Аналізи під час вагітності

Зміст:

  Безумовно, вагітність є серйозним випробуванням для жіночого організму. Тому лікарі рекомендують майбутнім мамам проходити різноманітні обстеження та здавати аналізи, щоби стежити за змінами організму.

  У багатьох жінок, які очікують малюка, складається враження, що після постановки на облік у жіночій консультації доведеться більшу частину вагітності провести у чергах в поліклініках, консультаціях та лабораторіях. Давай на досвіді наших світмамочок спробуємо розібратись, які аналізи здавати необхідно, а без яких багато жінок благополучно обходились.

  Обов’язкові, частіше безкоштовні аналізи для вагітних

  Загальний аналіз крові (з пальця) – для діагностики анемії та наявності можливих вогнищ інфекції в організмі. Повторити аналіз треба буде на 25, 32 та 38 тижнях вагітності, а також у інші терміни за наявності показань.

  Аналіз крові на цукор – для виявлення цукрового діабету або ризику розвитку діабету вагітних. Повторювати аналіз може знадобитись тільки за наявності показань.

  Коагулограма – для визначення виявлення схильності до тромбоутворення або кровоточивості. Повторювати аналіз треба тільки за показаннями.

  Загальний аналіз сечі – для оцінки стану сечовидільної системи вагітної та діагностики гестозу. Даний аналіз буде проводитись при кожному відвідуванні жіночої консультації.

  Кров на гепатит В – аналіз крові на HBs-антиген для визначення наявності чи відсутності гепатиту В. Повторити аналіз треба у 30 тижнів вагітності.

  Група крові, Rh-фактор – визначення групи крові та резус-фактору для виявлення чинників ризику конфліктності за резусом чи групою крові. Якщо будуть виявлені передумови для розвитку конфлікту, у другій половині вагітності на тебе очікує щомісячна перевірка рівня антитіл (антирезусних або групових).

  RW (реакція Вассермана) – для визначення наявності чи відсутності сифілісу. Повторити аналіз доведеться у 30 та 36 тижнів вагітності.

  ВІЛ – аналіз крові на ВІЛ є добровільним і ніхто не має права взяти у тебе кров без твоєї згоди.

  Мазки на флору – мазок з піхви на флору для оцінки стану родових шляхів проводять при постановці на облік, а потім в 30 та 36 тижнів вагітності.

  Посів з носу – на золотистий стафілокок для визначення носіння та попередження зараження у дитини.

  Кольпоскопія – дослідження шийки матки/піхви. Дозволяє уникнути онкологічних захворювань шийки матки.

  Аналіз калу на яйця гельмінтів.

  ЕКГ (електрокардіограма) – для оцінки роботи серцево-судинної системи. Далі це дослідження проводиться за показаннями.

  УЗД – для встановлення факту маткової вагітності, яка розвивається, відповідає термінам, не супроводжується патологією або загрозою переривання. Перше дослідження проводять на терміні 10-14 тижнів, потім повторюють у 20-24 та 32-36 тижнів, якщо є показання – проводять частіше.

  Найчастіше платні аналізи

  Бактеріальний посів (з піхви, сечі, з носу).

  УЗД, Доплер – метод дослідження судин.

  Відеокольпоскопія – апаратне обстеження шийки матки та піхви бінокулярним мікроскопом.

  Кров на TORCH-інфекції.

  Біохімічний та ультразвуковий скринінг – для виявлення патологій плоду та захворювань з хромосомними порушеннями.

  Коагулограма – дослідження згортання крові.

  Катерина Царюк ділиться, які здавала аналізи пі час вагітності:

  «Я здавала необхідний мінімум: сечу, загальний аналіз крові, ну і аналізи, які потрібні для декрету та постановки на облік. Скринінг вважаю викачкою грошей. ТОРЧ теж вважаю не особливо потрібним, але здала для самозаспокоєння, щоби зайвий раз переконатись, що зі мною все добре».

  Inna Shall згадує:

  «Із безкоштовних, які у поліклініці, я старалась все здавати, потім ТОРЧ здавала, але тільки тому, що ми кішку завели і хотіли на рахунок токсоплазмозу знати, скринінг тільки 1 зробила, оскільки наші лікарі не навчились ще їх розшифровувати, більше не стала робити… А взагалі ніхто ні до чого не змушував».

  Пам’ятай, що ніхто не може тебе змусити здавати платні аналізи, це справа добровільна.

  Щасливої тобі вагітності та легких пологів!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс