Виділення під час вагітності – Чи можуть бути місячні при вагітності

Зміст:

  Усі жінки знають, що менструації не повинно бути протягом усієї вагітності. Адже відсутність критичних днів – це одна з явних ознак вагітності. Що ж робити, коли почалися місячні під час вагітності, чому так іноді трапляється і як бути в цій ситуації майбутній мамі, зараз розкажемо.

  Менструальний цикл – природний механізм, який налаштований на те, щоб забезпечити жіночому організму можливість завагітніти. В середині циклу яйцеклітина виходить з яєчника і потрапляє до фаллопієвої (маткової) труби, де вона гіпотетично може зустрітися зі сперматозоїдами, один з яких може запліднити яйцеклітину. Якщо яйцеклітина запліднена, то вона повинна просунутися фаллопієвими трубами і прикріпитися до поверхні матки, там зародок розвиватиметься.

  Жіноче тіло готується до такої можливості і виділяє підвищену кількість гормону прогестерону, який потовщує і насичує слизову оболонку матки на той випадок, якщо заплідненій яйцеклітині потрібно буде прикріплятися до стінки матки. У разі, коли запліднення не трапляється, рівень прогестерону впаде, організм самоочищається від непотрібного пласту слизової оболонки матки і незаплідненої яйцеклітини – відбувається менструація.

  Чи можуть йти місячні в перший місяць вагітності

  Критичні дні за графіком на самому початку вагітності – явище цілковито нормальне. Запліднення могло статися в середині циклу, але плідне яйце не встигло дібратися до належного місця (на це треба 7-15 днів), тому гормональний фон також не встиг змінитися. Жіночий організм іноді гальмує, не встигає повністю перебудуватись, тому реагує, як завжди – місячні починаються і закінчуються, як звичайно. Проте наступного місяця менструації не має бути.

  Інколи кількість естрогенів у вагітних нижча за норму. Гормони вагітності вже працюють, плід розвивається, а естрогенний фон раптово знизився – через це з’являться кров’яні виділення. Вони настануть тоді, коли мала початися менструація за графіком без вагітності. Стабільним гормональним фоном можуть похизуватися далеко не всі представниці жіночої статі, тому деякі вагітні менструюють навіть кілька місяців без загрози переривання вагітності, доки все не налагодиться.

  Зафіксовані випадки одночасного дозрівання у жінок двох яйцеклітин (з різних яєчників, зазвичай це відбувається по черзі). Дуже рідко стається так, що одна з яйцеклітин запліднюється, а друга проходить звичайну стадію відмирання і відторгнення, що й викликає менструацію.

  Що робити, коли почалися місячні при надії

  Якщо вагітна на будь-якому терміні виявила кров’яні виділення з піхви, насамперед необхідно терміново відвідати гінеколога і дізнатися причини. Незалежно від терміну вагітності, кров’яні або сукровичні виділення вважають ознакою загрози здоров’ю жінки та майбутній дитині. Найчастіше може кровити у першому триместрі (до 12 тижнів вагітності), не зволікайте та відразу звертайтеся до лікаря, консультація нікому не завадить.

  Кров’яні виділення чи місячні у поважному стані?

  Важливо розуміти, що будь-які кров’яні виділення при підтвердженій вагітності – це не норма! Скоріше за все, це свідчить про порушення рівноваги статевих гормонів, а отже, є серйозний привід для консультації з лікарем. Адже маскуватися під звичайні місячні може розпочатий процес викидня. Тому без кваліфікованої допомоги ніяк не обійтися.

  Менструацію від кров’яних виділень можна відрізнити. Місячні на фоні вагітності завжди незначні та помірні, часто з’являються лише при ході, зникають вночі, ніколи не супроводжуються сильним болем. За кольором кров може бути темною або навіть коричневою. А ось різкий та тривалий біль, тяжкість внизу живота, раптова сильна кровотеча, навіть у звичні дні місячних – це привід для занепокоєння. Рясні виділення світлого яскравого червоного кольору крові скоріше за все свідчать про кровотечу. Потрібно не йти до жіночої консультація на черговий огляд, а викликати невідкладну допомогу! При таких симптомах може бути маткова кровотеча, тому швидку викликати необхідно.

  Чи небезпечна менструація під час вагітності для майбутнього малюка?

  Вагітній потрібно пройти у жіночій консультації обов’язкове детальне обстеження у гінеколога, здати всі аналізи та перевірити рівень гормонів. Якщо через наявність менструації ви дізналися про вагітність пізніше за перший місяць – робіть так, як запланували. Якщо ваша дитинка бажана – дотримуйтесь порад лікарів і насолоджуйтесь вагітністю. Не хвилюйтеся, що через кровотечу малюк народиться слабким чи хворим. На щастя, гормони не впливають на розвиток плоду, формування його органів та систем. Негативний вплив має брудне середовище, ліки, стрес та ще багато іншого, але не баланс гормонів.

  Чи можливо пропустити вагітність через наявність місячних?

  У вагітних жінок менструаційний цикл не відбувається – це в ідеалі. На жаль, цілком можливо не здогадуватися про вагітність при наявності менструального циклу. Мабуть, ви чули історії про жінок, які дізнавалися про свій цікавий стан лише тоді, коли малюк починав інтенсивно штовхатися у їхньому животі.

  У більшості подібних випадків у жінок були нерегулярні критичні дні, гормональні збої, інфекції, поліпи, аномальна будова матки та інші якісь аномалії, які дозволяли йти менструації на фоні вагітності. Такі ситуації – винятки з правил, тому на них не варто зациклюватись.

  Легкої вам вагітності та гарного здоров’я!

  Підготувала Мадам Ред

  Facebook Comments
  Анонс