Чи можна вагітним пити каву

Зміст:

  У сучасному світі чимало людей не уявляють свого ранку (а іноді й життя) без кави. Деякі лікарі навіть прирівнюють часте пиття кави до поганих звичок та пропонують боротися з такою залежністю. Пити чи не пити бадьорий напій майбутній мамі-кавоманці? Чи можна поєднати каву та вагітність, зараз розкажемо.

  Пити каву вагітним можна, якщо нею не зловживати. Кава навіть корисна, бо містить антиоксиданти. Проте, дійсно, є певні застереження та обмеження у її вживанні.

  Коли кава не зашкодить при вагітності

  Смакувати кавою дозволяється тим, у кого низький тиск, хто насилу пробуджується вранці і звик до ранкової порції кофеїну. Існує думка, що організм сам знає, що йому потрібно, і не треба різко змінювати свій режим харчування, виключаючи звичні продукти. Негативні емоції через відсутність кави у раціоні можуть бути значно шкідливіші для кавозалежної вагітної, ніж сама кава.

  Яким вагітним краще не пити каву

  Якщо ви не споживали каву до вагітності, не варто починати її пити при її настанні. Таке правило стосується не лише цього напою, а й усіляких нових продуктів та напоїв. Не потрібно ставити над собою харчові експерименти, змінювати звички та піддавати організм додатковому стресу в цей період.

  Кава містить кофеїн, речовину, яка додає бадьорість та прискорює серцебиття. Кофеїн впливає на нервову систему та серце, сприяє підвищенню артеріального тиску, а під час вагітності тиск досить часто і так зависокий. Вагітним, у яких спостерігається підвищення артеріального тиску, від кави краще відмовитися.

  Рекомендації вагітним

  Не рекомендують пити каву вагітним з високим тиском, слабким серцем. Ліпше не випробувати своє здоров’я кавою, якщо вагітність супроводжується сильним токсикозом, нудотою та блювотою. При частих головних болях та тонусі матки без кави буде набагато краще.

  Замінники кави

  Якщо ви можете перейти на каву без кофеїну, какао чи зелений чай – зробіть це. Не варто переходити з кави на міцний чорний чай, у ньому кофеїну не менше, ніж у каві. Деякі запевняють, що цикорій схожий за смаком на каву. Лікарі наполягають на користі цикорію при вагітності на відміну від кави: він нормалізує обмін речовин, допомагає при запорах і печії, добре впливає на роботу серця та печінки. Єдиний мінус цикорію – він не кава, цим смаком кавомана не обдуриш.

  Яку саме пити каву

  Майбутнім мамам бажано перейти з еспресо та американо на полегшені варіанти: капучино, лате, мокко, каву з вершками або молоком. Пам’ятайте, солоденькі кавові напої з вершками та цукром – калорійні, проте не замінюють основні прийоми їжі.

  Також можна перейти з заварної на розчинну або гранульовану каву, оскільки в ній менший вміст кофеїну. Справжні прихильники кави впевнені, що у дешевих пакетиках не кава, а пил доріг. Краще вже натуральні свіжомелені зерна, ніж швидкорозчинна суміш 3 в 1.

  Любите зелену каву, з імбиром, з шоколадом, корицею чи з перцем? Без проблем, пийте на здоров’я. Лише один виняток є для нас при вагітності – не варто додавати будь-який алкоголь до кави.

  Коли краще пити

  Тонізуючий напій краще пити не натщесерце. Якщо звикли починати ранок з кави, то додайте до кави тістечка, сир або бутерброд. Цей чарівний чорний напій має збуджуючу дію на центральну нервову систему, тому її рекомендують пити вранці і ні в якому разі на ніч. Зайва збудливість може погано впливати на сон майбутньої мами.

  Скільки можна кави на день

  Споживати каву потрібно без фанатизму. Загроза не у каві, а в її кількості. Якщо ви кавоманка – намагайтеся обмежити її вживання, щоб не спричинити прискореного серцебиття у дитинки. Не пийте більше, ніж 2 філіжанки міцної кави на день. Максимальна кількість – 3 порції.

  Шкідливі наслідки вживання

  Існує забобон, що вживання кави у період вагітності призводить до народження нервової дитини. Наукового підтвердження такому припущенню немає.

  Доведено, що вживання кави веде до підвищеного виділення сечі через прискорену роботу нирок та внаслідок цього до зневоднення організму. Отже, кава кавою, а слідкувати за водним балансом потрібно уважно. Тому вагітній обов’язково потрібно пити звичайну воду, компот, трав’яний чай, сік.

  Значна кількість кофеїну в жіночому організмі може знижувати кровообіг у плаценті, що шкодить майбутньому малюку, бо плід не отримує кисню в достатній кількості.

  Якісь там вчені довели, що більш ніж 8-кратне вживання міцної кави на день спричиняє ризик викидня на ранніх термінах вагітності, народження малюка з недостатньою вагою та утричі збільшує ризик мертвонародженого дитяти. Надмірні дози кофеїну у період вагітності також іноді може викликати цукровий діабет у новонародженого. Сподіваємось, ніякій вагітній не спаде на думку пити так багато кави.

  Прислуховуйтесь до свого самопочуття, зберігайте здорову міру у всьому. Обирайте свій улюблений вид кави та насолоджуйся вагітністю!

  Автор: Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс