Чи небезпечна алергія для материнського організму і для плоду? Як лікувати захворювання?

Зміст:

  Багато людей схильні до різних видів алергії, адже алергія – одне з найбільш поширених захворювань. Не секрет, що під час вагітності імунна система перебудовується, можуть загостритися хронічні захворювання, а також може проявитися в гострій формі спляча алергія або виникнути така алергія, про яку раніше майбутня мама навіть не підозрювала.

  Чи небезпечна алергія

  Безумовно, алергія небезпечна! Навіть найслабкіші симптоми алергії, такі як: нежить, почервоніння шкіри, очі, що сльозяться та печуть, здатні доставити масу незручностей. Набряки, біль в області слизової оболонки носа, висипання на шкірі, задишка – теж наслідки алергії. Затяжна алергія може привести до бронхіальної астми. Смертельний Набряк Квінке є гострою алергічною реакцією організму на певні чинники.

  На жаль, схильність до алергії може бути успадкованою. Але ученими доведено, що білки, які містяться в материнському молоці, здатні захистити малюка від алергії, так що налаштовуйтесь на ГВ.

  Як вберегтися від алергії майбутній мамі

  • Усунути джерела алергії.

  Жінка-алергік має бути особливо уважною до свого здоров’я і максимально прагнути уникати алергенів. Помилкова думка, що до будь-якого алергену можна звикнутися, якщо стикатися з ним щодня. Алергічні реакції все одно продовжать виникати, а з часом стануть протікати лише важче. Якщо знаєте, що алергія виникає на шерсть домашніх тварин, на певну рослину або продукт, то необхідно усунути потенційні вогнища алергії з повсякденного життя.

  • Зменшити вплив алергенів.

  Деколи боротися з алергією досить складно, тому що неможливо повністю усунути алерген. Чимала кількість людей страждає весняною алергією на цвітіння. Важко цілі тижні знаходитися удома під кондиціонером в цей період або змінювати місце проживання, але можна надівати одноразові маски, виходячи на вулицю, і заздалегідь приймати антигістамінні препарати.

  • Дотримуватися гіпоалергенної дієти.

  Харчова алергія найпоширеніша, при ній раціональним вчинком буде виключити з раціону харчові алергени і не налягати на потенційні алергени (коров’яче молоко, цитрусові, мед, червоні овочі та фрукти, морепродукти, арахіс і так далі).

  Чим лікувати алергію

  Майбутній мамі при будь-яких ознаках алергії, краще радитися з дільничним гінекологом із приводу прийому лікарських препаратів. Прагнуть призначати такі медикаменти, які не проходять плацентарний бар’єр і не шкодять малюку. Це особливо важливо в першому триместрі вагітності. Лікар може призначити антигістамінні пігулки і краплі, адсорбенти, всілякі креми, гелі чи мазі для місцевого лікування шкіри, у тому числі й гормональні. Також проводять лікування кишкової мікрофлори препаратами, що містять біфідо і лактобактерії. У серйозних випадках гормони можуть вводитися внутрішньовенно. При алергії, що повторюється, бажано пройти повне обстеження у алерголога, зробивши тести на алергічну панель.

  Пам’ятаєте, що при перших ознаках алергії краще не затягувати і відразу приймати призначені антигістамінні препарати.

  Вікторія Дідок

  Facebook Comments
  Анонс