Біль у животі при вагітності та інші симптоми: на що звернути увагу?

Зміст:

  Біль у животі, головний біль, виділення – симптоми, знайомі кожній вагітній. І вони подекуди можуть супроводжувати жінку практично всі 9 місяців та не завжди бути ознакою будь-якої патології або загрози. У яких випадках це – фізіологічний стан, а коли варто бити тривогу, пояснює акушер-гінеколог, головний лікар медичного центру «Верум» Олександр Попков

  Живіт – у зоні підвищеної уваги

  У перші тижні вагітності неприємні відчуття внизу живота можуть свідчити про наявність самої вагітності. Але жінка цілком може сприйняти це за ПМС (особливо, якщо вагітність незапланована). Разом із новими відчуттями в животі також можуть з'явитись незначні виділення, нудота, ненав'язливий головний біль. Це – нормальний фізіологічний стан, пов'язаний із гормональною перебудовою організму.

  До кінця першого триместру живіт також може поболювати або «потягувати» – це змінюється зв'язковий апарат матки. Збільшуючись у розмірах, вона починає тиснути на внутрішні органи, і цим самим викликати тупий біль. Панікувати в такому випадку не варто. Неприємних відчуттів може додати і кишківник – у цьому винний гормон прогестерон, який розслаблює не лише матку, а й органи шлунково-кишкового тракту. Тож у жінки можуть з'явитися здуття і метеоризм.

  Часто жінка самостійно не може визначити, що саме у неї болить. Але вона й не повинна вгадувати. Головне – на прийомі у лікаря якомога точніше описати місце і характер болю.

  А от наприкінці другого – початку третього триместру тягнучий біль вже сигналізує про небезпеку передчасних пологів. Особливо, якщо він виникає з певною періодичністю.

  Варто знати, що на будь-якому терміні вагітності небезпеку становить біль, що триває кілька годин і не проходить після прийому спазмолітиків та після зміни положення тіла. В цьому випадку краще за все буде звернутися до лікарні.

  Червоний сигнал небезпеки

  Кров'янисті виділення під час вагітності зазвичай лякають майбутню матір. Проте, не завжди вони загрожують здоров'ю жінки і малюка. Наприклад, фізіологічним явищем можуть бути неінтенсивні кров'янисті виділення в термін початку менструації, але лише до третього триместру. Якщо ж «мажучі» кров'янисті виділення з'явилися після 6-го місяця – це можуть бути ознаки передчасних пологів або відшарування плаценти.

  Якщо ж має місце інтенсивна кровотеча на будь-якому терміні вагітності – слід негайно мчати до лікарні!

  Часті візити до дамської кімнати

  Нудота і блювання – нормальне фізіологічне явище перших місяців вагітності, багато жінок саме за цією ознакою визначають своє положення. Однак нешкідливими ці явища залишаються до кінця першого триместру. Якщо блювота часто повторюється, або є занадто сильною (навіть в перші 3 місяці вагітності) – це вже не фізіологічні прояви, а симптом серйозного захворювання, наприклад, підвищеного або зниженого тиску, анемії. А якщо супроводжується температурою – харчового отруєння. У такому випадку аналізувати свій стан і чекати на плановий візит до лікаря небезпечно, треба негайно їхати до лікарні.

  Часте сечовипускання під час вагітності – нормальний стан, пов'язаний з ростом матки та її тиском на сечовий міхур. Залежно від особливостей організму, може супроводжувати жінку всю вагітність, але найчастіше зустрічається на останніх місяцях. Також відомий такий термін, як стресове нетримання сечі – мимовільне сечовипускання під час кашлю, сміху, фізичних вправ. Такий стан не вимагає ні лікування, ні навіть спостереження.

  Однак часте сечовипускання, яке супроводжується дискомфортом, болями чи зудом, може вказувати на інфекцію сечовивідних шляхів, а це вже – небезпечний стан.

  Крім того, існує такий діагноз, як підтікання навколоплідних вод, який також можна сплутати із сечовипусканням. Самостійно, у домашніх умовах, відрізнити нетримання сечі із підтіканням вод практично неможливо. Тож, якщо є хоч незначна підозра – краще поїхати до стаціонару.

  І звичайно ж, кожна майбутня матір і гінеколог, який спостерігає її вагітність, мають знати всі супутні захворювання жінки, в тому числі і хронічні, і перенесені під час вагітності. Більш пильної уваги вимагають вагітні з будь-якими патологіями. І не зайвим буде нагадати, що зв'язок із лікарем під час вагітності, як і візити до нього, мають бути постійними. Подруги, інтернет або жіночі форуми в цьому випадку – погані порадники.

  Автор: Марина Балабан

  Facebook Comments
  Анонс