Розвиваючі ігри від 1 року до 2 років

Зміст:

  У віці від одного до двох років ігри дітей значно змінюють свій характер. Ігри повинні бути направленими на розвиток дрібної моторики пальчиків, мислення, пам’яті, сприяти засвоєнню та сприйняттю інформації.

  Розвитку в цей період сприяють ігри, спрямовані на розрізнення предметів за формою, кольором, по величині. Також важливо читати малюкам книжки, що розвиває мовлення та пам’ять.

  • Ігри з пірамідкою

  Спочатку покажіть, що з пірамідки можна знімати колечка та потім вдягати їх назад. Коли дитина навчиться робити це правильно, поясніть різницю між великими та маленькими колечками і покажіть, як складати з найменшого до найбільшого та у зворотному порядку. Цю гру можна урізноманітнювати різними завданнями: нанизати колечка за кольорами, вдягнути їх у різному порядку – по черзі маленькі та великі.

  • Ігри з пірамідкою різної форми

  Можна гратися з декількома пірамідками, однаковими за величиною, але різними за формою: круглі і квадратні. При цьому поясніть малюку, чим відрізняються квадрат від кола.

  • Ігри з матрьошкою

  Покажіть малюку, як треба відкривати та закривати матрьошку, що у неї можна складати інші матрьошки. Виймаючи матрьошки, розставляйте їх за величиною та пояснюйте різницю. Коли малюк навчиться сам відкривати та розкривати матрьошки, попросіть його закрити матрьошку так, щоб співпав малюнок і т.д.

  • Ігри на визначення розмірів, форм та кольорів

  Запасіться картонними фігурами різних кольорів, форм та розмірів, декількома коробочками. Спочатку можна пояснити різницю між маленьким та великим і попросити дитину складати маленькі фігури у одну коробочку, великі – у іншу. Подібні маніпуляції по сортуванню можна робити і з формами та кольорами: в одну коробочку складати червоні квадратики, а іншу сині кружечки тощо. Варіантів цієї гри можна придумати багато.

  • Ігри на визначення довжини

  Підготуйте декілька паличок з прикріпленими стрічками різної довжини (краще дві – із короткою та довгою стрічкою). Перед тим, як почати гру, навчіть малюка намотувати стрічку на паличку (додаткове тренування пальчиків). Коли дитина засвоїть нові навички, запропонуйте гру-змагання – хто швидше намотає стрічку на паличку. В перший раз виберіть собі паличку з короткою стрічкою і, відповідно, виграйте. Після цього поясніть, чому так відбулося і покажіть різницю між короткою стрічкою та довгою. Такі змагання можна повторювати, спостерігаючи, чи запам’ятала дитина, яка паличка з якою стрічкою є «виграшною».

  • Заняття з пластиліном

  Візьміть пластилін декількох кольорів. Розкачайте кульки на дощечці, а потім, притиснувши пальцем, розпластайте їх. Запропонуйте дитині зробити кульки і «млинці», запитайте, в чому між ними різниця. Ускладнити гру можна проханням зробити кульку синього і жовтого кольору, а млинець – лише синього і т.д.

  • Гра у хованки

  Сховайтеся від дитини, перед тим домовившись, що вона буде вас шукати. У схованці голосно підказуйте: «Знайди мене!». Після того, як малюк нарешті відшукає вас, обов’язково продемонструйте свої радісні емоції, підтримайте позитивні враження малюка. Потім, з часом, коли гра вже буде засвоєна, поміняйтеся ролями. Але пам’ятайте, що хованки – гра нетривала і при цьому дитина повинна обов’язково чути, що ви десь поруч. Гра у хованки також дуже важлива для того, щоб розвивати довіру та подолати страх загубити маму.

  • Ігри зі стрибками

  Навчіть дитину стрибати: тримаючи його під пахви чи за ручки, стрибайте разом. При цьому бажано приговорювати якийсь веселий віршик, коментуючи ваше заняття. Коли малюк опанує стрибки, навчіть його стрибати «зайчиком», підібравши ручки. Потім можна запропонувати «зайчику», дістати, стрибаючи, морквочку чи іграшку.

  • Заняття з повзанням 

  Для того, щоб навчити малюка лазити, використовуйте ті предмети чи іграшки, які йому цікаві: покладіть улюблений яскравий кубик на диван та попросіть дитину залізти, якщо вона хоче погратися. Той самий принцип покладений і у навчання залазити чи злазити зі стільчика, ліжка. Але спочатку, звичайно, покажіть самі, як це робиться.  Також можна гратися у «Тунель»: візьміть іграшку, яка подобається малюку та покладіть її під за стільцем. Зміст гри у тому, що дістати предмет можна, лише пролізши через «тунель» під стільцем (чи табуреткою, чи столиком).

  • Ігри з м’ячем

  Для початку поясність, яку форму має м’яч, покажіть, як він скаче та котиться. Дайте малюку м’яч в руки, допоможіть кинути на підлогу. Згодом можна попросити кидати мамі чи татові. Також м’яч можна катати по підлозі: сядьте навпроти (спочатку близенько) і катайте м’ячик одне одному. Ускладнити гру можна, використавши коробку, в яку потрібно потрапити м’ячем. Щоб розвивати координацію рухів також корисні ігри з повітряними кульками: підкидати кульку в повітря і не дати їй падати.

  • Пересування предметів

  Координацію рухів добре розвиває переступання різних предметів, іграшок. Розкладіть на підлозі «дорогу» так, щоб між предметами була достатня відстань і покажіть, як переступати перешкоди, перед якими ваш малюк зупиниться, як правильно піднімати ніжку. Перші декілька «подорожей» зробіть разом, тримаючи дитину за руку.

  • Заняття з малювання

  Малювати можна як пальчиковими фарбами, так і звичайними, за допомогою пензлика. Спочатку краще використовувати 3-4 кольори. Якщо ви займаєтеся малюванням акварельна, то мочити пензлик деякий час не варто: нехай дитина повозить ним по фарбі, а потім вже поясніть і покажіть, що малювати можна, лише намочивши пензлик попередньо у воді.

  Розвиваючих ігор можна придумати безліч. Тим паче, що практично ВСІ ІГРИ є розвиваючими: адже під час будь-якої гри дитина вчиться чомусь, наслідуючи дії, вчинки, емоції дорослих. Є одне-єдине привило (безпечність навіть не обумовлюється) – гра повинна бути цікавою, приносити задоволення і радість, викликати бажання йти далі. А у віці від 1 до 2 років гра повинна бути ще й нетривалою, тому що малюки нездатні поки що надовго концентруватися на чомусь одному, їм швидко набридає одне заняття.

  Автор: Ольга Джеджера

  Facebook Comments
  Анонс