Мама – це цілий Всесвіт

Зміст:

  Не полінуюсь передрукувати для вас. Бо сама дуже пожаліла що не читала цього до пологів!!! Стаття про те, що відчуває дитина в утробі і під час пологів і які якості характера набуває в залежності від поведінки матері під час пологів. Матеріал взятий з журналу “Аптека”. Автор не вказаний. Поїхали:

  Затримка. Дві смужки на тесті. Що це означає? Ти вагітна. Попереду значні зміни в житті. Нова роль – мама..! А головне – у світі стане на 1 людину більше. З миті зачаття на землі з”явилась унікальна – такої ніколи не було раніше і ніколи не буде потім – людина!!! І вона всередині тебе.

  Цій маленькій людині доведеться багато чого навчитися, але й багато чтот вона зможе навчити нас.. Наприклад, безумовної і всеосяжної любові, гнучкості, вміння пристосовуватися, пробачати і дивуватися.

  Маленька людина – лише одна клітина – вже унікальна і неповторна. У неї є власна мета, завдання і плани на це життя. Влачні можливості для пізнання й глибоких почуттів. Великий запас життєвої енергії – Любові. І найкраща, лише її, МАМА.

  Ти для неї – весь Всесвіт.Дитина пізнає світ і себе саму через тебе. Вже зараз завдяки тобі формуються її самооцінка, способи реагування на зовнішні ситуації і ставлення до життя в цілому.

  Якщо є на землі Рай то він безперечно в утробі матері. “Свій” світ, у якому тепло,затишно і безпечно. Не треба турбуватися про харчування,обігрів чи прибирання, безпека також не проблема. Чисто, затишно, смачно й тепло…А головне – матуся пояд. Заспокоює її голос,легкі доторки, несміливі дотики татових рук.

  Мене всі люблять і чекають!Мене переповнює щастя!  – Якщо дитина в утробі матері відчуває себе саме так, світ буде для неї чудовим-він її прийме, підтримає, буде сповнений любові та можливостей. Завдяки цьому стану спокою пережитому до народження, ми вміємо почувати, радіти, любити і приймати любов. Бажана і виношена без негараздів дитина у дорослому житті буде здатна на велику любов і глибокі почуття. Якщо ж дитина в утробі почуває себе небажаною і самотньою, такі ж відчуття переслідуватимуть її все життя. “Завжди я невчасно!”- тепер доведеться їй все життя доводити свою “потрібність” світу – досягати успіхів, прагнути, щоб нею пишались.

  Малюка не видно, але він уже існує:цей свідок цілодобово стежить за вами!Намагайтесь не засмучуватись через дрібниці,спробуйте керувати своїм настроємю Попестіть себе – відвідайте театр, цирк, частіше посміхайтеся!!! Адже радість і хвилювання,страх і впевненість, красу і потворність, приєсний запах квітів і гіркий присмак їжі – все це через емоції, гормони настрою сприймає і дитина.

  В атмосфері любові та ніжності виростають діти, які люблять життя, відчувають гармонію, посміхаються.

  Але раптом все змінюється. Затишний будиночок починає активно виштовхувати свого тимчасового мешканця на світ Божий. З початком переймів ситуація для дитини радикально міняється: вона відчуває тиск. якого не зазнавала за всі 9 місяців свого внутрішньоутробного життя. У цю мить сила стискування матки становить близько 50!!!кг – і такий тиск витримує тіло 3-кілограмового малюка. Зявляється дискомфорт, тривога, страх – що далі?

  Спробуйте уявити себе на місці малюка – чи було б вам страшно? Ви жили в раю, відчували ласку і тепло – і раптом досі дружній “рай” тисне на вас зусібіч.У майбутньому людина відчуватиме щось подібне в моменти життєвих криз. Крім страждань є ще дещо – ось один з найважливіших висновків цього періоду! Вміння приймати зміни в своєму житті, терпіти, чекати. Ажде у житті є ситуації коли вирішення проблеми не залежить від нас – треба перечекати, перетерпіти, дочекатися моменту коли необхідно діяти – і саме це принесе результат.

  Це перша у житті дитини стресова ситуація, і саме мати дає їй перший у житті урок – як впоратись зі стресом. Як поводитиметься мати, так (найбільш ймовірно) і малюк реагуватиме на безвихідні ситуації, які траплятимуться йому на життєвому шляху. Чи він потерпатиме зі страху, сваритиме своїх помічників і з люттю кидатиме стільці, чи шукатиме конструктивний вихід зі становища – багато в чому залежить від поведінки матері під час пологів.

  До того ж дитина повязана з матірю пуповиною і якщо мати відчуває страх, то таким чином щедро годує малюка адреналіном, коли йому і самому зосвім не солодко! (((

  Якщо ж мати допомагає малюку – розслаюляється, погладжує животик, просить потерпіти і не нервувати, – період переймів не посилить негативних відчуттів. “Яка радість – сьогодні твій день народження!!!” “мине трохи часу і ми побачимось” “у нас попереду відповідальна робота але ми разом , я тобі допоможу”…

  Аж ось болісні але необхідні перейми позаду: нарешті шлях відкрито – починаються потуги. Шийка матки відкривається, до скорочень дитина додає власні рухи, намагаючись вирватися в буквальному смислі “на світ Божий”.

  Справжня боротьба за життя! Дитина має подолати зовсім коротку відстань. Але вона втомлена і розгублена, знесилена і налякана. Вона вперше відчуває такий нестерпний тиск – у досі щільному пологовому каналі він зростає в декулька разів!!!

  “Я боротимусь і переможу!”

  Малюк бореться за життя, і зібравши сили намагається швидше вибратися на волю. Якщо пологи відбуваютсья не занадто стрімко, без стимуляції, кесарева і наркозу – у малюка формуєтсья вміння долати складні ситуації, наполегливість у досягненні мети, самостійність, воля до перемоги, впевненість у власних силах. “Мені море по коліно, а гори по плечі!. Висновок: твоє життя в твоїх руках, пассивність = смерть. Серйозний тренінг, чи не так?

  Тому такі фактори як великий плід. стимулювання пологової діяльності, значно впливають на психіку дитини.

  Підтримайте її!

  Після напруженої роботи наступає миттєве полегшання і розслаблення. Це їй вдається! Найстрашніше позаду: пологи відбулись. У цей момент важлиаво як нове середовище приймає малюка.

  …Перший крик, доторки матері, визнання одне одного, вдячність світу за оприявленедиво…Відпочиваючи одразу після пологів біля маминих грудей, дитина знов відчуває з нею звязок.. Пуповина певною мірою продовжує існувати протягом усього періоду ГВ – щоразу припадаючи до грудей, дитина знову як і колись стає з матірю одним цілим. Зливаючись з мамою, чуючи її голос, відчуваючи дихання і доторки, дитина цілком ймовірно пригадує ті відчуття блаженства, безтурботності і райського спокою, які вона відчула, перебуваючи в затишному дивотику матері.

  Внаслідок цього в дитини формуєтсья така якість як уміння сприймати результати своєї праці, і таке глибоке відчуття як “Жити варто!”. Пізніше підсвідоме поглине у свої глибини цю неймовірну пригоду. Але висновки зроблені у мить народження впливатимуть на наші вчинки все життя! Відчуйте свого малюка! нехай головний “винуватець” свята не відчуває себе зайвим на першому Дні Свого народження!!!

  ПС: Перепрошую за можливі опечатки і помилки в пунктуації. Спішила)))

  Facebook Comments
  Анонс