Зимові прогулянки з малюками: 7 правил

Зміст:

  Зимові прогулянки для малят не лише дуже цікаві, а й корисні – адже повітря взимку стає більш чистим. Натомість сидіти цілими днями вдома – це прямий шлях до хвороб. Пересушене повітря приміщень; віруси, що накопичуються в квартирах та шкідливі речовини, які виділяються від шпалер та меблів, розігрітих гарячими батареями – аж ніяк не ідуть на користь всім членам родини.

  Гуляйте взимку, навіть якщо дитина хвора. Легкий нежить чи стан одужання після хвороби – не є протипоказаннями до прогулянок. Гуляти дитині не можна лише, якщо вона хворіє з температурою. Але і в цій ситуації намагайтеся частіше робити провітрювання та вологе прибирання оселі.

  Для тих, хто не хоче хворіти, наші прості правила прогулянок з малюками від одного року та старше.

  1. Рухайтесь!

  Під час прогулянки не сидіть на місці, рухайтеся! Прогулянки взимку – дуже корисні для здоров`я вашого малюка. Але корисними вони будуть, якщо цей час ви проведете активно та весело.

  2. Змінні рукавички – обов`язково

  Візьміть на прогулянку 2-3 пари змінних рукавичок. Адже кількість рукавичок прямо пропорційна тривалості прогулянки. Коли рукавички стали мокрими – час повертатися додому. Адже переохолодження кінцівок – найбільш розповсюджена причина застуд, що трапляються у холодну пору року. Мокрі та холодні ноги та ручки малюка можуть вам зіпсувати весь корисний ефект від прогулянки. Крім того, ніжна шкіра малят більш схильна до обмороження, ніж у дорослих, і дитина вам не завжди скаже, що їй уже холодно чи некомфортно, якщо вона захопилася грою.

  Погодьтеся, прикро було б вертатися додому через 15 хвилин цікавої прогулянки лише через те, що рукавички «понабирали снігу» та стали мокрими. Тож придбайте дитині на зиму кілька пар різних рукавичок. Міняйте рукавички вчасно та слідкуйте, щоб ручки не перемерзали. Змінні шкарпетки також можна взяти із собою на вулицю.

  3. Легкий та зручний верхній одяг для дитини

  Одяг має підходити для активних ігор. Не одягайте малюка занадто тепло. Одяг має бути багатошаровим, але легким. Для зимових активних прогулянок ідеально підходять термокомбінезони. Вони можуть складатися з двох частин – штани на лямках та курточка, або ж бути суцільними. Суцільні комбінезони ідеально захищають дитину від снігу, але в них важко сходити в туалет, якщо виникне така потреба.

  4. Зручні аксесуари

  Комплект шапка+шалик краще замінити на суцільну шапку-шолом. Вона міцно тримається на голівці дитини та добре захищає шию та горло від вітру та снігу. Дитячі плетені шоломи є різних моделей та кольорів, обирайте. Рукавички також бувають різними – плетенеми, з мембраною, на хутрі… Для ігор зі снігом підійдуть тонкі рукавички з вовни з окремими пальчиками, а от щоб зігріти ручки після цього – можна використати рукавиці чи навіть муфту з натуральної шкіри та хутра.

  5. Термос – для мами та малюка

  З собою на прогулянку варто взяти термос із теплим напоєм – компот, чай, напій з шипшини підійдуть ідеально. Бутерброди або печиво допоможуть не переривати прогулянку передчасно. Взимку дитина швидко втрачає енергію та тепло, їжа допомагає поповнити ці ресурси, і це теж допоможе малюкові не переохолодитися.

  6. Дитяча косметика

  Дитячі креми шукайте із серії «від вітру та негоди»: вони добре захищають ніжні щічки. Використовуйте крем перед прогулянками, особливо, якщо ви помітили, що шкіра малюка реагує на холод сухістю та почервонінням. Але! Змастити обличчя та ручки дитини кремом можна лише за годину до прогулянки. Не можна використовувати креми перед виходом на вулицю – вода, що міститься у засобах, може замерзати і ви отримаєте шкоду замість користі. Також можна використати гігієнічну помаду.

  7. Час прогулянки

  Гуляти потрібно вдосталь: не замало і не забагато. З дітками від 1 року можна гуляти і при температурі мінус 15, і навіть при мінус 20. Але час прогулянки залежить від температури. Якщо дуже холодно, не варто гуляти більше 15-20 хвилин. Така прогулянка буде корисною, і дитинка не змерзне.

  Автор: Яна Білецька

  Читай також на СвітМам статтю Зимовий одяг для малят: 5 важливих правил

  Facebook Comments
  Анонс