незамінні в цьому віці. Крім того, варто придбати декілька іграшок і книжок з елементами різних фактур: м'яких тканин, які шарудять, гладких і жорстких, із спеціальними масажними силіконовими кульками усередині. Це – чудові масажери для ручок.

  Картки, лото, доміно

  До півтора року дитина розуміє, що і предмети, і зображення відрізняються одне від одного певними характеристиками, наприклад, величиною та формою, кольором та запахом. Як відомо, здатність знаходити схожість і відмінність між предметами – основа для формування логічного мислення. Значить, крихітці потрібний методичний матеріал, який допоміг би їй у цьому.

  Найпростіші ігри, знайомі нам з дитинства, знадобляться і зараз. Всівшись навпроти малечі, займися з нею сортуванням овочів, фруктів, предметів одягу, намальованих на щільних картках. Навіть якщо крихітка приділить цій грі 5-10 хвилин на день, результат не змусить себе чекати.

  Набори іграшкових тварин, ляльок

  У роботі з категоризації предметів і вивчення простору беруть участь всі органи чуття. Тому не зайвим буде розповідати малюку про те, як гавкає або ластиться собачка та як відповідає їй півник. Одна лялька плаче, інша, навпаки, сміється. Такий театр може зайняти увагу дитини на довгий час. А як жваво вона реагуватиме на твої дії! Через деякий час вона вже сама зможе наслідувати всіх цих тварин і пупсів, наділить їх характерами і ось вам – рольова гра!

  Конструктори з великими деталями і великі пазли

  З 6 місяців дитина вже вміє будувати башти та пірамідки. Спершу будівництво йде у вертикальному напрямі. Ближче до двох років малюк починає діяти по горизонталі. Він прокладає доріжки і вибудовує вагончики. Пізніше вертикаль і горизонталь в його ручках з'єднаються. Але це не кінець. Уявлення дитини про простір продовжують розвиватися. Готуйтеся до складних архітектурних композицій! І вирушайте за новими конструкторами!

  Автор: Віра Малкіна

  Facebook Comments
  Анонс