Канікули "від пуза". Літній відпочинок для вагітних

Зміст:

  Те, що відпочинок вагітним необхідний, не може піддаватися ніякому сумніву. Бо коли, як не зараз? Адже найближчі роки повноцінні канікули молодій мамі вже не світять. І тому зараз відриватися треба на повну 😉 З максимальним набором «буденних» радостей і, бажано, без тривог та з користю для здоров’я мами і малюка.

  Карпати

  Якби я могла, то написала б: їдьте відпочивати на дачу до моєї подруги Ярини, у Ямельницю. Ямельниця гарна тим, що тут вас ніхто не знайде. Ба, більше, у Ямельниці немає взагалі ніякого зв’язку. Немає машин і транспорту, зате є свіже молоко і яйця, гори, річечки та ягоди.

  Як на мене, це просто ідеально. Фейсбук не принесе вам поганих новин, ніякий надокучливий родич не винесе мозок своїм дзвінком. Але, на жаль, через відсутність медичного обслуговування та телефонного зв’язку, я не можу рекомендувати вам Ямельницю.

  Але можу порадити інший відпочинок в Карпатах. Бажано такий, де не треба топити піч, щоб зварити картоплю чи помитися у теплій воді. Багато пансіонатів та приватних садиб у Карпатах чекають на гостей.

  Наприклад, є чудове курортне селище Шешори в Івано-Франківській області. З річкою, магазинами, ресторанами та цілком пристойним житлом – від санаторія до міні-готелів та приватних садиб. Шешори користуються популярністю у вагітних та родин з діточками. При чому, на пляжах біля річки Пістеньки та на дитячих майданчиках селища можна побачити туристичну малечу від самого народження.

  Шукайте інформацію про відпочинок у Карпатах в інтернеті. Наприклад, є чудовий ресурс karpaty.info зі зручною навігацією. Тут можна обрати регіон: Волинська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Черновицька чи Івано-Франківська область, дізнатися про ціни та почитати відгуки.

  Для майбутньої мами чудово підійде свіже карпатське повітря та натуральна їжа. Тільки от розгулятися наостанок не буде де, хіба що з козами 😉

  Грузія

  Якими є ідеальні складові відпочинку вагітної? По-перше, щоб не виносили мозок. По-друге, щоб був комфортний клімат і, бажано, бонус, у вигляді моря. По-третє, щоб не треба було багато ходити (бо ноги набрякають). По-четверте, щоб дорога до місця призначення була не складною. І щоб оточення – максимально привітним.

  Це все – про Грузію. Якщо вже їхати на Чорне море, то, бажано, у дружній закордон. Грузія зараз переживає пік любові до українців. А любов до дітей і материнства у грузинів закладена на генетичному рівні. 

  Нині на море до Грузії можна перелетіти прямим рейсом Київ-Батумі. Як альтернатива – є також рейс Київ-Кутаісі. Але тут до моря доведеться їхати кілька годин маршруткою. 

  За останні роки Батумі обернувся на ідеальне місце для романтичного гуляння містом (як спокійного, так і відривного). Тут справді гарно і яскраво, а море завжди поруч і доступне. Єдиний мінус – пляж не піщаний, "галька". Для відпочинку рекомендовано зупинитися у господарів: для приїжджих є різноманітні «гестхаузи». Також у Батумі легко і дешево можна купити найрізноманітніші овочі та фрукти, і "навітамінізуватися" на майбутній період грудного годування.

  Якщо вам хочеться відпочити від міської суєти, то з Батумі можна переїхати прямо у гори, у популярну Сванеті. Гори тут не дуже високі (ніякої адаптації не потрібно), інфраструктура розроблена, а краса… краса невимовна. Єдиний мінус, що добиратися в гори доведеться на машині, серпантином, тому дивіться по собі, як ви переносите дорожну трясучку.

  Іспанія та Італія

  Є ще два бездоганних місця для відпочинку за кордоном, але їх я би радила скоріше восени, ніж влітку. Влітку там дуже-дуже спекотно. Одне з таких місць – узбережжя Іспанії. Білі будиночки на схилах гір, море квітів, прогулянкові стежки вздовж моря… і Середземне море.

  Рай на землі! Я закохана в Іспанію безумно, але улюбленим місцем для відпочинку є крихітне містечко Беніса на Коста Бланці, поблизу курортного міста Аліканте. Це місце, де у домашніх ресторанчиках нема меню, а господарі просто подають те, що приготували. І ця їжа зазвичай дуже-дуже смачна. А хвилі іспанського моря напрочуд лагідні і теплі, навіть наприкінці вересня.

  Інше місце – трохи північніше, в Італії. Називається Санремо. Це місто маяків і запашної італійської кави, надзвичайних краєвидів і, звісно, моря. Крім того, якщо ви вже в Італії, під шумок можна гайнути до Флоренції та зайти до Флорентійської галереї мистецтв «Уффіці», де зібрані шедеври епохи італійського Відродження: те, що свого часу змінило усю європейську культуру.

  Адже  вагітним треба дотикатися до прекрасного! Тільки не перестарайтеся. Адже є описаний «синдром Стендаля», коли люди, не в силі справитися із красою шедеврів живопису в "Уффіці", відчувають запаморочення або втрачають свідомість. Все, я попередила 🙂 А попереджений – значить озброєний.   

  Болгарія

  З недорогого морського закордону можна порадити Болгарське невеличке село Поморіє. Окрім казкового піщаного пляжу туристів тут радують невисокі (у порівнянні з іншими містами Болгарії) ціни. Якщо набридне лежати на пляжі, місцеві оператори запропонують вам денні тури, наприклад, до старовинного та дуже гарного містечка Несебр.

  Також можна придбати тур у «болгарське село», де туристів гостинно нагодують і напоять у традиційному стилі. Їсти можна гарно, пити – помірно. І не тому, що болгари жадібні. А тому що – вагітність ))

  Автор: Настя Мельниченко

  Facebook Comments
  Анонс