Як лікувати ангіну при вагітності

Зміст:

  Ангіна у вагітних – явище, на жаль, досить часте. До радості з приводу вагітності й материнства часом може додатися неспокій через цю хворобу. Як лікувати ангіну майбутній мамі, щоб не зашкодити здоров’ю жінки та малюка, зараз розкажемо.

  Що потрібно знати про ангіну

  Ангіна при вагітності (гострий тонзиліт) – розповсюджене гостре інфекційно-алергійне захворювання, яке характеризується вираженим запальним ураженням піднебінних мигдалин (гландів). Багато лікарів вважають її дитячим захворюванням, бо через ангіну страждають частіше у дитячому віці. Деяким дітям достатньо промочити ноги, викупатися у прохолодній воді чи з’їсти морозиво, щоб занедужати нею.

  Під час вагітності імунітет жінки послаблений, контакт із хворою людиною або легке переохолодження можуть стати причиною запалення мигдалин.

  Ангіна може протікати самостійно, а може бути однією з ознак інфекційної хвороби (наприклад, кору, дифтерії, скарлатини). Також вона може виникати як ускладнення після ГРВІ.

  Ангіни частіше трапляються восени та взимку

  Зазвичай ангіна починається раптово підвищенням температури до 38-40°C. З’являється першіння, біль у горлі при ковтанні, закладає ніс, іноді виникає блювота, біль у вухах, суглобах, запалюються підщелепні лімфатичні вузли. Відчувається загальна слабкість. За симптомами переплутати ангіну з простудою спершу можливо. Пам’ятайте, що при ангіні завжди дуже важко пити чи їсти, це явна ознака ангіни.

  Звичайна ангіна триває 4-5 (7-8) днів і десь через тиждень від початку захворювання досить швидко відчувається видужання.

  Види ангіни

  За клінічним перебігом розрізняють:

  Катаральну

  При ній характерне почервоніння та збільшення мигдалин. Без гнійного нальоту. Ії вважають найлегшою формою, при своєчасному лікуванні з такою ангіною можна впоратися за кілька днів.

  Фолікулярну

  Поява окремих дрібних гнійних нальотів на поверхні мигдалин.

  Лакунарну

  Утворення розповсюджених гнійних нальотів, що не виходять за межі мигдалин.

  Фолікулярна і лакунарна форми – схожі та протікають майже однаково, при огляді видно збільшені мигдалини, червоний зів і м’яке піднебіння, нагноєні фолікули та жовтуватий наліт на мигдалинах, який можна зняти за допомогою шпателя. Лікування потрібно проводити під наглядом лікаря.

  Герпетичну

  В основному нею хворіють маленькі діти. Її збудником є вірус Коксаки А. Характерна особливість – дрібні бульбашкові висипання, які покривають гланди, м’яке піднебіння і заглоткову стінку.

  Флегмонозну та некротичну

  Важкі форми ангіни – флегмонозна (паратонзилярний абсцес) і некротична – зустрічаються дуже рідко. Їх лікують лише в стаціонарі.

  Майте на увазі, гнійна форма – дуже заразна, користуйтеся окремим посудом, білизною, рушником.

  Як лікувати ангіну під час вагітності

  Вирішувати, як саме лікувати ангіну майбутній мамі, повинен тільки лікар. Спершу він повинен взяти у вас мазок на мікрофлору, щоб визначити, яка ангіна вас спіткала. Лікування ангіни завжди залежить від її типу, лише бактеріальну ангіну лікують антибіотиками.

  Не хвилюйтеся, існують антибіотики ряду Пеніциліну (Амоксицилін, Оксацилін, Ампіцилін), які можна та безпечно приймати вагітній. Щоб максимально знизити негативні наслідки впливу антибіотиків на організм, лікарі одночасно призначають антигістамінні засоби.

  Грибкову та вірусну ангіну лікують противірусними або протигрибковими препаратами.

  Лише катаральну ангіну після погодження з лікарем можна лікувати народними засобами (полоскати горло і видаляти гнійний наліт з мигдалин). Для полоскання зазвичай використовують сольові та содові розчини з додаванням декількох крапель йоду на склянку рідини, розчин фурациліну, антисептики, відвар ромашки, розчин «Ротокан», 1% перекис водню. Мазати горло можна Люголем, Хлорофіліптом. Болю в горлі можна позбутися завдяки льодяникам з анестетиком чи спеціальним аерозолям (Тантум Верде).

  Високу температуру обов’язково потрібно знижувати, найкраще для цього підійде Парацетамол (або будь-які препарати, в основі яких він містититься, наприклад, Ефералган, Фервекс). Парацетамол проникає через плаценту, але не має негативного впливу на розвиток плоду, його вважають одним з безпечних анальгетиків для вагітних. Аспірин під час вагітності для зниження температури категорично заборонений.

  Лікарі рекомендують вживати багато пиття: можна пити чай, компоти, тепле молоко, воду. Уникайте кислих морсів та чаю з лимоном, бо кисле середовище подразнює горло.

  Не можна переносити хворобу «на ногах», це загрожує ускладненнями! Дотримуйтесь постільного режиму, лікуйтеся та обов’язково повністю доліковуйтеся, щоб захворювання не перейшло у хронічну форму.

  Ускладнення при ангінах

  Не можна пускати захворювання на самоплив, бо тривала невиліковна ангіна може дати серйозні ускладнення на серцево-судинну систему. Також хвороба може стати причиною ревматизму, запальних процесів у нирках, серці, легенях.

  Небезпеку для малюка становлять стафілокок і стрептокок –  через продукти їхньої життєдіяльності іноді бувають самовільні викидні та передчасні пологи.

  Якщо часто хворіти на ангіну, можна набути хронічний тонзиліт, який лікувати довго та важко. При його лікуванні, часто через неефективність консервативної терапії, проводять операцію з видалення мигдалин.

  Профілактика ангіни

  Найкращий спосіб вберегтися від ангіни – це уникати людних місць, щоб не допустити контакту з хворими. Причиною ангіни можуть інколи бути збудники: карієс та захворювання верхніх дихальних шляхів. Дієва профілактика – це своєчасний огляд у стоматолога й отоларинголога та лікування, якщо виявлено початок хвороби.

  Міцний імунітет значно рідше піддається ангіні. Не впевнені у своєму здоров’ї, – остерігайтеся можливих застуд, не пийте крижаних напоїв, не купайтесь у холодній воді, не мочіть ноги.

  Якщо захворів на ангіну хтось із близьких, дотримуйтеся заходів безпеки та гігієни: максимально уникайте контакту з хворим, носіть маску, не користуйтеся посудом та рушником хворого.

  Не зволікайте, лікуйтеся вчасно – і все буде добре!

  Підготувала Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс