Як позбутися ранкової нудоти: поради лікаря та досвідчених мам

Зміст:

  Ви не знаєте, що таке токсикоз вагітних? Тоді вам дуже пощастило! Як мінімум, половина всіх вагітних (дехто навіть називає цифру 80% ) потерпає від ранкової нудоти у першому триместрі.

  Іноді здається, що природа навмисне з тебе знущається. Але ж ми знаємо, що жіноче тіло – мудре і функціональне, тому токсикоз при вагітності теж виникає не просто так 🙂 Чому ж варто порадіти ранковій нудоті та як собі з нею дати раду?

  Якщо вас це втішить, статистика запевняє, що шанси доносити вагітність без ексцесів вища саме у тих жінок, котрі у першому триместрі потерпали від токсикозу. Тому що відсутність цієї самої нудоти може свідчити як про те, що організм цілком здатен упоратися з новим навантаженням, так і про протилежне – що він просто не відстежує потенційно небезпечні речовини, які здатні вплинути на розвиток дитинки.

  Токсикоз вагітних, котрий починається з 4 тижня і закінчується до 14 тижня, – явище нормальне, хоча й малоприємне. Навіть якщо він переростає у блювоту.

  Приводом же звернутися до лікаря є багаторазова непереборна блювота (більше 5-6 разів на день), котра супроводжується зниженням ваги (понад 5% від початкових показників), виснаженням, зневодненням організму, змінами у внутрішніх органах.

  Цікаво, що лікарі уникають класти в одну палату кількох пацієнток із патологічною блювотою – це позначається на швидкості одужання…

  Що ж викликає токсикоз вагітних?

  Ми вирішили поставити це запитання Олександру Кобасі – акушерові-гінекологу, перинатальному психологу, тренеру з аквааеробіки. От що каже лікар: «Ранній токсикоз – це один із проявів процесу адаптації організму до стану вагітності. З одного боку, тут задіяна імунна система жінки, а з іншого – присутня психологічна складова. 

  Психологічна складова полягає в тому, що жінка не готова до стану вагітності і не завжди відразу приймає себе вагітною, вагітність у собі. І ця конфліктність призводить до виникнення нудоти і блювоти.

  Проте, головний чинник – це все-таки перебудова імунної системи. Відбувається щось на зразок алергічної реакції, бо по суті імунна система та алергія – це одне й те саме. Імунна система жінки призвичаюється до наявності чогось нового в організмі, і це нове може бути конфліктним – можуть формуватися різні групи крові абощо. Можливо, цей конфлікт позначається на діяльності печінки».

  Що робити з токсикозом?

  Олександр Кобаса радить: «Насамперед потрібно психологічно прийняти свою вагітність і дитину. Усе інше – це симптоматичне лікування. Можна використовувати деякі препарати, порадившись із лікарем. Або, не встаючи з ліжка, випити журавлинового морсу чи води з лимоном – щоб зменшити нудоту».

  Список того, що для зменшення нудоти можна з’їсти/випити натщесерце, не встаючи з ліжка, мами доповнюють сухариками, галетним печивом, сухофруктами, горішками, імбирним або зеленим чи просто солодким чаєм.

  Досвідчені жінки також радять максимально виключити зі своєї зони досяжності те, що викликає у вашого організму таку бурхливу реакцію – неприємний запах цигарок, вихлопних газів, кави тощо. Для чого давати зайве навантаження на імунну систему, якщо вона й так працює на підвищених обертах?

  Ще лікарі радять переглянути своє харчування – їсти частіше (до 6 разів), але потроху. І приділити додаткову увагу якості харчування – виключити не лише все несвіже, а й жирне, гостре, копчене, з барвниками та консервантами.

  Корисно їсти більше клітковини. А між прийомами їжі пити більше води – вона виводить з організму токсини. Мабуть, про те, що ця вода також має бути якісною, окремо наголошувати не варто?

  Може допомогти браслет від захитування під час їзди.

  З положення «сидячи» і тим більше «лежачи» слід вставати так плавно, як це лиш можливо.

  Варто більше відпочивати вдень – загальна втома підсилює нудоту.

  І більше свіжого повітря! Щоденні прогулянки як мінімум 2 години!

  Є ще такий народний засіб – відвар деревію: 1 столову ложку трави залити склянкою окропу і тримати на водяній лазні 20 хв., потім процідити, охолодити і приймати по столовій ложці тричі на день.

  Одна з найекзотичніших порад – частіше вести статеве життя з батьком майбутньої дитини, щоб організм легше адаптувався до його спадковості 🙂 Тільки тут особливо суворо треба дотримуватися техніки безпеки. Але це вже зовсім інша тема…

  Автор: Атанайя

  Facebook Comments
  Анонс