10 книжок про вагітність, які варто почитати

Зміст:

  Дві смужечки! І, звісно ж, море запитань. Що змінилось? Як поводитись під час вагітності? Що потрібно знати про пологи? Та чимало інших. Як же зорієнтуватись у незліченних інформаційних потоках? Відповідь проста: користуватись перевіреними джерелами!

  До цих пір книжки витримують конкуренцію з інтернет-форумами. Які книжки зараз популярні і що ж варто почитати під час вагітності?

  Для початку варто зазначити, що є видання, які охоплюють увесь процес від зачаття до пологів, а є книжки, присвячені лише одному аспекту, наприклад, харчуванню під час вагітності, фізичним навантаженням або підготовці до пологів. Цікавими можуть бути календарі вагітності, де ви знайдете інформацію про те, як місяць за місяцем розвивається ваш малюк, пояснення, що відбувається, ваших почуттів та переживань. Також є багато книжок, присвячених психології майбутньої мами та дитини. Давайте розглянемо найбільш популярні книжки, які варто почитати вагітній жінці.

  "Вагітність для "чайників"

  Книга написана легкою та зрозумілою мовою, з часткою гумору. Її автори – Дж. Стоун, К. Еддлман, М. Маррі, американські акушери-практики. Така книжка стане добрим порадником і помічником у період очікування малюка. Вона дасть вичерпні відповіді на всі запитання, які хвилюють вагітних жінок. Її буде корисно почитати усім майбутнім мамам і татам. Особливо така книжка потішить тих, хто збирається стати мамою вперше і про зміни, які відбуваються у організмі, не знає нічого.

  «Відроджені пологи»

  Це цікава книжка для вагітних французького лікаря, акушера-гінеколога Мішеля Одена. Автор пропагує природні пологи, з мінімумом втручання з боку медперсоналу. Жінки повинні народжувати так, як їм зручно і у будь-якій позі, так вважає Оден, а втручання у процес пологів можливий лише у разі загрози життю чи здоров'ю матері та дитини. Ця майже художня книжка (не повертається язик назвати її науково-популярною) захопить багатьох майбутніх мам. Вона підійде тим, хто цікавиться історією допомоги у пологах та/або готовий змінити свій погляд на пологи загалом.

  «Ми чекаємо дитину»

  Книжки, написані Вільямом та Мартою Серз, відповідають на багато запитань, заспокоюють, пояснюють нові відчуття майбутньої мами, допомагають краще пізнати та зрозуміти свого малюка. Автори – відомі у США спеціалісти, педіатри та акушери, батьки вісьмох дітей! Звісно, вони знають про вагітність, пологи та про догляд за дитиною абсолютно усе. У книжці «Ми чекаємо дитину» ви познайомитесь із сучасним зарубіжним підходом до ведення пологів та підготовки до них. Написано просто та по ділу. Таку книжку варто прочитати кожній майбутній матусі. Книжка «Ваша дитина», як енциклопедія для батьків, допоможе знайти відповідь на будь-яке питання, пов’язане із вихованням та доглядом за малюком. Така література – для серйозних майбутніх мам, які дуже відповідально ставляться до материнства.

  «Народжую! Записки божевільної матусі»

  Сімейний психолог та автор книжок для батьків Ірина Чеснова у своїй першій книжці «Народжую! Записки божевільної матусі» підійшла до всього з гумором. А чому б і ні? Гумор допомагає прийняти дійсність набагато легше та позитивніше, а це саме те, що потрібно вагітній жінці. Друга її книжка «Малюк. Мамине щастя» написана більш серйозно та змістовно, але у той же час живо та захопливо. Ця книжка про все, що цікавить майбутніх батьків. Книжки Чеснової зацікавлять багатьох – і молодих, і досвідчених мам, адже читаються вони дуже легко.

  «Здоров'я дитини та здоровий глузд її родичів»

  У книжці відомого українського діючого лікаря-педіатра з великим стажем роботи Є.О. Комаровського «Здоров'я дитини та здоровий глузд її родичів» ви також знайдете главу, присвячену вагітності. Що їсти та пити? Що носити? Що робити з собою та чоловіком? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді у його книжці. Прекрасним доповненням стануть й інші глави, де доступно описані поради з догляду та виховання малюка. Доктор Комаровський пише з гумором та неймовірно переконливо. Ця книжка може стати навчальним посібником для майбутніх та нинішніх батьків, адже написано все просто й легко. Особливо її потрібно читати тим, у кого родичі збираються в усьому «допомагати». Хоча вона підійде будь-якій сучасній мамі, як дбає про своє здоров’я та здоров’я майбутньої дитини.

  «Вагітність та фітнес. До і після пологів»

  Хочете займатись спортом під час вагітності? Почитайте книжку Анни Казанцевої «Вагітність та фітнес. До і після пологів». Вона написана простою мовою, містить багато картинок та порад. Вправи плавно переходять від легких до складних, і їх зможе виконувати навіть той, хто не дуже «дружить» зі спортом. А заняття фітнесом підготують ваш організм до легких пологів. Ця книжка підійде активним майбутнім мамам.

  «Вагітність. Усе, що треба знати»

  У книжці Елізабет Фенвік «Вагітність. Усе, що треба знати» ви знайдете чимало корисних рекомендацій: і як зачати, і як виносити, і народити здорову дитину. Даються конкретні поради про те, що необхідно робити, як поводитись. Стає зрозуміло, які зміни відбуваються з тобою і твоїм майбутнім малюком. Книжка допомагає вселити упевненість, істотно полегшує життя в новому стані та статусі. Вона допоможе усім, хто потребує чітких уявлень про вагітність в цілому. 

  «Я вагітна?! Це тимчасово!»

  Коротка, але дуже змістовна книжка Олени Зуєвої, практикуючого лікаря-психотерапевта, лікаря акушера-гінеколога «Я вагітна?! Це тимчасово!» написана, як можна здогадатись із назви, з посмішкою. Читається легко, у ній немає нічого зайвого, висвітлені усі основні питання, які стосуються вагітності, пологів та післяпологового періоду. Багато речей розглядаються під іншим кутом зору. Така книжка може стати хорошим помічником майбутній матусі. Ця книжка сподобається навіть тим, хто не особливо полюбляє читати, адже написано небагато і по суті.

  «Правильне харчування для вагітних. Як не набрати зайві кілограми під час вагітності» 

  Якщо для вас має велике значення правильне харчування під час вагітності, то варто придбати окрему книжку, присвячену цій тематиці. Наприклад, «Правильне харчування для вагітних. Як не набрати зайві кілограми під час вагітності» Х.О. Кулагіної. Дійсно, дуже важливо стежити за тим, щоби меню вагітної було збалансованим для повноцінного розвитку малюка. У цій книжці ви дізнаєтесь, як правильно підібрати продукти під час вагітності, щоби почуватись здоровою впродовж усіх 9 місяців. Вона буде актуальною для всіх, хто хоче виглядати гарно, не нашкодити малюкові та бути здоровою. 

  «Пологи без страху»

  Більшість дівчат, завагітнівши, бояться майбутніх пологів. Такому страху сприяє сама медицина та яскраві розповіді породіль. Та й невідомість лякає… Англійський лікар Грентлі Дік-Рід пише, що для безболісних пологів важлива не тільки підготовка організму, але й правильний психологічний та емоційний настрій. Почитайте його книжку «Пологи без страху» – можливо, вона допоможе вам налаштуватись на позитивні пологи. У книжці описані методики дихання, наведені приклади розслаблення під час пологів. Тому вона буде цікавою тим, хто хоче підготувати свій організм до пологів.

  Де взяти книжку, що сподобалась? Найпростіший спосіб – придбати. Але, якщо розпитати у знайомих та подруг, багато хто згоден поділитись (подарувати чи позичити). Часто книжку можна знайти онлайн або безкоштовно завантажити.

  Удачі у виборі книжок та приємного читання!

  Автор: Антоніна Бусінка

  Facebook Comments
  Анонс