Секрет виховання дітей у спокої батьків

Зміст:

  Про виховання написано вже дуже багато! Звичайно, послухавши і почитавши усіх, можна зробити для себе певні висновки і щось перейняти, але… особисто моя думка, що насамперед потрібно прислухатись до своєї інтуїції, до свого внутрішнього голосу, який, вам як мамі чи татові, ніколи не підскаже чогось поганого для своєї дитини.

  депрессия

  У кожній сім’ї встановлюються свої норми поведінки, свої правила, свої закони і судити про них ми не можемо, адже сім’я – це маленька незалежна держава, де кожен дбає про іншого. Це все дійсно так. Але в цій статті я хочу поговорити з вами про спокій, якого іноді так нелегко вдається досягнути.

  Особливо нелегко це, коли маленьке чудо вередує, капризує, плаче, не хоче робити те, що ви його просите. Давайте виділимо декілька пунктів як досягти того самого СПОКОЮ, щоб в сім’ї панувала гармонія і мир.


  Знаходьте час для себе

  Якою б ви не були чудовою мамою, як би ви не дбали про своє малятко, вам потрібно обов’язково присвячувати час собі: похід по магазинах, зустріч з подругами, заняття улюбленою справою, медитація і т.д. Ви – не залізна! І від того, що ви почуватиметесь втомленою, вашому малюку спокійніше не стане.

  Якщо не випадає можливості відлучитися від дому, знайдіть для себе комфортний час (це може бути зранку, коли всі ЩЕ сплять, чи ввечері, коли всі ВЖЕ сплять, чи в обідній сон дитини). І присвятіть цей час собі – читайте, навчайтесь, захоплюйтесь… Ваші позитивні емоції принесуть вашому малюку велику користь. Задоволена і усміхнена мама, яка пестить  і голубить свого карапуза, – хіба є щось краще?


  Розмовляйте з дитиною

  Говоріть з дитиною, пояснюйте вашу точку зору. Якщо наказуєте, будьте послідовними і завжди запитуйте, чи зрозумів син чи донька, за що отримав покарання. Разом зі словами «Не можна», тут же говоріть що «Можна». Постійні «Не можна» покладуть край такій прекрасній дитячій рисі, як пізнання світу і відкриття усього нового.

  Навчайте любити життя на власному прикладі

  Виховуйте у дитини цінності – цінність життя, цінність мами і тата, цінність сім’ї, родини. Адже так важливо навчити дитину, що попри всі матеріальні речі, для батьків основним є те, що їхня дитина жива і здорова. На своєму власному прикладі показуйте любов до батьків, до людей, до природи. Тому що ніякі книги і ніякі тренінги не навчать дитину краще ніж особистий приклад батьків. Дуже важливо – ВИХОВАННЯ ПОЧИНАЙТЕ З СЕБЕ!!!

  Наголошуйте на важливості виконання завдання

  Необхідним знаряддям у становленні спокійного і гармонійного середовища є формування волі у дитини і важливість виконання завдань. Ще зовсім малесенький карапуз має зрозуміти, що для досягнення своїх цілей потрібно робити зусилля: щоб взяти таку бажану іграшку потрібно навчитись повзати, щоб отримати щось смачненьке потрібно позбирати кубики, щоб піти на вулицю потрібно самому одягнутися.

  Така дитина розуміє, що в житті ніхто тобі нічого не принесе на блюдці, всього потрібно досягати самому. Якомога раніше СПОКІЙНО долучайте дитину до домашньої роботи – хай це буде ще зовсім незграбно витерта пилюка, помита не повністю чисто тарілочка чи не акуратно підметена підлога. Подякуйте малюкові за це, похваліть і спонукайте до дії.

  Розповідайте дітям про вибір

  Дітям важливо пояснити, що перед ними завжди стоїть вибір і ніхто замість них не може його зробити. Так, звичайно, в маленькому віці ми, батьки, приймаємо за них, таких маленьких і беззахисних рішення, але все одно вони мають розуміти важливість прийнятого рішення. «Якщо ти будеш тягнути скатерку на себе, може впасти тарілка з гарячим супом і обшпарити тобі личко чи ручки. Це боляче і неприємно. Подумай, чи варто це робити» чи «Ось ця дитинка викинула фантик від цукерки посеред вулиці. Якщо кожен буде так робити, ми будемо ходити вулицями, повними сміття. Мені це було б дуже не приємно. У нас є вибір: кинути тут чи донести до смітника!»

  Приймайте від діток подарунки!

  Приймайте від своїх діток подарунки!!! Нехай це буде кульбаба на вулиці, незграбно намальований малюнок чи щось зроблене своїми руками. В майбутньому ваша вдячність буде винагороджена (коли підліток, навчившись економити свої кошти, купить вам уже троянду чи коробку цукерок).

  Залишайтеся у спокої – він передається дитині

  Будьте спокійні самі і цей спокій автоматично передасться вашому малюку. Під час останньої хвороби моєї доньки (соплі і кашель), незважаючи на усілякі застерігання  рідних про наслідки і необхідність робити і давати масу всього, я сказала собі: «Стоп. Спокійно! Все гаразд». Через три дні кашлю як і не було, а соплі повністю щезли за 5 днів. Обійшлися ми мінімумом медикаментів (соляний розчин і багато пиття). Раніше ця процедура у нас займала 2 неділі і силу-силенну сиропів. Я віднайшла собі сили заспокоїтися, не нервуватися і спокійно пережити цю ситуацію. Чого і вам бажаю!

  Діти мають таку властивість, яку дорослі часто гублять на протязі життя, вони все роблять з любов’ю і з відкритим серцем. Вони щиро радіють новому дню, теплому сонечку, свіжому вітерцю, першому снігу та дзвінкому щебету пташок. Нам потрібно тільки підтримати цю властивість, не загубити її в нашому нестабільному і іноді жорсткому світі, допомогти пронести це щире почуття ЛЮБОВІ через усе життя! Успіхів нам у цьому.

  Автор: Валентина Ткачук, з почутого на майстер-класі психолога, мами 4-х дітей Наталії Маценко

  Facebook Comments
  Анонс