Як повідомити партнеру про вагітність?

Зміст:

  Тест зроблено. На ньому – дві завітні смужки… Що робити далі? Чомусь тебе огортають дивні відчуття – радість, збентеження, страх, розгубленість, розпач і знову радість… Список можна нескінченно продовжувати.

  Досвід свідчить, що навіть, якщо вагітність була бажаною і запланованою, емоційні реакції жінки можуть бути зовсім неоднозначні. По-перше треба звикнути до думки, що на вас чекає поповнення. Що у вашому житті плануються грандіозні зміни. А що, коли вагітність була незапланованою, а ще гірше – небажаною?

  І ось ви вже для себе визначилися з тим, що хочете народити дитину. Тепер постає питання, як сказати майбутньому татусеві про свій делікатний стан.

  Звичайно, велике значення має ситуація, в якій ця вагітність настала: чи запланована вона, чи бажана. Можливо, дитину хотів тільки хтось один із батьків. А може, ви взагалі навіть не обговорювали можливість народження малюка і зовсім не знаєте, чого очікувати від чоловіка. Але так чи інакше, сповістити майбутнього татуся про вагітність необхідно.

  Якщо ви твердо впевнені, що ваш чоловік зрадіє новині, можна зосередитися на пошуку оригінального способу сповіщення. А можна просто з урочистою інтонацією повідомити про це.

  Якщо ж реакція партнера для вас непередбачувана, варто ретельно підготуватися і правильно побудувати розмову.

  • Для початку краще заспокоїтися і оволодіти своїми емоціями. Так ви будете почувати себе впевненіше і не перекладатимете тягар відповідальності виключно на чоловіка.
  • Важкі розмови завжди краще проводити на відкритому повітрі. Так знижується рівень емоційної напруги і усім учасникам буде легше прийти до компромісного рішення.
  • Уникайте занадто романтичних фантазій, оскільки вони доречні тільки якщо ви впевнені, що ваш чоловік зрадіє новині. При цьому не варто і ускладнювати ситуацію, додаючи їй зайвої трагічності і проблемності. Фрази по типу «У нас проблеми!», «Сталося щось жахливе!» зовсім недоречні.
  • Найкраще обрати прямий шлях. І коли ви будете наодинці, просто сказати: «У мене є важлива новина. Я зробила тест на вагітність, і він позитивний».
  • Не варто чекати бурхливої реакції. Можливо ваш партнер потайки й мріяв про це, але він може бути збентежений і розгублений від такої новини. Згадайте себе і свої емоції, коли ви побачили результат тесту. Малоймовірно, що це була однозначна радість. І вам необхідний був час, щоб прийти до тями. Так і вашому партнеру необхідний час, щоб усе зважити, звикнутися з думкою і прийняти правильне рішення.
  • Під час розмови намагайтеся зберігати спокій і говорити з партнерської позиції. Вислови типу «Ти винний», «Секс подобався, а вагітність – ні!» доволі агресивні. І розмова за таких умов навряд чи складеться успішно. А ось у вашого партнера з’явиться офіційна можливість втекти від вас через погане ставлення до нього.
  • Не варто проявляти і надмірну гординю типу «Вирощу дитину і без тебе!». Вислови такого роду теж агресивні і змушують чоловіка займати захисну позицію. А у декого просто виникне почуття провини і через це, а точніше ТІЛЬКИ через це, він вирішить залишитися з вами і малюком. Однак для нормальних гармонійних стосунків у сім’ї цього, звичайно, не достатньо. І навряд чи ваша сім’я за таких умов буде щасливою.
  • Розмову варто побудувати таким чином, щоб чоловік навіть не сумнівався, що ви бачите вашу пару тільки разом, і вам не обійтись без його допомоги. Однак крайнощі типу «Я без тебе помру!» теж не підходять, оскільки тоді рішення залишитися з вами чоловік вже не приймає самостійно. Все вже вирішено за нього.
  • Можна сказати: «Я рада, що це наша з тобою дитина!». Так чоловік відчуватиме себе коханим і потрібним. І йому буде легше побачити майбутнє ваших стосунків.
  • У будь-якому випадку чоловікові потрібний час, щоб його емоції, які б вони не були, врівноважилися. Далі він обмірковує ситуацію з практичної точки зору – як і де жити, як забезпечити дружину і малюка… І на цьому етапі вас може чекати сюрприз, оскільки позиція чоловіка може змінитися кардинально і у будь-який бік. Перша позитивна реакція – ще не факт, що так буде і далі. Чоловік може прийти до думки, що він ще не готовий. Однак відреагувавши одразу не надто радісно, чоловік з часом може зробити висновок, що «Чудово, що так вийшло».

  Можливо, вам знадобиться не одна розмова. Однак будьте терпимими і не давайте волю таким почуттям, як образа і роздратованість.

  Автор: кандидат психологічних наук, дитячий і сімейний психолог, Ірина Губеладзе

  Facebook Comments
  Анонс