На якому терміні вагтності можна визначити стать дитини по УЗД? Чому трапляються помилки?

Зміст:

  Тест на вагітність показав дві смужки. Буквально відразу жінка починає гадати про те, кого ж вона носить: сина чи дочку? І навіть якщо мамі абсолютно все одно, якої статі її малюк, вона завжди з нетерпінням чекає УЗД, щоб це прояснити.

  На якому ж терміні можна з упевненістю говорити про статеву приналежність дитини, а на якому – тільки будувати здогади, розповідає лікар УЗД-діагностики клініки «МедЕрбіс» Світлана Степанівна Головатюк

  На визначення статі лікарем за допомогою УЗД апарату впливає безліч факторів. Наприклад, важливо, яке положення займає плід усередині матки, яка товщина черевної стінки, скільки амніотичної рідини навколо плоду. Всі ці фактори дуже істотні під час огляду.

  Чим повніше жінка, тим товща у неї підшкірно-жирова клітковина, і тим гірша візуалізація. Буває, що плід знаходиться в тазовому передлежанні, під час якого візуалізація статевих органів дитини дуже ускладнена. Зручніше за все лікару розглянути, «хто там, в маминому животику», за великої кількості амніотичної рідини. Адже якщо навколоплідних вод багато – це дає можливість плоду вільно рухатися. І фахівець з УЗД-діагностики, відповідно, може оглядати дитину з усіх боків. І справа тут не в апараті, на якому проводиться дослідження. Головне тут – не якість апаратури, а кваліфікація лікаря УЗД діагностики.

  Визначення статі дитини на різних термінах вагітності

  Помилки трапляються через спроби занадто раннього визначення статі плоду. До двадцяти тижнів вагітності ніхто з фахівців УЗД, який би апарат він не використав, не може з упевненістю сказати, якої статі буде дитина.

  До 20 тижнів зовнішні статеві органи дитини ще не до кінця сформовані. Точно визначити – хлопчик чи дівчинка – можна тільки після цього терміну. Якщо лікар береться прогнозувати, хто ж народиться на більш ранньому терміні, це, природньо, призводить до помилок.

  Він може і «вгадати». Оскільки ймовірність тут 50 на 50. Або хлопчик, або дівчинка, третього не дано. А може і помилитися. Тому до 20 тижнів до висновків УЗД щодо статі вашої дитини ставтеся філософськи.

  У першому триместрі вагітності для визначення статі найбільш достовірним методом є хромосомний аналіз. Але у нього свої недоліки – висока вартість. Тому його проводять тільки тим парам, яким дуже важливо, хто саме у них народиться. Для яких знання статі майбутньої дитини – не проста цікавість.

  Буває, що хромосомні хвороби передаються тільки дівчаткам або ж тільки хлопчикам. Звичайно, якщо батьки хочуть здорову дитину, то дуже важливо визначити стать ще на стадії ембріона. Цей генетичний аналіз використовується також і при екстракорпоральному заплідненні (ЕКО), коли при зачатті «в пробірці» виходить кілька ембріонів. Ембріолог вибирає найбільш життєздатну запліднену яйцеклітину потрібного статі та імплантує її в матку жінки. Таким чином вдається обдурити природу і народити здорового малюка.

  Ознаки геніталій починають формуватися у дитини з моменту зачаття, а візуалізуються з 12 тижня вагітності. У хлопчика узіст може побачити гіпотрофію мошонки і статевого члена, що може помилково прийняти за статеві губи і неправильно інформувати батьків.

  У дівчаток відзначається гіпертрофія статевих губ, що також помилково можна прийняти за мошонку. І назвати дівчинку хлопчиком. У рідкісних випадках, починаючи з 12 тижнів можна імовірно сказати стать дитини, але остаточно підтвердити, народиться хлопчик чи дівчинка, можна буде тільки після 20-го тижня вагітності, коли зовнішні статеві органи вже повністю сформуються.

  Навіщо потрібно «раннє УЗД»

  У першому ж триместрі гестації для лікаря головне не стать плоду, а відсутність генетичних захворювань або дефектів органів. На ранніх термінах вагітності зазвичай застосовують метод визначення кута між статевим горбком і спиною плода. Цей метод використовують в терміні з 9-ти до 13-ти тижнів. Визначається також товщина комірного простору. Ступінь точності цього методу – відносний. Він дозволяє лише запідозрити ймовірність хромосомної патології плоду. А підтверджувати діагноз можна буде пізніше методом інвазивної пренатальної діагностики.

  На ультразвуковому дослідженні починаючи з двадцяти тижнів вагітності і далі визначаються типові статеві ознаки: у хлопчиків на цьому терміні вже візуалізується округла мошонка і невеликий статевий член, які утворюють єдину структуру. У дівчаток датчик УЗД визначає зовнішні статеві губи у вигляді «пиріжка» з поділом по центру.

  Якщо ви хочете точно встановити стать вашої майбутньої дитини, не гадати і не підраховувати частку ймовірності помилок з УЗД, то розумніше для цього прийти на УЗД в терміні більше 25 тижнів гестації. До цього терміну ймовірність, що фахівець УЗД вас ненавмисно «обдурить», дуже висока.

  Чи можна визначити стать дитини перед пологами

  З труднощами у визначенні статі стикаються фахівці УЗД, на останніх тижнях перед пологами. На цих термінах плід звичайно вже досить великий, його органи сформовані. Але сидить він в маминому животику в такий компактній позиції, що розглянути «принади» малюка неможливо. Але, на щастя, зазвичай до цього терміну вагітні вже точно знають, хто у них народиться.

  Підготувала Вікторія Астахова

  Facebook Comments
  Анонс